Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! (/Temat-Ropsont-Najbardziej-Niebezpieczny-Dziennik-na-Forum-156658)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 17-08-2018 18:38

Witajcie. Dzisiaj publikuję zaległe pozycje jakie były rozgrywane w międzyczasie. Z uwagi na okres wakacyjny jestem w ciągłych rozjazdach, w związku z czym nie mam jak zagrywać wszystkiego co bym chciał (Ominęło mnie kilka wydarzeń). Nie miałem też za bardzo kiedy zaktualizować dziennika, więc robię to dzisiaj wrzucając zaległe zagrania wraz z tym najświeższym.


USD/CAD (03/08/18)

[Obrazek: USDCADM1-03.08.18.png]


Wejście w miejscu oznaczonym strzałką, wyjście w miejscu oznaczonym krzyżykiem. Lepsze odczyty od prognoz spowodowały chwilowe umocnienie się waluty CAD. Spodziewałem się, że waluta umocni się nawet jeśli odczyty dotyczące bilansu handlowego będą zgodne z przewidywaniami. Dolar Amerykański dostał tym razem po pysku, co dodatkowo wsparło moje przewidywania. Drobny zysk ugryziony.


Rezultat:

[Obrazek: USDCAD-Zysk-03.08.18.png]





EUR/GBP (10/08/18)

[Obrazek: EURGBPM1-10.08.18.png]


Wejście w miejscu oznaczonym strzałką, wyjście w miejscu oznaczonym krzyżykiem. Słabe odczyty dla Funta Brytyjskiego, słabsze nawet niż przewidywania. Chwilowe osłabienie się Funta względem Euro, które poskutkowało minimalnym zyskiem.


Rezultat:

[Obrazek: EURGBP-Zysk-10.08.18.png]





USD/CAD (10/08/18)

[Obrazek: USDCADM1-10.08.18.png]


Dane zaskoczyły. Przesłanki przed odpaleniem pozycji również. CAD tym razem nie dał zarobić, ponieważ dane okazały się naprawdę bardzo dobre zarówno w stosunku do przewidywań, jak i do poprzedniego wyniku dotyczącego zmiany zatrudnienia. Spowodowało to wywalenie mojej pozycji poza poziomem Stop Loss i utratą 80% stałej stawki.


Rezultat:

[Obrazek: USDCAD-Strata-10.08.18.png]





EUR/GBP (16/08/18)

[Obrazek: EURGBPM1-16.08.18.png]


Klasycznie - wejście tam gdzie czerwona strzałka, wyjście tam gdzie czerwony krzyżyk. Miały być dobre odczyty - były jeszcze lepsze. To spowodowało chwilowe umocnienie się Funta względem Euro. Dodatkowa przesłanka, to nienaturalnie szybko rosnąca cena przed samym odczytem. Dzięki temu stałem się o 50% bogatszy. Cool


Rezultat:

[Obrazek: EURGBP-Zysk-16.08.18.png]





AUD/CAD (17/08/18)

[Obrazek: AUDCADM1-17.08.18.png]


No i na koniec moja dzisiejsza perełka, której bardzo obawiałem się zagrać. Pozycja ta została rozegrana i zamknięta ręcznie, a decyzję podjąłem w ostatnich sekundach. Spodziewałem się umocnienia waluty Kanadyjskiej ze względu na prognozy oraz analizę wyników poprzednich odczytów. Myślałem jednak tutaj, że zysk wyniesie maksimum 30%. Publikacje okazały się jednak tak znakomite, że zysk wyniósł lekko ponad 180% stałej stawki! W przypadku, jeśli przewidziałbym błędnie, straciłbym maksymalnie 100%, więc ta jedna pozycja dała mi prawie podwójne pokrycie na przyszłość, gdybym dwa razy się pomylił. Opłacało się zaufać intuicji, która oparta była na nienaturalnych wybiciach świeczek wzrostowych mających swój udział przed odczytem:


[Obrazek: AUDCAD-Świece-17.08.18.png]


Wyniki odczytów okazały się po prostu znakomite, co zdecydowanie wsparło notowania Kanadyjskiej waluty:


