Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Programy Partnerskie oraz Programy Afiliacyjne (/Forum-Programy-Partnerskie-oraz-Programy-Afiliacyjne-354)
+--- Dział: Lead.Network (/Forum-Lead-Network-393)
+--- Wątek: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? (/Temat-Czy-to-co-robi-siec-Lead-Network-jest-legalne-i-fair-wobec-uzytkownikow-155934)

Strony: 1 2


Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - MillenniumFalcon - 19-04-2018 09:41

Witam wszystkich użytkowników forum

Opiszę dzisiaj dość intrygujące postępowanie na które zdecydowała się sieć Lead.Network Jestem ciekaw czy ktokolwiek z Was zdawał sobie sprawę że sieć dodatkowo zarabia, kosztem swoich użytkowników oraz wszystkich którzy wejdą w link afiliacyjny leadn.pl

Nie wiem czy to jest nielegalne, ale na pewno nie jest legalne. Cały myk polega na rozsyłaniu ciastek do każdej osoby która przejdzie przez link leadn.pl

Wydawcy sieci L.N nie zdają sobie sprawy że sieć ich wykorzystuje do dodatkowego zarobku, tym bardziej bez ich zgody, ani zgody osób które wejdą w link.

Aby nie wyszło że rzucam bezpodstawne oskarżenia, poniżej zademonstruję instrukcję dzięki której każdy będzie mógł zweryfikować to samodzielnie. (na przykładzie Chrome)

1. Wchodzimy na czystą domenę leadn.pl i czyścimy ciastka na domenie ( aby to zrobić wybieramy F12, wybieramy “Applicaton” Klikamy PPM na Cookies i wybieramy “Clear” Nie zamykamy konsoli.

[Obrazek: uKbaxJ3.png]

2. Bierzemy kreacje reklamową lead.network i kopiujemy z niej link (póki co nic z nią nie robimy)

Cytat:np. https://leadn.pl/p_uri/VmYd5Ojv6yelbwLg1N6A/xjjeuvj/?parametr=

@edit - link został już usunięty przez LN

3. W konsoli wybieramy zakładkę “Network” i zaznaczamy Preserve log

[Obrazek: HnJO2G0.png]

4. Wklejamy Link afiliacyjny w okno przeglądarki i obserwujemy co pojawia się w logach

[Obrazek: 1bh284Y.png]

@EDIT Administracja LN już zajęła się sprawą...

Jak widać na poniższym obrazie, każdy użytkownik który wejdzie w link leadn.pl dostaje w gratisie ciastko z refem min. do Bitpay.net czy kswtv.com

Trick zaobserwowałem już jakiś czas temu i przez jakiś czas zastanawiałem się czy się podzielić tym czy nie, jednak zacząłem się zastanawiać czy takie postępowanie jest w ogóle legalne? Na pewno jest nie w porządku wobec wydawców i osób które wejdą w link leadn.pl


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - NapalonaOla16 - 19-04-2018 09:52

Ja nie czuje sie oszukany.


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - MillenniumFalcon - 19-04-2018 10:08

Ktoś na pewno zadał sobie wiele trudu aby nie dało się tego łatwo wychwycić. I jest to widoczne tylko przy pierwszym unikalnym wejściu na domenę leadn.pl ponieważ przy kolejnych wejściach jest sprawdzane czy ciastko już istnieje i zapytania nie są wywoływane.


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - Dante_/ - 19-04-2018 10:20

Nie wydaje mi się, że to jest nielegalne. Wiele stron wykorzystuje taki sposób pozyskiwania refów, z tego co kojarzę to nawet ZC korzystało z g2a ( nie wiem czy dalej nie korzysta Lol ).


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - Szalony - 19-04-2018 10:27

a gdzie g2a? XDDD


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - TheKing - 19-04-2018 10:27

Sprawdziłem dwa linki i niczego takiego nie widzę.

Zresztą to nie jest taki jakby base url bez parametrów? Czyli fizycznie tam jest jeszcze dodatkowy parametr do twojego konta w lead network?

Nie mogłeś udać się z tym do nich? Równie dobrze może to być błąd systemu lub dodatkowa opcja, której nie jesteś świadom.


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - radek0389 - 19-04-2018 10:28

Czy legalne czy nielegalne, to też nie wiemBig Grin. Ale czy już jest to fair, że na ruchu generowanym przez wydawcę, na programach ukrytych niż oficjalnie promowany całą prowizję zgarnia tylko karczu - można dyskutowaćTongue. O ile jest to stosowana powszechnie praktyka, bo osobiście linków nie sprawdziłem.


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - MillenniumFalcon - 19-04-2018 10:45

(19-04-2018 10:27)Szalony napisał(a):  a gdzie g2a? XDDD

G2A też tam jest Smile



Cytat: Sprawdziłem dwa linki i niczego takiego nie widzę.

Tak jak pisałem, jest to przemyślanie przygotowane aby to ukryć. Jak zrobisz wszystko wg moich kroków



@edit

Chciałem zrobić screena z G2A ale widzę że Lead.Network już zadziałało i usunęło feature o którym napisałem. Nawet link który dałem na przykład jest już usunięty.


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - TheKing - 19-04-2018 10:52

Cytat:Jak zrobisz wszystko wg moich kroków

A dlaczego zakładasz, że robię coś źle. Może nie w tym celu, ale sprawdzałem kiedyś u nich linki i też niczego takiego nie widziałem.


Cytat:już zadziałało i usunęło
Ale dlaczego zakładasz, że to spisek i działanie celowe? Ze screenów nie wynika jasno, czy jest tak jak piszesz. A ja nie potrafię odtworzyć sytuacji z pierwszego posta, nie widzę niczego czego nie powinno tam być(używam Twojego linka i nic)


RE: Czy to co robi sieć Lead.Network jest legalne i fair wobec użytkowników? - MillenniumFalcon - 19-04-2018 10:57

Wyedytowałem już post. Po pierwsze link został już usunięty, a po cookies ani śladu.

Pogratulować sieci szybkości działania, ale skoro usuneli to chyba jednoznacznie potwierdza że ich działania nie były dobre..