Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! (/Temat-Ropsont-Najbardziej-Niebezpieczny-Dziennik-na-Forum-156658)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - kubixol - 11-06-2018 14:28

A z ciekawości zapytam jak wygląda stosunek R:R (risk:reward), bo jestem naprawdę pod wrażeniem tej strategii, ponieważ nigdy nie widziałem żeby ktoś grał pod wydarzenia, a w wielu przypadkach w momencie ogłoszenia wydarzeń na wykresie potrafi sie dużo dziać Wink


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 11-06-2018 19:16

(11-06-2018 14:28)kubixol napisał(a):  A z ciekawości zapytam jak wygląda stosunek R:R (risk:reward), bo jestem naprawdę pod wrażeniem tej strategii, ponieważ nigdy nie widziałem żeby ktoś grał pod wydarzenia, a w wielu przypadkach w momencie ogłoszenia wydarzeń na wykresie potrafi sie dużo dziać Wink

Dziennik dopiero wystartował, więc akurat tak się zdarzyło, że nie miałem jeszcze okazji do pokazania pozycji zamkniętych na stracie. Na początku na rozgrzewkę i tak gram za małe kwoty, ciekawsze rzeczy będą tu dodawane z biegiem czasu. O rekordach z tej strategii pisał tu nie będę bo i tak zamierzam je pobić Big Grin

Zasadniczo jedna zyskowna pozycja ma pokrywać dwukrotnie-trzykrotnie jedną pozycję stratną. Jest to zupełnie inny pogląd na FX bo narodził się w mojej głowie przez spojrzenie jakiego nauczyłem się na opcji binarnych (Tak jak pisałem w pierwszym poście).

Widziałem sposoby gry na dane makro w internecie, za dużo informacji niestety nie ma, poza tym tamte strategie opierają się na czymś innym niż moja. Bo swego czasu szukałem jakichś porad czy ktoś w taki sposób próbował ale nie znalazłem nic satysfakcjonującego na dłuższą metę. Postanowiłem więc samodzielnie rozwijać mój sposób. Strata jest tutaj uwzględniona jako element strategii, tak jak mówisz zdarzają się odczyty, w których dzieje się bardzo dużo - najczęściej na nich jest strata. Np nigdy ale to nigdy nie gram na ropie naftowej podczas odczytów dotyczących zapasów ropy naftowej.

Metodą prób i błędów znajduje zarówno wydarzenia jak i konkretne waluty, na których moja metoda wykazuje opłacalność. Ale zbyt wiele na ten moment pisać nie będę Wink


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 12-06-2018 15:21

A oto co się urodziło dnia dzisiejszego:

EUR/GBP

[Obrazek: EURGBP-Zysk-12.06.18.png]

Wejście pięć sekund przed końcem świecy oznaczonej strzałką. Zamknięcie na koniec piątej świecy. Chociaż kusiło mnie żeby zamknąć wcześniej, to jednak stwierdziłem, że może jeszcze poleci trochę w dół po lepszych dla Funta danych. Niestety rynek się pociął i nie wyszło z tego nic ciekawego. Czerwoną linią poziomą oznaczyłem miejsce gdzie był ustawiony SL, to tak by zobrazować to, o co się pytał kolega @[kubixol].


Rezultaty:

[Obrazek: Zysk-12.06.2018.png]

_______________

+11,18 PLN
_______________

Komentarz: Nie za bardzo jest tutaj co komentować. To jest właśnie pozycja w stylu takich jakich nie lubię. Ale dane tego typu zawsze gram mniejszą stawką bo zaobserwowałem od dawna, że wiele się na nich może wydarzyć. Lekki zysk ale równie dobrze mogłaby być lekka strata - tego typu pozycje są w mojej strategii traktowane zupełnie "olewczo".


Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Artinesse - 12-06-2018 16:13

Lepiej na co dzień mieć małe kwoty na plus, niż tąpnąć z stratą. Powoli do przodu. Całkiem fajnie Tobie to idzie. Na miesiąc uzbiera się trochę kasy na tym.


