Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Cache a dynamiczne elementy szablonu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Cache a dynamiczne elementy szablonu (/Temat-Cache-a-dynamiczne-elementy-szablonu-156523)



Cache a dynamiczne elementy szablonu - precell - 31-05-2018 10:23

Witam,

Swego czasu przetestowałem multum wtyczek do cache, zarówno tych płatnych jak i darmowych, trafiając w końcu na perełkę - "Gator Cache".

Plugin niemalże od ręki rozwiązał moje problemy, poza jednym.

Ani w powyższej wtyczce, ani w żadnej wcześniej testowanej nie potrafiłem obejść problemu, aby w cache nie lądowały dynamiczne elementy strony.
Np. liczniki, ratingi itp.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?


RE: Cache a dynamiczne elementy szablonu - wphocus - 31-05-2018 20:54

Nie wiem jak na tej wtyczce, jednak ja osobiście polecam wtyczkę do wordpress litespeed cache - ( Tylko trzeba pamiętać, że ona działa na serwerach litespeed ) tam dodajesz do wykluczeń elementy dynamiczne- czyli jak mas licznik to dodajesz do niego klasę lub element html informujący o dynamicznym elemencie strony.

Musisz sprawdzić czy wtyczka o której piszesz posiada wykluczenia i jak je dodać - Postaram się jutro zainstalować na jakimś test site i pobawię się trochę...

Ps. Widzę, że support wtyczki prężnie działa - może warto tam zapytać o wykluczenie dynamicznego elementu ze strony?

Wiem, nie pomogłem - po testach powiem coś więcej...

Przepraszam, i życzę udanego dnia dziecka...


RE: Cache a dynamiczne elementy szablonu - precell - 31-05-2018 22:01

Mój serwer działa na nginx z obsługą .htaccess i mod_rewrite.

Wtyczka posiada wykluczenia, ale całych podstron/folderów.

Generalnie problem sam się rozwiązał, nie wiem czy to zasługa Gator Cache czy motywu, liczniki odświeżają się na bieżąco ;-)

Znalazłem za to konflikt gatora z wtyczką WP Pro Ad System (Posiadam licencję). Gdy wtyczka do reklam jest włączona pliki statyczne nie są tworzone2.

Jeden problem rozwiązany, pojawił się kolejny :/

Również życzę miłego wieczora :-)


RE: Cache a dynamiczne elementy szablonu - precell - 01-06-2018 13:58

Zakręciłem się ;-) W Gator Cache mam ustawione, żeby strona nie była buforowana dla zalogowanych użytkowników. Także problem dalej pozostał:/