Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Modyfikacja WordPress bez użycia wtyczek - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek:
Poradnik
Modyfikacja WordPress bez użycia wtyczek (/Temat-Modyfikacja-WordPress-bez-uzycia-wtyczek-156576)

Strony: 1 2


RE: Modyfikacja WordPress bez użycia wtyczek - tkolp - 01-11-2019 15:00

Fajnie zebrane podstawy w jednym miejscu, dzięki za ten poradnik!


RE: Modyfikacja WordPress bez użycia wtyczek - precell - 15-12-2019 15:31

Dawno mnie tutaj nie było, a sporo się działo w moim WordPress-owym życiu :-)
Od wakacji tego roku zacząłem tworzyć własne motywy do WP, m.in przepisałem templatkę zalukaj.com do WordPressHuh

Dzisiaj przedstawię rozwiązanie nad którym głowiłem się jakiś czas, rozwiązanie jak zwykle okazało się banalnie prosteTongue

Tworząc mój drugi motyw, miałem potrzebę wyświetlić standardową galerię WP w custom fields (własne pola), niestety standardowo te pola nie obsługują shortcode. Rozwiązanie okazało się banalnie proste, nawet nie trzeba modyfikować pliku functions.php :-)

A więc wystarczy stworzyć sobie pole o identyfikatorze np. "galeria" i w motywie tam gdzie ta galeria ma się wyświetlić wkleić poniższą linijkę:
Kod PHP:
<?php echo do_shortcode(get_post_meta(get_the_ID(), 'name'true)); ?>

W miejsce 'name' wpisujemy nasz nasz identyfikator, po modyfikacji kod będzie wyglądał jak poniżej:
Kod PHP:
<?php echo do_shortcode(get_post_meta(get_the_ID(), 'galeria'true)); ?>

Wprawne oko zauważy, że jest to połączenie dwóch kodów tj:
Kod PHP:
<?php echo esc_attrget_post_metaget_the_ID(), 'Identyfikator'true ) ); ?>
Kod PHP:
<?php echo do_shortcode('[krótki-kod]'); ?>

Pierwsza linijka odpowiada po prostu za wyświetlenia custom fielda, druga zaś za wyświetlenie shortcode w plikach motywu.