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - MaLiN - 12-06-2018 18:20

No, w końcu udało się Ciebie przekonać do założenia dziennika Big Grin Może przydałoby się bardziej szczegółowo opisywać wejścia, bo raczej dla świeżaków skrót "SL" nie będzie czymś zrozumiałym Tongue

Powodzenia i w sumie to wytrwałości w prowadzeniu dziennika, bo zapał może szybko się skończyć, jeśli chodzi o Forex Tongue


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 13-06-2018 14:03

Artinesse i Malin - dzięki za doping i dobre rady Wink Dzisiaj z rana ponowne zagranie na Funcie Brytyjskim. Dane okazały się w większości zgodne z przewidywaniami, więc nie było zbytniego szarpnięcia rynkiem, stąd znowu mała pozycja na zysku.

EUR/GBP

[Obrazek: EURGBPM1-13.06.18.png]

Wejście pod koniec świecy oznaczonej strzałką. Wyjście po pięciu następnych świecach. Przy takich danych bardzo często nie dzieje się zbyt wiele, więc stosuje klasyczną pozycję, którą oznaczam jako neutralną.


Rezultaty:

[Obrazek: Zysk-13.06.2018.png]

_______________

+10,69 PLN
_______________

Komentarz: Podobnie jak w przypadku wczorajszej pozycji. Testuję różne wydarzenia w tej chwili ale przy takich odczytach rzadko dzieje się coś, na co warto konkretnie zagrywać. Stąd też pozycja niemalże identyczna jak wczorajsza.


A już o 20:00 naszego czasu Decyzja w Sprawie Stóp Procentowych dla Dolara Amerykańskiego! Szykuje się bardzo dobre wydarzenie do zastosowania mojej strategii. Zobaczymy jak sobie z tym poradzę i czy zdecyduję się wejść w rynek. Postaram się czym prędzej udzielić sprawozdania jak mi pójdziew przypadku tego wydarzenia, które jest tak naprawdę pierwszym konkretnym, jakie może być tutaj opublikowane!


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 14-06-2018 10:12

Dzisiaj w dzienniku publikuję wczorajsze zagranie na Stopach Procentowych dla Dolara Amerykańskiego.

USD/CAD

[Obrazek: USDCADM1-13.06.18.png]

Zdecydowałem się zagrać to wydarzenie na parze walutowej USD/CAD. Wejście przed samym momentem o decyzji w sprawie stóp procentowych, wyjście pięć świec po publikacji danych. Stopy procentowe zostały podniesione na poziom 2,00% zgodnie z zapowiedziami, co spowodowało chwilowe umocnienie się waluty dolara amerykańskiego, względem jego kanadyjskiego odpowiednika.


Rezultaty:

[Obrazek: Zysk-USDCAD-13.06.2018.png]

_______________

+69,87 PLN
_______________

Komentarz: Z uwagi na poprawne odczyty, ruch na wykresie nie był zbyt duży. Można się było spodziewać, że przy poprawnym odczycie cena pójdzie w górę, chociaż w mojej ocenie wystrzał powinien być odrobinę silniejszy. Jak widać inwestorzy byli przygotowani na to co się wydarzy. Cena pięła się w górę jeszcze przez następne kilkadziesiąt minut by w rezultacie powrócić do normalnego biegu. Zmiana stopy procentowej nie wpłynęła więc wczoraj na rynek w zbyt znaczący sposób. Pozwoliło mi to wczorajszego wieczoru zarobić małą sumę pieniędzy. Obecny tydzień nie opiewa zbytnio w wydarzenia dla walut jakie lubię, stąd też nie prezentuje póki co niczego naprawdę zachwycającego.


Dzisiaj o 13:45 decyzja w sprawie stóp procentowych dla Euro. Nie lubię grać na Europejskiej walucie zależnej od tak wielu gospodarek, więc nie mam w 100% pewności, że zdecyduje się na uruchomienie pozycji. Jednak przyczaję się na nią na pewno w ramach kolejnych eksperymentów. O wszystkim poinformuję w następnym wpisie!


