Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
"Cały czas do przodu" - J.K. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: "Cały czas do przodu" - J.K. (/Temat-Caly-czas-do-przodu-J-K-155744)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 03-08-2019 19:51

Domena nowa, kupiona w listopadzie, z tym że zająłem się stawianiem strony i SEO od maja.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - mahuzz - 03-08-2019 22:37

(03-08-2019 19:51)radek0389 napisał(a):  Domena nowa, kupiona w listopadzie, z tym że zająłem się stawianiem strony i SEO od maja.

Generalnie jakby nie było, działaj dalej. Pamiętaj że linki indeksują się czasem dość długo, więc jeśli to za sprawą jakichkolwiek linków (Twoich czy nie Twoich) to nie z wczoraj, tylko z kiedyś.

Nie wiem jak wygląda profil linków, ale bardzo możliwe, że to sandbox. Od listopada jest trochę czasu, ale skoro nic z nią nie było robione...
Ja też ekspertem nie jestem ale sam doświadczyłem od lutego coś a'la sandbox, strona była z października/listopada, od razu ruszana mocno.
Dopiero teraz serpy wracają na swoje miejsca - prawie pół roku - to sporo.
Nie mniej jeśli nie kupowałeś jakichś shitty PBNów albo nie jesteś ofiarą właśnie śmieciowych linków, patrząc na ilość wyszukiwań - nie ma się o co martwić.
Wiem, że konkurencji nie mierzy się ilością MS, ale na oko można coś wywnioskować Wink
Działaj, tylko na spokojnie i bez spinki Smile
Pozdro!


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 04-08-2019 11:00

(03-08-2019 22:37)mahuzz napisał(a):  
(03-08-2019 19:51)radek0389 napisał(a):  Domena nowa, kupiona w listopadzie, z tym że zająłem się stawianiem strony i SEO od maja.

Generalnie jakby nie było, działaj dalej. Pamiętaj że linki indeksują się czasem dość długo, więc jeśli to za sprawą jakichkolwiek linków (Twoich czy nie Twoich) to nie z wczoraj, tylko z kiedyś.

Nie wiem jak wygląda profil linków, ale bardzo możliwe, że to sandbox. Od listopada jest trochę czasu, ale skoro nic z nią nie było robione...
Ja też ekspertem nie jestem ale sam doświadczyłem od lutego coś a'la sandbox, strona była z października/listopada, od razu ruszana mocno.
Dopiero teraz serpy wracają na swoje miejsca - prawie pół roku - to sporo.
Nie mniej jeśli nie kupowałeś jakichś shitty PBNów albo nie jesteś ofiarą właśnie śmieciowych linków, patrząc na ilość wyszukiwań - nie ma się o co martwić.
Wiem, że konkurencji nie mierzy się ilością MS, ale na oko można coś wywnioskować Wink
Działaj, tylko na spokojnie i bez spinki Smile
Pozdro!
Ciekawa teoria z tą piaskownicą Smile. Może coś w tym jest. Spróbuję teraz trochę podlinkować bardziej wartościową porcją linków.
Ps. Kupowałem parę pakietów na seoclerk, ale nie żadne wielkie ilości linków, bardziej social signals, pakiet profili na forach, reddit i tyle.

Dzięki za odpowiedź.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - mahuzz - 04-08-2019 12:12

Hmm to teraz znowu może być kwestia linków - nie neguje bo można pozyskać spoko linki z takich stron. Pytanie czy nie przesadziłeś z exact anchorami i czy jest jakaś równowaga dofollow/nofollow Wink
Jak jest z tym ok to będzie git! Big Grin


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 04-08-2019 16:37

(04-08-2019 12:12)mahuzz napisał(a):  Pytanie czy nie przesadziłeś z exact anchorami (...)

Możesz rozwinąć myśl na temat exact anchor Smile?
Przyznam szczerze, że całe linkowanie opieram na 14nastu tekstach (keywordach), które wysyłałem po kupnie zlecenia na seoclerks oraz jak sam generowalwm backlinki.
Może trzeba większą różnorodność w keywordach stosować,hmm.
A stosunek dofollow do nofollow myślę że mam dobrą.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 04-08-2019 16:37

(04-08-2019 12:12)mahuzz napisał(a):  Pytanie czy nie przesadziłeś z exact anchorami (...)

Możesz rozwinąć myśl na temat exact anchor Smile?
Przyznam szczerze, że całe linkowanie opieram na 14nastu tekstach (keywordach), które wysyłałem po kupnie zlecenia na seoclerks oraz jak sam generowalwm backlinki.
Może trzeba większą różnorodność w keywordach stosować,hmm.
A stosunek dofollow do nofollow myślę że mam dobrą.


