Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nowy serwis do zarabiania SMS - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Nowy serwis do zarabiania SMS (/Temat-Nowy-serwis-do-zarabiania-SMS-156986)

Strony: 1 2


Nowy serwis do zarabiania SMS - Kuriozal - 28-06-2018 15:17

Witam, natknąłem się ostatnio na taki serwis jak https://chatpay.pl
Pytanie do was, uważacie to za scam? Moim zdaniem to jest scam, bo chce adres, numer dowodu, pesel, a co najsmieszniejsze skany dowodowbeka
Widzieliscie cos podobnego? Mozna to gdzies zglosić?
Sorki ale nie wiedzialem czy to dobry temat Tongue


Nowy serwis do zarabiania SMS - pajel9506 - 28-06-2018 16:03

Być może potrzebuje twoich danych aby Cię rozliczyć z podatku od dochodu i wystawić PIT

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - rachman - 29-06-2018 11:21

Nie mylisz słowa scam z wyłudzeniem danych?
Jeśli to legalna firma to twoje dane ma prawo posiadać. Gorzej ze skanem dowodu... To dość kontrowersyjny sposób weryfikacji.


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - pajel9506 - 29-06-2018 11:26

(29-06-2018 11:21)rachman napisał(a):  Nie mylisz słowa scam z wyłudzeniem danych?
Jeśli to legalna firma to twoje dane ma prawo posiadać. Gorzej ze skanem dowodu... To dość kontrowersyjny sposób weryfikacji.
Zawsze to jakieś zabezpieczenie czy na "słupa" nie piszesz danych

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - ~Queen~ - 29-06-2018 12:15

Ja bym nie ryzykowała Tongue

Ale widzę że strona wystawia nam umowę zlecenie więc jest to legalna praca z której trzeba się potem rozliczyć za pośrednictwem PIT


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - rachman - 29-06-2018 12:40

"Zawsze to jakieś zabezpieczenie czy na "słupa" nie piszesz danych" - tylko że skoro robienie ksero dowodu przez firmy nie jest legalne to i skan jest jak napisałem kontrowersyjną formą weryfikacji.


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - vbjq - 29-06-2018 13:40

(29-06-2018 12:40)rachman napisał(a):  "Zawsze to jakieś zabezpieczenie czy na "słupa" nie piszesz danych" - tylko że skoro robienie ksero dowodu przez firmy nie jest legalne to i skan jest jak napisałem kontrowersyjną formą weryfikacji.

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, dawanie w sklepie dowodu Twoim zdaniem też jest kontrowersyjna metoda sprawdzania pelnoletnosci? Dane ktorych nie chcesz udostepniac zawsze mozesz zaslonic, nie widze problemu


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - Dante_/ - 29-06-2018 14:45

(29-06-2018 13:40)vbjq napisał(a):  
(29-06-2018 12:40)rachman napisał(a):  "Zawsze to jakieś zabezpieczenie czy na "słupa" nie piszesz danych" - tylko że skoro robienie ksero dowodu przez firmy nie jest legalne to i skan jest jak napisałem kontrowersyjną formą weryfikacji.

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, dawanie w sklepie dowodu Twoim zdaniem też jest kontrowersyjna metoda sprawdzania pelnoletnosci? Dane ktorych nie chcesz udostepniac zawsze mozesz zaslonic, nie widze problemu

Pokazywanie, a wysyłanie skanu to są dwie różne rzeczy, jeżeli nie widzisz w tym problemu to proszę wyślij mi Twój skan dowodu, a wezmę sobie pożyczkę na chwilówkach.


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - rachman - 30-06-2018 01:34

Zasłonić? Oczy sobie zasłoń i pesel. Zobaczymy czy przyjmą taki skan...
Zero pojęcia o prawie, zero o metodach wyłudzeń to i problemów się nigdzie nie widzi... Tylko jak ślepy drzewa nie zobaczy to nie znaczy że go nie ma i nie grozi mu nabicie guza...


RE: Nowy serwis do zarabiania SMS - vbjq - 30-06-2018 08:50

(30-06-2018 01:34)rachman napisał(a):  Zasłonić? Oczy sobie zasłoń i pesel. Zobaczymy czy przyjmą taki skan...
Zero pojęcia o prawie, zero o metodach wyłudzeń to i problemów się nigdzie nie widzi...
Tylko jak ślepy drzewa nie zobaczy to nie znaczy że go nie ma i nie grozi mu nabicie guza...

No tak, jeśli zasłonisz dane wymagane do wzięcia chwilówki to wezmą pożyczkę na Twoje imię nazwisko i adres facepalm
Jeśli serwis nie opiera się na wyłudzaniu danych to czemu niby mieli by nie przyjąć skanu z zamazanym numerem dowodu i innymi danymi na które można wziąć pożyczkę? Undecided Myślę że nikt nie byłby na tyle głupi żeby przesłać skan czystego dowodu..
A jeśli Ty masz takie pojęcie o metodach wyłudzeń i prawie to co Ty jeszcze robisz na forum zc? Kancelaria prawnicza to za małe pieniądze dla Ciebie? Janusz od wyłudzeń - z tym się jeszcze nie spotkałem beka