Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Padająca stronka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Padająca stronka (/Temat-Padajaca-stronka-156757)



Padająca stronka - bimber14 - 14-06-2018 12:24

Witam posiadam postawionego WP na serwerach Hekko. Od jakiegoś czasu tro he zwiększył mi się traffic i stronka pada raz na jakieś dwie godziny na jakieś 15 20 min. Oczywiście napisałem do supportu bo w logach błędów pokazuje przykroczenie zasobów. Odpowiedź jaką otrzymałem to:

W pierwszej kolejności, sugerowałbym przegląd skryptu. Na serwerze, zostały znalezione procesy bazodanowe, które wiszą - prawdopodobnie skrypt nie chce zakończyć połączenia z bazą danych. Dodatkowo, sugerowałbym optymalizację kodu, pod kątem jego jakości - prawdopodobnie można kod przeedytować w taki sposób, żeby jego wykonanie nie wysycało ilości procesów. Kolejną czynnością, jaką może Pan wykonać, jest blokada w robots.txt dla wszystkich robotów, oprócz tych, dla których chce Pan uwidocznić stronę (np. Google) - ten zabieg powinien również wpłynąć na poprawę sytuacji.

Teraz pytanie czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć co mogę zrobić?


RE: Padająca stronka - TheKing - 14-06-2018 13:01

W pierwszej kolejności przejrzałbym wtyczki. Jeżeli masz ich dużo postaraj się cześć wyłączyć. A jeżeli masz ich mało to spróbuj wyłączyć wszystkie i włączaj po kolei. Wzrost obciążenia=problem z wtyczką.

Używasz jakiegoś rozbudowanego szablonu? Może wersji nulled?

A jeżeli to nie pomaga to może lepiej zlecić to fachowcowi?


RE: Padająca stronka - bimber14 - 14-06-2018 13:13

Szablon nulled ale zacznę od wtyczek


RE: Padająca stronka - wphocus - 14-06-2018 18:33

A jakiego motywu używasz, może jest na gnu gpl to zakupie i wstawię do sklepu wphocus.com. Będziesz miał czyste pliki.


RE: Padająca stronka - bimber14 - 20-06-2018 22:26

Ktos moze cos podpowiedziec? Bo szukam przyczyny I za pierona nie moge znalezc. A wywala strone nawet przy 200uu


RE: Padająca stronka - wphocus - 23-06-2018 07:24

Zapewne hosting :)Bez logów serwera raczej nie dowiemy się co generuje takie obciążenie. ( Możesz zapytać się hekko jaki proces generuje takie obciążenie, bo może być tak, że jakaś wtyczka lub motyw ma konflikt i powoduje zbyt duże obciążenie.

Ostatnio miałem problem z wtyczką do optymalizacji zdjęć - gryzła się z szablonem i jak była włączona to obciążenie wzrastało skutecznie wykładając stronę - Lecz mój hostingodawca szybko zareagował wysyłając mi procesy generujące takie obciążenie.

Ps. Ze swojej strony mogę polecić zenbox - na jednej stronce miałem przez tydzień prawie 500 osób non stop i dawała radę.