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 15-06-2018 12:32

Niestety dnia wczorajszego zdecydowałem się jednak zagrać na wydarzenie dotyczące stóp procentowych dla Euro i popełniłem tym samym błąd. Odbyło się to jednak w ramach eksperymentu potwierdzającego jedno z moich założeń, więc nie żałuję tego zagrania. W związku z powyższym w moim dzienniku pojawi się pierwszy wpis z negatywnym wynikiem.


EUR/GBP

[Obrazek: EURGBPM1-14.06.18.png]

Jak widać na powyższym obrazku, wszedłem chwilę przed odczytem z pozycją krótką, niestety została ona zatrzymana na poziomie Stop Loss (Poziomie ograniczającym stratę) po wystrzeleniu w górę, a dopiero później powędrowała zgodnie z oczekiwaniami. W tej sytuacji zarówno odwrotne zagranie na wzrosty byłoby najprawdopodobniej stratne, co poprzez obserwację skutecznie przekonuje mnie do tego, że waluta Europejska jednak zupełnie nie nadaje się do gry moją strategią.


Rezultaty:

[Obrazek: Strata-14.06.18.png]

_______________

-25,54 PLN
_______________

Komentarz: Waluta Europejska jest zależna od wielu gospodarek. To powoduje, że ruchy na wykresach z Euro są często dużo trudniejsze do przewidzenia, szczególnie w kluczowych momentach. Eksperymenty jakie prowadzę na mojej strategii, to nie tylko Money Management, stawka czy momenty wejścia. To także w dużej mierze badanie dla których walut najbardziej opłaca się moją metodę stosować. Dlatego mimo straty jestem z tej pozycji dumny, ponieważ czegoś mnie nauczyła.


W sumie od początku prowadzenia dziennika mój bilans ogólny wynosi 157,63 PLN. Nie jest więc najgorzej jak na testowy tydzień, w którym dodatkowo wydarzenia wybierałem bardzo na siłę. Trafiło się akurat mało naprawdę konkretnych odczytów bym mógł na nich zaprezentować prawdziwy potencjał strategii. No ale rozgrzewka już za mną. Następny tydzień opiewa w dużo ciekawsze sytuacje do zagrań, co też zamierzam wykorzystać, wchodząc z prawdziwym impetem! Koniec zabawy, bierzemy się do roboty! Do zobaczenia w przyszłym tygodniu. Wink


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - Ropsont - 21-06-2018 14:56

Nadszedł czas na kolejny wpis w moim dzienniku. Tak - od zeszłego tygodnia nic tutaj nie było. Nie jest to jednak wynikiem mojego lenistwa, a faktu że rynek nie miał zbyt wiele do zaoferowania. Tym samym w poniedziałek, wtorek i środę nie rozegrałem ani jednej pozycji na Forex przy użyciu tej strategii. Dzisiaj jednak miały miejsce trzy ciekawe wydarzenia, z których zagrałem tylko dwa. Walę głową w ścianę bo ostatnie wydarzenie byłoby wprost idealnym pokazaniem wartości strategii ale przez własną głupotę źle obliczyłem wartość depozytu zabezpieczającego w związku z czym pozycja nie została uruchomiona przez system. A potem było już za późno. No ale po kolei:

AUD/NZD

[Obrazek: AUDNZDM1-21.06.2018.png]

