Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! (/Temat-Ropsont-Najbardziej-Niebezpieczny-Dziennik-na-Forum-156658)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Tomaszegon - 11-10-2022 10:05

Bedzie sie dzialo w najblizszych tygodniach a wiec owocnych tradow Smile
I czekamy na aktualizacje Smile


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 26-10-2022 17:23



Witam Ponownie! Cool

Po dłuższym czasie wracam do uaktualnienia zagrań od połowy Czerwca aż do tych najbardziej bieżących. Cały czas mam bardzo dużo pracy związanej z rynkiem i daytradingiem, więc aktualizacja dziennika była ciągle przekładana i przekładana. Postaram się wrzucać to po kolei, odpowiednio oddzielając miesiące, by wszystko było jak najbardziej czytelne i uporządkowane. Wpisy będą dodawane w kolejności miesiącami, tak jak to miało miejsce wcześniej oraz okraszone screenami z MetaTrader4 wraz z krótkim, treściwym komentarzem. Podsumowania następujących po sobie miesięcy zostaną podlinkowane w pierwszym poście tego tematu.

Zatem zaczynamy:



Stany Zjednoczone - Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych - GBP/USD

[Obrazek: GBPUSDM1-15.06.22.png]


Okres w którym Stopy Procentowe głównych Banków Centralnych idą w górę jest zarówno okresem wysokiej zmienności, jak i jednocześnie paniki rynkowej z tym związanej. Tym razem podwyżka Stóp w USA była wyższa niż zakładane oczekiwania i kolejny raz reakcja trochę się rozjechała. Postanowiłem zagrać tego Dolara parując go z Funtem Brytyjskim. Niestety zbyt odważne ustawienie przeze mnie poziomu maksymalnego lota i rynkowe szarpnięcie wycięło moje zlecenie, powodując stratę całej stawki. Oczywiście ujemne saldo zostało wyzerowane przez brokera zgodnie z założeniami Negative Balance Protection, co uwidoczniłem na poniższym screenie.


_________________________________

WYNIK-1000$
_________________________________


[Obrazek: GBPUSD-Strata-15.06.22.png]





Wielka Brytania - Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych - EUR/GBP

[Obrazek: EURGBPM1-16.06.22.png]


Podobnie jak wyżej w tej sytuacji znowu poszarżowałem z poziomiem lota. Zagranie to zdążyło wciąć mnie jeszcze przed publikacją danych. Spread na tym wydarzeniu u brokera był bardzo wysoki i to spodowało niepowodzenie w tym przypadku. Bardziej boli fakt, że przewidziany przeze mnie kierunek ruchu był prawidłowy, więc tak naprawdę brak zysku jest tutaj zdecydowanie gorszy niż strata stawki. Niestety muszę tę pozycję wrzucić w koszta. Od następnych zagrań poziom maksymalnego lota będzie przeze mnie obniżany, gdyż w okresie tak gwałtownych zmian Stóp Procentowych, wejścia nie są już tak czyste i klarowne, a ustalany przez brokerów spread stał się bardzo wysoki na tego typu wydarzeniach.


_________________________________

WYNIK-945,78$
_________________________________


[Obrazek: EURGBP-Strata-16.06.22.png]







Podsumowanie Zysków/Strat - Czerwiec 2022

Zestawienie wszystkich pozycji SkyTower-FX rozegranych w Czerwcu. Stała stawka na zagranie w dalszym ciągu wynosi 1000$. Nie był to zbyt zadowalający miesiąc, głównie z uwagi na spore wahania przy odczytach w jego drugiej połowie. Popełniłem kilka błędów odnośnie agresywnego stawkowania, a także nie zagrałem wszystkiego co mógłbym zagrać zwiększając ogólny procent. Mimo to udało się jednak zakończyć bilans dodatnim wynikiem. W kolejnych miesiącach czekają mnie następne wyzwania i drobna zmiana strategii na mniej agresywną. W kolejnych podsumowaniach będzie to widoczne. Tymczasem w Czerwcu wyglądało to następująco:




03/06/2022 - USD/CAD +821,71$
07/06/2022 - AUD/USD +2972,64$
10/06/2022 - USD/CAD +2005,64$
15/06/2022 - GBP/USD -1000$
16/06/2022 - EUR/GBP -945,78$



_____________________________________________________

MIESIĘCZNY WYNIK+3854,21$
_____________________________________________________


Oznacza, to że przy stałej stawce 1000$, w Czerwcu pomnożyłem kapitał dokładnie o 385,42%.






RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 26-10-2022 20:42



Australia - Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych - AUD/USD

[Obrazek: AUDUSDM1-05.07.22.png]


Kolejna trafna decyzja o podwyżce Stóp Procentowych dla Australii. Tym razem jednak zmniejszyłem delikatnie procent stawki na jedno zagranie i w rezultacie weszło dokładnie tak jak chciałem. Sugerowałem się w dużej mierze wykresem, jednak jak widać na początku cena i tak szarpnęła całkiem nieźle w górę, więc podejmowanie ryzyka obstawienia większego procentu lota, mogło się skończyć jak ostatnio. Klasyczne zamknięcie po M5, które pozwoliło mi na pomnożenie stawki o 273%.


_________________________________

WYNIK+2733,05$
_________________________________


[Obrazek: AUDUSD-Zysk-05.07.22.png]





Stany Zjednoczone/Kanada - Zmiana Zatrudnienia w Sektorach Pozarolniczych/Zmiana Zatrudnienia/Stopa Bezrobocia - USD/CAD

[Obrazek: USDCADM1-08.07.22.png]


Tym razem postanowiłem zagrać klasycznie na wygaśnięcie M5 i zrobiłem tutaj błąd zamykając w złym momencie. Nie wiem bowiem dlaczego cena tym razem tak szybko zawróciła ale niezbadane są wyroki rynku. Zdałem się tutaj na klasyczne zamknięcie i w sumie nie mam sobie tego aż tak za złe, bo pewnych zachowań tego dzikiego organizmu nikt nie przewidzi. Sugerując się wykresem i ostatnimi świecami, postanowiłem zagrać na umocnienie się Dolara Amerykańskiego. Chociaż mogłem wycisnąć więcej, to stawka i tak podwojona.


_________________________________

WYNIK+1193,11$
_________________________________


[Obrazek: USDCAD-Zysk-08.07.22.png]





Nowa Zelandia - Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych - NZD/USD

[Obrazek: NZDUSDM1-13.07.22.png]


Podobna sytuacja jak w zeszłym miesiącu na odczytach dotyczących Stóp Procentowych dla innych walut. Rynek niezbyt dobrze radzi sobie ze zmianami w tym zakresie i cena szarpie wtedy dość mocno. Tym razem przy ustawieniu mniejszego lota również zaliczyłem pełną wycinkę, spowodowaną przez bardzo wysoki spread na tej parze jeszcze przed odczytem. Kolejna pozycja, którą należy wrzucić w koszty. Zagranie nie było rewelacyjne, kierunek do przewidzenia dość ciężki, bo widoczny był brak zdecydowania i konsolidacja przed publikacją. Zdecydowanie powinienem to zagranie odpuścić ale nikt nie jest idealny. Specjalne wrzucam te wszystkie wycinki, by ludzie widzieli że praca z rynkiem to nie tylko wieczne sukcesy i liczy się dopiero bilans ogólny uwzględniony przez dłuższy okres czasu.


_________________________________

WYNIK-1000$
_________________________________


[Obrazek: NZDUSD-Strata-13.07.22.png]





Strefa Euro - Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych - EUR/GBP

[Obrazek: EURGBPM1-21.07.22.png]


Podejście do pierwszej od dawna zmiany poziomu Stopy Procentowej dla Europejskiej waluty. Klasyczna zmyłka na wykresie ale nie dałem się nabrać. Postanowiłem rozegrać to w zestawieniu z Funtem Brytyjskim licząc na największą kumulację. Pozycję trzymałem chwilę dłużej wyłączając oprogramowanie i ustalając poziom Take Profit, który został bardzo szybko osiągnięty. Nie chciałem dawać wiary w dłuższe umocnienie się waluty po tak silnym wcześniejszym trendzie. Usatysfakcjonowało mnie zamknięcie zlecenia generujące 200% stawki.


_________________________________

WYNIK+2017,82$
_________________________________


[Obrazek: EURGBP-Zysk-21.07.22.png]





Stany Zjednoczone - Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych - USD/CAD

[Obrazek: USDCADM1-27.07.22.png]


Kolejna podwyżka Stóp Procentowych w Stanach Zjednoczonych. Wykres dla mnie dość oczywisty do zinterpretowania. Cieszy fakt, że reakcja była w miarę czysta, chociaż ogólnie nie dała zbyt dużego procentu. Udało mi się tym zagraniem podwoić stawkę i po prostu zlecenie zamknęło się automatycznie na M5.


