Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? (/Temat-Spolka-offshore-czy-ktos-z-Was-posiada-157311)

Strony: 1 2 3


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - schab - 16-08-2018 16:28

Investment-Accounting.pl - pisz do nich Smile ja korzystałęm i polecam Smile


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - MaLiN - 26-08-2018 23:07

(16-08-2018 16:28)schab napisał(a):  Investment-Accounting.pl - pisz do nich Smile ja korzystałęm i polecam Smile

@[schab] można wiedzieć, w jakim Państwie dokładnie założyłeś spółkę?


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - schab - 04-09-2018 17:21

(26-08-2018 23:07)MaLiN napisał(a):  
(16-08-2018 16:28)schab napisał(a):  Investment-Accounting.pl - pisz do nich Smile ja korzystałęm i polecam Smile

@[schab] można wiedzieć, w jakim Państwie dokładnie założyłeś spółkę?

jedną w UK i teraz jedną w Estonii


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - kokos765 - 18-10-2018 20:04

Ja polecam LTD Consulting (ltdconsulting.pl) Tongue
Swego czasu współpracowałam na modelu dropshippingu majac spolke ltd w uk i wszystko było ok.
Konto bankowe też zakładają (w uk lub w pl).

Wydaje mi sie ze maja darmowe konsultacje, jezeli model Twojego biznesu nie bedzie odpowiedni pod LTD prawdopodobnie powiedza Ci ze nie ma sensu zakladac.


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - Admin - 26-10-2018 12:09

(18-07-2018 19:17)MaLiN napisał(a):  Słyszałem, że Wapniak miał właśnie uciekać z firmą do Estonii. Jednak mam wrażenie, że fakt iż ten kraj leży w UE, prędzej czy później może zmienić zasady podatkowe. Aczkolwiek to zawsze lepsza alternatywa niż Państwo PiSiogrodu i Pełogrodu.

taaa a za rok będzie płakać jak jego kolega od pranków ravgor, jak go czasem słucham i tego jego wywody bitcoinowe to mam wrażenie że to typowy członek FM GROUP bez własnych przemyśleń papugujący innych...


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - Maarcin80 - 19-02-2019 11:54

Mając spółkę za granicą gdziekolwiek by to nie było ,a jesteś rezydentem Polski musisz zapłacić podatek dochodowy 19% w polsce od całej sumy przychodu ( nie myl z dochodem)


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - Obywatel - 22-02-2019 12:45

(19-02-2019 11:54)Maarcin80 napisał(a):  Mając spółkę za granicą gdziekolwiek by to nie było ,a jesteś rezydentem Polski musisz zapłacić podatek dochodowy 19% w polsce od całej sumy przychodu ( nie myl z dochodem)

Aby nie być rezydentem PL, musisz przebywać powyżej 6 m-cy poza granicami Polski.
Zresztą, offshore (mam na myśli faktyczne raje podatkowe) zakłada się po to, aby być anonimowym oraz nie płacić podatków.
Więc, o co chodzi?


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - Maarcin80 - 22-02-2019 12:47

No tak 6 miesięcy ale w takim razie musisz np zdobyć rezydencję innego kraju co się łączy z kosztami
Smile
i to nie małymi Wink


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - Obywatel - 13-08-2019 21:26

(18-10-2018 20:04)kokos765 napisał(a):  Ja polecam LTD Consulting (ltdconsulting.pl) Tongue
Konto bankowe też zakładają (w uk lub w pl).

Wydaje mi sie ze maja darmowe konsultacje, jezeli model Twojego biznesu nie bedzie odpowiedni pod LTD prawdopodobnie powiedza Ci ze nie ma sensu zakladac.

Skończyły się dobre czasy, obecnie samemu trza drałować do banku, aby otworzyć konto biznes.

Zalecam, aby konsultować się w kilku firmach. Tak zrobiłem, i trafiłem na uczciwego księgowego. Dzięki niemu, nie umoczyłem sporej gotówki, w tzw "gotowe rozwiązanie".
Wiele firm, tzw. "księgowych", zarabia na niewiedzy, oraz lenistwie klientów. Jest duża konkurencja, i należy z tego korzystać.


RE: Spółka offshore, czy ktoś z Was posiada? - MaLiN - 06-04-2022 18:27

Jako, że temat nadal jest aktualny, chciałbym zaprosić Was do grupy discord, którą stworzyliśmy razem z @[Ropsont]

Grupa jest dla osób, które chciałyby otworzyć działalność gospodarczą / prowadzić biznes poza granicami Polski, a także dla osób, które już mają jakieś doświadczenie lub wiedzę na temat zakładania/prowadzenia firm za granicą Wink

Link do grupy: https://discord.gg/79tEmTbKa9

Zapraszam chętnych do dyskusji. Grupa ma na celu zebranie aktualnych oraz niezbędnych informacji, wymiany opinii ułatwiających założenie działalności zagranicznej.