Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
"Cały czas do przodu" - J.K. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: "Cały czas do przodu" - J.K. (/Temat-Caly-czas-do-przodu-J-K-155744)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 07-01-2020 16:43

Jakie znaczenie dla pozycjonowania w google ma prędkość ładowania strony? Kluczowe? Ważne? Mało istotne?


Wczoraj z ciekawości (wcześniej jakoś olewałem wszelkie audyty seo) wrzuciłem drugą stronę do google insights. Wynik dla desktop - 90 pkt, myślę, że w miarę ok. Patrzę na wynik dla mobile... 24 pktfacepalm.
Podziałałem trochę, poprawiłem taki babol jak np. zmiana zdjęć na stronie z bmp ważących po 1,5 mb na jpg po 150 kb. Jeszcze kilka rzeczy i teraz na tej stronie mam 60 pkt dla mobile i 98 desktop. Dalej słabo.

Strona nr 1 - ta zarabiająca ma wynik:desktop 88 pkt i mobile 40 - duże pole manewru do poprawy.

Muszę tutaj podziałać, żeby wynik poprawić ale ostrożnie żeby nie schrzanić niczego na stronieRolleyes.

Macie może jakiś poradnik jak dojść do wyniku ~90 pkt dla obu testów?


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - Oskarqq - 07-01-2020 18:36

Nie potrzebujesz poradnika, bo wszystkie informacje o tym masz na insights opisane co do zrobienia.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 07-01-2020 18:51

No tak, ale te informacje nie podane są w formie "step by step", dlatego szukam czegoś bardziej w szczegółowej formieSmile.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - Oskarqq - 07-01-2020 19:11

Pojedyncze błędy wpisuj w Google i szukaj rozwiązań. Nie znajdziesz żadnego poradnika do tego, bo nie wiadomo tak naprawdę jakie posiadasz błędy w tej chwili. Wpisując po prostu nazwę problemu z insights, na pewno znajdziesz rozwiązanie i tak właśnie krok po kroku rozwiążesz większość problemów. Pamiętaj, żeby nie spuszczać się z tym zbytnio i na siłę czasem nie warto wdrażać wszystkiego, bo po prostu UX'owo rozwalić Ci to może serwis. Te 90 do którego dążysz brzmi dobrze.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - xTKSD - 07-01-2020 20:08

Odpal gtmetrix.com i tam powinieneś znaleźć powód.

Z takich podstaw to rozmiary mediów zmniejsz, użyj zmniejszonego (minify) kodu, gzip włącz, używaj CDNu jakiegoś i pilnuj żeby strona ważyła max ~3Mb Big Grin


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - Muraszczyk - 07-01-2020 20:26

Szybkość strony jest ważna, a do jej uzyskania zrób te podstawy napisane przez xTKSD jako po prostu obowiązek do każdej strony.

Godnym uwagi jest test:
https://tools.pingdom.com/

I tutaj tak jak wyżej- rozmiar nie przekraczający 3MB, a nawet warto pilnować znacznie mniej, do tego czas ładowania najlepiej w granicach 1sec

Jeśli godzi o PageSpeed Insights od google, to nie ma sensu się tym przesadnie kierować. Napraw to co karygodne, a dążenie do +90/100 w pewnych przypadkach może mijać się z celem, bo niektóre błędy przy specyficznej budowie strony będą się po prostu gryzły z jej użytkowym działaniem. Wynik w granicach 70/100 jest wystarczający i lepiej zrobić kilka ciekawych linków więcej niż taplać się w optymalizacji dla lepszego wyniku testu poglądowego.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - adamwuss - 08-01-2020 09:12

radek0389, skad sie bierze takie bota do instagrama jak cracked?

Pewnie banalne pytanie, ale jestem zielony w tych sprawach.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 08-01-2020 19:20

(08-01-2020 09:12)adamwuss napisał(a):  radek0389, skad sie bierze takie bota do instagrama jak cracked?

Pewnie banalne pytanie, ale jestem zielony w tych sprawach.

Narzędzia cracked do social media i też innych działań można znaleźć na wszelakich forach typu blackhatprotools itp., w necie znajdziesz. Z tym że część albo nie działa, albo ma dziury lub też wrzucony jakiś syf w kod, więc trzeba używać rozsądnie. A jeśli już dany program przynosi ci korzyści, generuje zarobek, to warto kupić oficjalną wersję z wszelakimi update' ami.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - kaczor89 - 09-01-2020 12:45

@[radek0389] chcę trochę podbić swoje zagraniczne stronki i zamierzam w tym celu zakupić coś fajnego na SEOClerks. Podrzuciłbyś na PW coś ciekawego co zamawiałeś? Smile


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 12-01-2020 10:33

(09-01-2020 12:45)kaczor89 napisał(a):  @[radek0389] chcę trochę podbić swoje zagraniczne stronki i zamierzam w tym celu zakupić coś fajnego na SEOClerks. Podrzuciłbyś na PW coś ciekawego co zamawiałeś? Smile
Podrzucę po weekendzie. Ostatnio nie miałem czasu przysiąść do komputera.