Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sklep internetowy - wystawianie na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Sklep internetowy - wystawianie na allegro (/Temat-Sklep-internetowy-wystawianie-na-allegro-154828)

Strony: 1 2


Sklep internetowy - wystawianie na allegro - Driver - 19-02-2018 14:03

Mam pytanko odnośnie sklepów internetowych i dropshippingu. Czy hurtownie współpracujące ze sklepem zezwalają na wystawianie ich produktów na allegro przez sklep czy najczęściej pozwalają wystawiać TYLKO na własnej stronie internetowej?


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - kej - 20-02-2018 09:15

Nie spotkałem się z hurtownią aby zabroniła wystawiać na allegro. Natomiast słyszałem o przypadkach że dzwonili z hurtowni aby nie zaniżać cen.


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - PremAccHack - 20-02-2018 09:34

Często jest taka klauzula cen że poniżej jakiegoś progu nie można sprzedawać. I ciężko wtedy taką aukcje wypromować bo jak masz na allegro 20 aukcji tego typu to znalezienie się na górze graniczy z cudem. Jedynie ads.allegro wchodzi w grę ale za to się dużo płaci a efekty są różne.
No i jeszcze tutaj wchodzi w grę darmowa wysyłka jakieś gratisy to zachęca do kupna trzeba kombinować jak w każdym biznesie.
Jakbyś miał sklep własny + reklamy na fb, google. To tam możesz cenę jakaś swoją narzucić raczej takich stron nie śledzą.


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - Driver - 20-02-2018 15:30

@[PremAccHack] @[kej] na początku zamierzam wystawiać rzeczy i w swoim sklepie internetowym i na allegro, a gdzieś czytałem, ze niektóre hurtownie zakazują wystawiania ich produktów na allegro - ktoś w bład wprowadził najwidoczniej. Dzięki za odpowiedzi Smile

Swoją drogą orientujecie się czy ciężko jest znaleźć takie hurtownie współpracujące przy modelu dropshippingowym?


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - PremAccHack - 20-02-2018 15:44

Masz internet szukaj i sam sobie odpowiedź na to pytanie. Przy dropshippingu nigdy nie ma łatwo.


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - rcielak - 21-02-2018 17:18

@[Driver], z doświadczenia olej allegro, postaw na adwords i seo - CPS allegro zwykle jest tragiczne. Walka głównie ceną.


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - Driver - 22-02-2018 08:49

@[rcielak], od allegro chciałem zacząć, a w między czasie rozwijać własny sklep Smile


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - rachman - 01-03-2018 01:31

SEO to długo planowe działania by były efekty, reklama kosztuje i też trzeba mieć trochę pojęcia by zminimalizować stosunek kosztu do efektu także allegro itp a nawet olx możesz obskakiwać a w między czasie stronę reklamować i pozycjonować - to dobra droga.


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - djram - 01-03-2018 09:18

Sam działałem na allegro przed świętami zarobki spoko do 20 paczek dziennie było wysyłane. Ale ja to robiłem nie po przez drop tylko przez Cross-docking.

Podstawa zarabiania przy tym modelu to zaznaczyć na allegro wysyłka, w ciągu 2 dni.

Chociaż i tak było wiele napaleńców którzy, dzwonili po nocy i pytali gdzie jest paczka...

Cross-docking ma to do siebie fajnego, że w momencie kiedy coś ci sie sprzedaje w większej ilości to możesz sobie to zamówić i może leżeć na stanie.

Kolejnym plusem to ceny w hurtowni. W dopie masz ceny zblizone do detalicznych jesli chodzi o cross to zamawiasz po normalnych cenach hurtowych.

Ja zrobiłem to w sposób następujący.

Zatrudniłem osobę który wystawiła około 1200 aukcji.
Do godziny 15 w hurtowni mogłem zamówić towar z pewną dostawą dnia następnego.
Od rana przygotowywanie etykiet i opakowań
Kiedyś przyszły zamówione rzeczy z hurtowni to szybkie pakowanie do przygotowanych z rana paczek i do wysyłki.

Wszystko też zależy od lokalizacji. U mnie nie było problemu z późnym odbiorem paczek bo kuriera wpadał nawet o godzinę 18.

Zarobki

533,08 zł 08 styczeń - 19 styczeń
975,25 zł 31 grudzien-08 styczeń
1303,60 zł 18-31 grudzien
1750,40 zł 06-18 grudzien

i wcześniejsze dniówki od 100-200 zł średnio.

Tak więc ze swojej strony odradzam dropp a polecam cross
jeśli coś mi się przypomni to dopisze
@edit
Na początku wysyłałem paczki DPD. Później zmieniłem na kuriera inpost co dało mi 4 zł dodatkowego zarobku na przesyłce


RE: Sklep internetowy - wystawianie na allegro - sheko12 - 01-03-2018 10:34

SEO jest długofalowe, ale możesz zrobić tak. Otworzyć sklep z mniejszą ilością produktów, działać z SEO, reklamować przed pierwszą grupą odbiorców jaką możesz pozyskać na początku, z czasem twój sklep będzie szedł w góre.

Druga opcja, możesz zająć się inną metodą promocji, np regionalnie, ale w czasie tworzenia opisów produktów skupić się na frazach, czym lepiej z optymalizowana treść produktu, tym szybciej klienci odnajdą go w Google, oraz znajdą o nim informacji takich, jakich potrzebują.
Allegro i małe platformy sklepowe są bez sensu jeśli myślisz o czymś poważniejszym, dlatego, że nie mając strony ona nie istnieje w Google tym samym allegro pobiera wysokie prowizje.

Droga na skróty nie jest opłacalna, z czasem, w perspektywie dłuższego czasu, poważne działania dadzą Ci zysk i to niezły zysk + dochody na automacie.