Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa (/Temat-Pomysl-na-biznes-Myjnia-bezdotykowa-156486)

Strony: 1 2 3


Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - weider91 - 28-05-2018 16:20

Witam, czy biznes myjni bezdotykowej jest na dzień dzisiejszy rentowny ? przy dobrym punkcie i na start np dwóch stanowiskach ?


RE: Myjnia bezdotykowa - Xanter98 - 28-05-2018 17:13

Tak


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - Admin - 29-05-2018 07:06

Zapotrzebowanie na bezdotykowe myjnie stale rośnie. Dla właścicieli jest to korzystne ze względu na atrakcyjne ceny oraz szybkie wykonanie. Teraz to ani pod blokiem ani nawet na własnej posesji nie wolno myć fury, więc przy dobrej lokalizacji zawsze będzie to rentowne.
Ceny też różne w zależności od technologii na olxie nawet za 40koła znajdziesz staruszki: https://www.olx.pl/oferta/myjnia-bezdotykowa-samoobslugowa-2-stanowiska-szczotka-CID619-IDsiyhx.html#1de6b1604e

oczywiście za ładniejszą i nowszą myjnie zapłacisz kilka razy więcej.


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - DDK - 29-05-2018 08:50

Jak masz dobrą lokalizację typu w mieście przy markecie itp. to z pewnością to rentowna inwestycja. Gdy widzę przesyt myjek samoobsługowych w moim mieście i widząc budowaną nową myślałem, że się nie utrzyma. Przy słonecznych niedzielach zmieniam zdanie widząc półgodzinne kolejki Big Grin Na pewno ładnie wyglądająca myjka da Ci dużo więcej klientów.


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - kniew - 29-05-2018 19:49

nie jest wcale tak kolorowo... sprzęt jest bardzo awaryjny a serwis po gwarancji kosztowny. Inwestycja tez nie mała bo 2 stanowiska to grubo ponad 100k zł - zakładając, że teren pod inwestycje już masz.

Biznes dobry, ale dla firm sprzedających sprzęt.

Co do "staruszków z olxa za 40 koła" to bez komentarza. Nie zdążysz zarobić na naprawy Smile


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - Admin - 29-05-2018 20:02

na tego z olxa to nie ma co patrzyć, taki sprzęt na pewno nie zarobi, zresztą sama sprzedaż świadczy też najpewniej o braku zainteresowania, 100koła to jeszcze mało 150-200k by musiał zainwestować, lokacja to jeden z najważniejszych czynników rentowności tego biznesu.


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - richbutterfly - 01-06-2018 09:00

(29-05-2018 20:02)Admin napisał(a):  na tego z olxa to nie ma co patrzyć, taki sprzęt na pewno nie zarobi, zresztą sama sprzedaż świadczy też najpewniej o braku zainteresowania, 100koła to jeszcze mało 150-200k by musiał zainwestować, lokacja to jeden z najważniejszych czynników rentowności tego biznesu.

Drugie tyle, o ile nie więcej, będzie kosztować działka pod inwestycję.

Poświęć jeden dzień, stań przy takiej myjni i policz ilu jest klientów i przemnóż przez średnią kwotę jaką tam zostawiają.

Pamiętaj jeszcze o stałych kosztach takich jaj detergenty, koszt odprowadzanych ścieków, amortyzacja.


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - rsh - 07-06-2018 22:25

napisz od kilku firm o ofertę, kiedyś to robiłem i koszty od 200 k w zwyz z tego co pamietam


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - Serkownik - 25-06-2018 09:36

to samo co rsh
napisalem jakies pol roku o oferte do kilku firm na 3 stanowiskowa myjnie 2 pod wiata jedno poza i wychodzilo 230-280k
dzialke juz mam
fajny motyw jest taki ze daje sie im nr dzialki itd i oni sprawdzaja Ci czy mozesz tam myjnie otworzyc kontaktuja sie z gmina itd pomagaja nawet w pozwoleniach
do takiej myjni trzeba doliczyc wiate, kostke, ogrodzenie, jakas ochrone, srodki czyszczace itd.
wyjdzie grubo ponad 300k wiec inwestycja zyskowna ale z duzym kapitalem


RE: Pomysł na biznes - Myjnia bezdotykowa - invihation - 27-06-2018 09:01

W pracy miałem firmę która myjnie wybudowała za około 300 tyś netto. Stała na jakiejś wsi pod Warszawa, ogólnie lokalizacja według mnie dość słaba.
Miesięcznie zarabiała od 4 do 7 tyś jednak trzeba dodać tutaj wszelkie środki czyszczące które kosztowały ok 2500 co 2 miesiące.

Natomiast u mnie również na wsi około 5 tyś mieszkańców najbliższa myjnia to 10 km drogi ktoś wybudował myjnie 2 stanowiska to klientów( w kolejce czasem można było stać ponad godzinę) miał tylu że po około 2 miesiącach zaczął budować kolejne stanowisko.

Tak wiec wszystko zależy od lokalizacji.