Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryczałt od handlu, a ludzkie prawo.. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ryczałt od handlu, a ludzkie prawo.. (/Temat-Ryczalt-od-handlu-a-ludzkie-prawo-158490)



Ryczałt od handlu, a ludzkie prawo.. - Sebqu - 24-09-2018 17:49

Cześć,
Byłem dzisiaj u księgowej z myślą założenia działalności gospodarczej. Działalnośc polegałaby na kup taniej sprzedaj drożej, chciałbym się rozliczać w ryczałcie 3% i płacić podatek dla państwa od przychodu...
No ale, z tego co się dowiedziałem mam zachować faktury skąd kupiłem, no i to jest pierwszy problem. Powiedzmy że zajmuje się dropshippingiem (o ile można to podciągnąć po handel), czy też sprzedażą gier ze steama/uplay. No i kupuje taka gre ze steama czy uplay to bedzie oczywiscie jakies potwierdzenie gdzies ze kupilem, ale bedzie to na moim koncie, gdzie nie ma danych (nie wystawiaja oni faktur). Czy tez jakis chinol, to watpie zeby mi wystawial faktury przeciez...

Koleny problem to sprzedaż międzynarodowa. Księgowa powiedziała mi również, że jak sprzedaje na allegro, czy ebayu i kupuje ode mnie ludzie zza granicy, to muszę uważać na jakies kwoty które pozwalaja na handel z danym krajem, bo inaczej bede musial zalozyc dzialalnosc w innym kraju. No i tutaj pytanie, po pierwsze jak mam zalozyc dzialalnosc w innym kraju, skoro jak jestem rezydentem Polski mam placic tutaj podatki!? I w sumie widze na allegro bardzo dużo ludzi którzy mają porejestrowane firmy w: Anglii, Estonii, Panamie, USA, czy nawet na Ukrainie... No i dlaczego ja mam płacić za granicę podatek, a oni sprzedają u nas i nie płacą u nas?

Macie może księgowego który będzie potrafił poprowadzić działalność gospodarczą, dzieki której bede mógł zająć się sprzedażą i nie martwił się za ile mogę sprzedać Litwinom, a za ile Brazylijczykom?