Dzisiaj około pierwszej w nocy naszego czasu miały miejsce odczyty dotyczące PKB dla waluty Dolara Nowozelandzkiego. Nie ukrywam, że to jedna z moich ulubionych gospodarek pod tę strategię. Zagranie inne niż wszystkie bo nie kierowałem się zasadą pięciu świec, a w ramach przedłużenia eksperymentu postanowiłem zostawić pozycję na noc z ustawionym odpowiednio poziomem Stop Loss (Zabezpieczenia przed stratą). Nie myliłem się - wykres z początku nie ruszył zbyt gwałtownie gdyż dane były właściwie odpowiednie - nie spowodowało to nagłej paniki inwestorów. Ale z uwagi na fakt, że moja pozycja była już odpalona, to postanowiłem przedłużyć ją, licząc na osłabienie NZD względem Australijskiego odpowiednika. Pozycja ta w rezultacie doskonale się opłaciła na dłuższą metę. Zamknąłem ją dopiero po tym jak wstałem z łóżka. Wejście w pozycję w miejscu czerwonej strzałki, a zamknięcie jej w momencie oznaczonym krzyżykiem. Odczyty z przewidywanym rezultatem dość często powodują negatywne skutki dla walut z tamtej strony świata. Wink



Rezultat:

[Obrazek: AUDNZD-Zysk-21.06.18.png]




EUR/CHF

[Obrazek: EURCHFM1-21.06.18.png]

Zagranie na decyzję w sprawie stóp procentowych dla Franka Szwajcarskiego. Bardzo trudna waluta do inwestowania, jednak moje eksperymenty muszą być kompletne. Wejście klasyczne w momencie czerwonej strzałki i automatyczne wyjście w miejscu oznaczonym krzyżykiem. Chociaż gdybym był wtedy przed komputerem, to myślę że również potrzymałbym jeszcze chwilę tę pozycję, jednak akurat robiłem śniadanie. Wink
Zielonym kolorem na zdjęciu oznaczyłem pole spadkowe przed odczytem, które moim zdaniem ma dużo wspólnego z zachowaniem banku centralnego, który WIE to czego nie wiedzą inwestorzy. Rynek Forex jest manipulowany w bardzo dużym stopniu, co zamierzam udowadniać w kolejnych wpisach.... dopóki nie dorwą mnie banksterzy. Big Grin Więc jeśli wpisy nagle przestaną się pojawiać, to wiadomo co się stało. Jerk


Rezultat:

[Obrazek: EURCHF-Zysk-21.06.18.png]

_______________

+438,50 PLN
_______________

Komentarz: Po pierwsze proszę zauważyć, że wynik ogólny pomniejszony jest o koszta SWAP w przypadku pierwszej pozycji. Po drugie - dzisiejsze eksperymenty służyły potwierdzeniu pewnych spraw, takich jak manipulacja rynkiem oraz wpływ inwestorów na zachowanie się walut w momencie odczytów na przewidywanym poziomie.



Czego nie zagrałem, a miałem zamiar zagrać?



EUR/GBP

[Obrazek: Przykład-przesuwania-poziomu-SL-na-zysk.png]

Idealny przykład momentu, w którym wejść można było w pozycję (Oznaczony czerwoną strzałką). Odczyt dotyczył decyzji w sprawie stóp procentowych dla Funta Brytyjskiego. Tak jak pisałem wyżej - niestety dokonałem złych obliczeń poprzez wycofanie części kapitału, a co za tym idzie automat, którym się wspomagam nie mógł otworzyć odpowiedniej pozycji. Jako, że rolę grają tam sekundy, to niestety po pewnym czasie było to już za bardzo ryzykowne, by otwierać zagranie. Pozbawiłem się w ten sposób możliwości dorobienia myślę około 300 PLN lub więcej w przypadku przesuwania poziomów stop loss na zysk (zielone poziome linie). W tym drugim przypadku wejście miałoby swój koniec w miejscu oznaczonym krzyżykiem. facepalm facepalm facepalm


Jutro powinien pojawić się kolejny wpis! Pozdrawiam Gorąco!


RE: Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum! - kubixol - 21-06-2018 17:39

Gratulacje! Bardzo dobre zagrania, szkoda że to zagranie na EURGBP nie zostało otwarte smutny
myślałem, że strategia opiera się na krótkich zagraniach podczas wydarzeń, ale widać twoje doświadczenie na rynku forex które owocuje zyskami. Pozdrawiam i jestem pod wrażeniem, i mam nadzieję że samemu uda mi się dojść do takiej wprawy :Big GrinTongue