_________________________________

WYNIK+1020,82$
_________________________________







RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 26-10-2022 23:16



Podsumowanie Zysków/Strat - Lipiec 2022

Zestawienie wszystkich pozycji SkyTower-FX rozegranych w Lipcu. Stała stawka na zagranie w dalszym ciągu wynosi 1000$. Pięć zdecydowanych pozycji SkyTower-FX stanowi już raczej standard w większości podsumowań, szczególnie w wakacje. Oczywiście jak wielu z Was wie, nie jest to jedyny sytem jakim prowadzę trading. Ten jest jednak najszybszy i najbardziej widowiskowy. Nie będę przedłużał i po prostu przedstawię zestawienie z kolejnego miesiąca:




05/07/2022 - AUD/USD +2733,05$
08/07/2022 - USD/CAD +1193,11$
13/07/2022 - NZD/USD -1000$
21/07/2022 - EUR/GBP +2017,82$
27/07/2022 - USD/CAD +1020,82$



_____________________________________________________

MIESIĘCZNY WYNIK+5964,80$
_____________________________________________________


Oznacza, to że przy stałej stawce 1000$, w Lipcu pomnożyłem kapitał dokładnie o 596,48%.






RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Zaradny - 16-11-2022 09:52

Mam pytanko, czy jeśli kupiłem kurs na samym początku jego powstania mam prawo dołączyć teraz do grupy discord i aktualizacji kursu?


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 16-11-2022 10:00

(16-11-2022 09:52)Zaradny napisał(a):  Mam pytanko, czy jeśli kupiłem kurs na samym początku jego powstania mam prawo dołączyć teraz do grupy discord i aktualizacji kursu?

Oczywiście, uderzaj na PW jaki nick i email zakupu, znajdę Cię w bazie i udzielę dostępu. Powiedziałem, że każdy kto zakupił kiedyś dostęp ma prawo do aktualizacji poradnika za free dożywotnio.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Zaradny - 16-11-2022 19:38

(16-11-2022 10:00)Ropsont napisał(a):  
(16-11-2022 09:52)Zaradny napisał(a):  Mam pytanko, czy jeśli kupiłem kurs na samym początku jego powstania mam prawo dołączyć teraz do grupy discord i aktualizacji kursu?

Oczywiście, uderzaj na PW jaki nick i email zakupu, znajdę Cię w bazie i udzielę dostępu. Powiedziałem, że każdy kto zakupił kiedyś dostęp ma prawo do aktualizacji poradnika za free dożywotnio.

Napisałem i podesłałem potwierdzenie zakupu w postaci scrinu.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - wysoki01 - 08-02-2023 12:19

Jak tam aktualnie wyglądają wyniki strategii? Smile


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 08-02-2023 12:27

(08-02-2023 12:19)wysoki01 napisał(a):  Jak tam aktualnie wyglądają wyniki strategii? Smile

Niebawem wleci gruba aktualizacja, 3/4 mam już zredagowane ale chciałbym wszystko naraz już wrzucić dla porządku i podsumować cały zeszły rok. Potem oddzielić te wpisy od aktualnych.

Oprócz samych zagrań SkyTower-FX, które tutaj w dzienniku efektownie wyglądają (Ale jest ich jak wiadomo niezbyt wiele), rozwijam cały czas Money Management, który stworzyłem na podstawy tej strategii. Można go stosować w innych systemach, zazwyczaj opartych na wejściu w pozycję w konkretnym ustalonym momencie (Wskaźnik, S/R, godziny otwarcia lub inne indywidualnie ustalone). Dzięki temu nie muszę zawsze czekać na wydarzenia, które są rzadko, a zdarzają się tygodnie w których ciekawych publikacji nie ma praktycznie wcale.



RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - wysoki01 - 08-02-2023 14:23

(08-02-2023 12:27)Ropsont napisał(a):  
(08-02-2023 12:19)wysoki01 napisał(a):  Jak tam aktualnie wyglądają wyniki strategii? Smile

Niebawem wleci gruba aktualizacja, 3/4 mam już zredagowane ale chciałbym wszystko naraz już wrzucić dla porządku i podsumować cały zeszły rok. Potem oddzielić te wpisy od aktualnych.

Super Smile

Planuję w marcu kupić strategię Wink