[Obrazek: CAD-17.08.18.png]



Rezultat:

[Obrazek: AUDCAD-Zysk-17.08.18.png]




Podsumowanie wszystkich pięciu wejść:


_______________

282,88 + 157,65 - 398,52 + 267,54 + 924,56 = 1234,11 PLN
_______________




(13-08-2018 06:37)Saske1993 napisał(a):  Czy w przyszłości planujesz jakiś poradnik albo pomoc w Forexie? Bo jestem ciekaw i gratulacje oraz powodzenia! Smile

Tak jak pisałem, pracuję nad kompleksowym poradnikiem opisującym wszystkie aspekty tej strategii, jednak termin jego wydania wciąż się wydłuża. Ciągle dopisuję nowe rzeczy, teraz jest okres wakacyjny, a dodatkowo osoba z którą współpracuję doradza mi bym pisał pewne kwestie łatwiejszym, bardziej zrozumiałym językiem. Jednak w tym miesiącu na pewno pojawi się już moja własna "Encyklopedia Forex". Właściwie został mi do skończenia jeszcze rozdział o manipulacji ceną oraz emocjach. Jeśli nie wpadnę na pomysł dopisania kolejnego rozdziału, to już wkrótce poinformuję jak wygląda sytuacja.



W przyszłym tygodniu wstępnie planuję zagrać wydarzenie dotyczące waluty CAD w środę o 14:30. Jeśli aktualnie będę na stanowisku to opublikuję tutaj wyniki mojego zagrania.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - PremAccHack - 17-08-2018 18:43

Bardzo ładne zagrania ważne aby być na plusie w rozrachunku miesięcznym. Takie pytanie czy dla tych którzy kupią strategie będzie można pograć z Tobą na live przez jakiś okres? Żeby się nauczyć strategii i podszkolić.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 17-08-2018 19:25

(17-08-2018 18:43)PremAccHack napisał(a):  Bardzo ładne zagrania ważne aby być na plusie w rozrachunku miesięcznym. Takie pytanie czy dla tych którzy kupią strategie będzie można pograć z Tobą na live przez jakiś okres? Żeby się nauczyć strategii i podszkolić.

Planuję potajemnie takie coś, lecz najpierw chcę skończyć ten poradnik. Testuję z dwoma osobami zagrania live i być może coś takiego powstanie - problem może stanowić fakt, że czasami wchodzę w pozycję naprawdę szybko, a czasami rezygnuję z wejścia sekundy przed odczytem bo skoki ceny mi się po prostu nie podobają. Próbuję jakoś zaradzić tak szybkiej synchronizacji. Jeśli jednak z przyczyn technicznych nie uda się zrobić 100%owego live'a, to będzie kanał gdzie będę wrzucać swoje sugestie dotyczące wydarzeń, wykresów, zachowania ceny oraz kierunku w jaki najpewniej będę obstawiać przed odczytami. Oczywiście na kanał wpuszczę tylko osoby, które zaakceptują regulamin, że wszystkie pozycje stawiają na własną odpowiedzialność i zwalniają mnie z odpowiedzialności odnośnie moich teorii, które nie stanowią rekomendacji finansowej w świetle prawa.

No i zastanawiam się nad opcją z sygnałami ale do tego będzie potrzebna bardzo precyzyjna konfiguracja Metatrader'a i terminali innych osób, reagująca na każdy tick, więc że tak powiem - wszystko jest póki co w planach. Gdy będę mieć coś pewnego, to każdy zainteresowany taką informację uzyska. Wink


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Saske1993 - 17-08-2018 19:30

Super Wink Jestem na pewno zainteresowany strategia! Smile


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - VNMX. - 19-08-2018 17:11

Ładnie grasz. Ciekawa strategia, no cóż. Tylko działaj, trzymam kciuki!


