Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarobki w internecie - paypal i inne pytania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Zarobki w internecie - paypal i inne pytania (/Temat-Zarobki-w-internecie-paypal-i-inne-pytania-155789)



Zarobki w internecie - paypal i inne pytania - bombaj941 - 09-04-2018 19:05

Witajcie. Chcę założyć działalność gospodarczą, ponieważ moje zarobki z internetu są już w miarę systematyczne. Mam jednak kilka pytań.

Zarabiam w serwisach typu ppi i cpa i jak zapewne wielu z was środki idą przez paypala. Czy jako dowód dochodu może być poprostu wyciąg z pp z takiej transakcji? Niektóre serwisy nie oferują wydrukowania faktury z zarobkami na ich stronie.

Następna rzecz jaka mnie ciekawi, to czy dochód liczyć od dostania przelewu na paypal, czy dopiero od zaksięgowania go na koncie bankowym? Kwoty w obu przypadkach będą się różnić bo paypal ma trochę inny kurs przewalutowania.

Ostatnią rzeczą o którą chciałbym zapytać to udowodnienie kosztów prowadzenia działalności. Pozycjonuje filmy na yt, używam fb i instagrama. Do większości usług nie ma opcji otrzymania faktury od dostawcy, jest jedynie potwierdzenie wpłaty przez paypal. Czy taki dokument jest ważny jeśli chodzi o podatki? Mogę po prostu wydrukować takie potwierdzenie zapłaty i trzymać w razie kontroli? Jest jeszcze jedna rzecz. Niektóre usługi na które wydaję pieniądze są założone na fałszywe konta paypal. I tak jeden z moich przelewów za kupno w panelu smm wyglądał tak:

Cytat:Wyślij do:
dmska dksma
12mkm4 15
82-302 mklasdm
N/A
Polska

Przecież takiego czegoś nikomu nie pokażę. Jak sobie z takimi przypadkami radzicie? Czytałem, że lepiej mieć wydatki bo szybko może się tobą zainteresować us, ale jeśli mam dużo takich fake faktur to ciężko będzie cokolwiek odliczyć.


RE: Zarobki w internecie - paypal i inne pytania - Fallriv - 22-06-2018 12:04

Jak sobie radzić? Nie radzić, po prostu zaakceptuj, że tego nie rozliczysz i nie wrzucisz w koszty Wink Musisz mieć normalną fakturę przynajmniej na Twoje nazwisko jeśli chcesz cokolwiek wrzucać w koszty prowadzenia działalności. Same przelewy nie wystarczą.

Pozdro


RE: Zarobki w internecie - paypal i inne pytania - Xanter98 - 22-06-2018 13:12

Kase musisz rozliczyc jak dostaniesz na pp, po kursie z npb z dnia poprzedniego. Wyswietlen z yt w koszty nie wrzucisz.