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - mahuzz - 04-08-2019 21:56

Exacty to keywordy właściwe.
Czyli jak np pozycjonujesz hack do gry XX to exactem jest XX hack, XX generator etc.
Poczytaj o typach anchorów: naked, brand, lsi/longtail, generic Smile Przyda się na pewno, jak nie teraz to kiedy indziej.
Nie wiem ile masz tych linków ale 14 różnych to raczej całkiem ok, jeśli to jakaś mniejsza strona.
Pozdro Tongue


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - radek0389 - 23-08-2019 19:07

Pozycje wróciły do topki, fajnie wtedy zaczął napływać ruch, z dnia na dzień od 20 sierpniaSmile. A przyznam, że od spadków sprzed kilku tygodni nawet jednego linka nie dodałem, przez brak komputera. Wszystko wróciło samoLol.
Nawet nie przypuszczałem, że taka w mojej opinii średnia nisza, złapana bardziej przypadkowo aby wystartować z tematem seo i się podszkolić może wygenerować dniówkę ~27$.
Jedno tylko co mnie zastanawia, że dziś jak już widać zarobki mniejsze, bo i ruch w GA też mniejszy o 50%. Nie wiem z czego to wynika, bo pozycje praktycznie te same w serpyou. @[mahuzz] z twojego doświadczenia to normalne zjawisko? Zwiastuje kolejną falę spadków,a topka była tylko na 3 dni? Mam nadzieję że nie.
[Obrazek: 90d5f46ec88dd.png]
[Obrazek: 7bb689bd0071e.png]


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - mahuzz - 23-08-2019 20:10

(23-08-2019 19:07)radek0389 napisał(a):  Pozycje wróciły do topki, fajnie wtedy zaczął napływać ruch, z dnia na dzień od 20 sierpniaSmile. A przyznam, że od spadków sprzed kilku tygodni nawet jednego linka nie dodałem, przez brak komputera. Wszystko wróciło samoLol.
Nawet nie przypuszczałem, że taka w mojej opinii średnia nisza, złapana bardziej przypadkowo aby wystartować z tematem seo i się podszkolić może wygenerować dniówkę ~27$.
Jedno tylko co mnie zastanawia, że dziś jak już widać zarobki mniejsze, bo i ruch w GA też mniejszy o 50%. Nie wiem z czego to wynika, bo pozycje praktycznie te same w serpyou. @[mahuzz] z twojego doświadczenia to normalne zjawisko? Zwiastuje kolejną falę spadków,a topka była tylko na 3 dni? Mam nadzieję że nie.
[Obrazek: 90d5f46ec88dd.png]
[Obrazek: 7bb689bd0071e.png]

Jedna z mojej stron w SerpYou strasznie wariowala do pewnego czasu. To znaczy w ogóle pozycje nie miały pokrycia z ahrefsem.
Natomiast u mnie ostatnio kilka keywordow (na różnych stronach, różny target, różne grupy odbiorców, tematyki, wszystko różne) ogromne różnice w SERPach. Jeden keyword -20 i na drugi dzień wraca i na odwrót. Natomiast strona która mocno linkuje żeby zbalansować anchory (moje poprzednie posty patrz - tez miałem sporo exactow) nie chce ruszyć do góry. Takie wahania to normalna sprawa, czasem jakiś update Google i wszystko zmienia pozycje, ruch się zmienia również. Z drugiej strony dobrze jest korzystać z kilku stron do sprawdzania seo - tak jak mówię, takie serpyou mnie długo w uja robiło, ahrefs ma opóźnienia i inne takie. A różnica ruchu może być po prostu przez słabszy dzień. Generalnie jak strona była na dobrej pozycji i trochę spadła to konsekwentnie ja linkuj, dodawaj content i działaj Smile
Zobacz jaka Ci wpadła dniówka - to był dobry dzień, już wiesz ze warto w to iść Wink
Mam nadzieje ze bez błędów Big Grin Pozdro!
edit: jak spadki nie są drastyczne a strony przez ten czas nie linkowales to nic się nie dzieje. Oczywiście jeśli nie ma tez informacji w GSC albo nie dodawales jakiegoś syfu i nie dostales nic od konkurencji. Linki potrafią się indeksować mega długo i dlatego tez teraz są takie wahania. Działaj dalej Wink


RE: "Cały czas do przodu" - J.K. - dzemba - 25-08-2019 19:11

Znajdź w takim razie 3 takie średnie niszę i żyj jak król Smile powodzenia.