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Olszi - 19-08-2018 17:29

Wysokich zarobków!
Czekam z niecierpliwością na poradnik Big Grin


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 30-08-2018 14:45

Wrzucam zaległe zagranie z zeszłego tygodnia oraz aktualne z dnia dzisiejszego. Tym razem trochę słabsze i mniej ciekawe wybicia, dające w rezultacie lekki minus. Ja jednak wcale się tym nie przejmuję bo miesiąc i tak zostanie zakończony na plusie, a przecież o to chodzi w tej strategii by jedna konkretna pozycja pokrywała nawet kilka nieudolnych. Wink Jeśli chodzi o wydarzenia ekonomiczne to ostatnio mało było ciekawych odczytów, a wczorajszego PKB na USD nie zagrywałem bo były to tylko dane wstępne. Dobrze zrobiłem bo w rezultacie nic konkretnego się nie wydarzyło.


AUD/CAD

[Obrazek: AUDCADM1-22.08.18.png]


Wejście w miejscu oznaczonym strzałką, wyjście w miejscu oznaczonym krzyżykiem. Pokazuję mój błąd - sugerowałem się tutaj prognozami odczytów, które wskazywały na osłabienie się Kanadyjczyka. Nie wziąłem przed to pod uwagę wybić w górę. CAD jednak umocnił się chwilowo względem AUD. Pozycja zamknęła się automatycznie po pięciu świecach generując stratę 50% stałej stawki. W ogóle to nie wiem dlaczego nie przytrzymałem tej pozycji dłużej albo nie zamknąłem ręcznie od razu. Jakiś skołowany byłem tego dnia. Generalnie pozycja wstydliwa ale po to jest dziennik by uczciwie publikować wszystko.


Rezultat:

[Obrazek: AUDCAD-Strata-22.08.18.png]




AUD/CAD

[Obrazek: AUDCADM1-30.08.18.png]


Wejście w miejscu oznaczonym strzałką, wyjście w miejscu oznaczonym krzyżykiem. Dzisiejsze zagranie również na Kanadyjczyku. PKB okazało się słabe, więc wartość AUD zwiększyła się względem CAD. Prognozy oraz pompowanie w dół okazały się zgodne, więc w ostatnich minutach podjąłem decyzję o zagraniu na BUY. Dziwnie późno mi się ta pozycja otworzyła, więc w rezultacie zgarnąłem mało zysku, przez co teraz dochodzę do wniosku, że mogłem ją jeszcze trochę potrzymać. Wygasła jednak klasycznie po pięciu świecach M1. Mam wrażenie, że broker otworzył mi tę pozycję z większym spreadem.


Rezultat:

[Obrazek: AUDCAD-Zysk-30.08.18.png]


_______________

-249,79 +211,61 = -38,18 PLN
_______________



W tym miesiącu nie zagram już żadnej pozycji, tak więc wkrótce wrzucę podsumowanie Sierpnia. Nie będzie rewelacyjne bo nie rozgrywałem wielu pozycji, jednak najważniejsze jest to, że wciąż nieustannie kończę miesiące na plusie. Dodatkowo dobra informacja dla zainteresowanych - dzisiaj przeredagowuję gotową już treść poradnika. Od jutra będzie on w całości dostępny. Będę jednak musiał poczekać jeszcze na recenzentów, więc od Września powinien się znaleźć już na forum w odpowiednim dziale.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - 3eRy - 30-08-2018 15:12

Jaki koszt poradnika ?


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 30-08-2018 15:48

(30-08-2018 15:12)3eRy napisał(a):  Jaki koszt poradnika ?

Wszystko będzie napisane w odpowiednim dziale po zaakceptowaniu przed moderację. Nie tylko koszt poradnika się liczy. Dodam tam całkiem obszerny temat, w którym wyjaśnię dla kogo jest ten poradnik, co trzeba posiadać, ile czasu przeznaczyć itd. Wtedy każdy będzie mógł się zdecydować czy to dla niego. Bez pośpiechu, strategia będzie aktualna ciągle bo w przeciwieństwie do pozostałych (wskaźnikowych) opiera swoje założenia na tym co sprawdzało się przez wieki czyli panice rynkowej. Wink


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Saske1993 - 30-08-2018 16:32

Super dziękujemy Szefie! Wink