Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Google - filtr algorytmiczny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Google - filtr algorytmiczny (/Temat-Google-filtr-algorytmiczny-154607)



Google - filtr algorytmiczny - kochamkesz - 10-02-2018 08:00

Mam problem z pewną witryną. Buduje ją pod adsense i sprawa wygląda tak :

Strona została postawiona, zoptymalizowana. Po dodaniu pierwszych postów i zaindeksowaniu przez google strona wskoczyła w TOP 10 na wyszukiwane frazy bez jakiegokolwiek linkowania - tak nisza, a raczej multinisza bo nie dotyczy jednej frazy. Dokładnie o jaka stronę chodzi nie chcę zdradzać. Na początku był problem z adsense bo "za mało treści". Dorzuciłem kilka tekstów i 5 lutego przeszedł @, że zatwierdzili. Zadowolony w przygotowane miejsca wstawiłem reklamy. I powiem tak : 5 lutego było 43 wejść, a 6-7-8-9 = zero.

Nie wiem, czym jest to spowodowane ale sprawdziłem w webmasterze i nie mam żadnych błędów / zablokowanych stron czy ręcznych działać. Po wpisaniu adresu w google wyskakuje tylko główna strona. Po wpisaniu site: http://www.mojastrona.pl = brak wyników
Po wpisaniu site:www.mojastrona.pl = pierwsza strona i jakies inne odnośniki do strona, a najwięcej tagów

Ban ?? Nie sądzę, wyłapałem raczej filtr algorytmiczny tylko za co ?

Naprawdę przykładałem się do tej strony, każdy obrazek z atrybutem alt, przyjazne adresy, szybkość ładowania, ogólny wygląd i funkcjonalność. Powiem tylko tyle, że nie żałowałem słów kluczowych, no bo jak mam stronę ( tylko przykład ) z danymi technicznymi samochodów to :

1 Robię podstronę DANE TECHNICZNE i na niej odnośniki do marek
2 Robię podstronę np. MERCEDES i wypisuję każdy model
3 Robię dla każdego modelu oddzielny post i podpinam pod stronę MERCEDES np:

Mercedes klasy A Dane Techniczne ( tagi: mercedes A, mercedes klasy A, mercedes A dane techniczne, mercedes klasy A dane techniczne ). Do tego dorzucam opis modelu z historią - bez kopiowania z innych źródeł i dokładam kilka słów kluczowych.

Jak wiadomo takich marek / modeli jest od groma - co za tym idzie tagi powtarzają się klikaset razy - może to jest powód ??

Jak to ugryźć na nowo bo już ten adres raczej odpuszczę - nie widzę sensu.

Pomocy, jestem początkujący Smile


Edit - majestic SEO nie widzi strony


RE: Google - filtr algorytmiczny - prelude - 10-02-2018 13:37

daj adres strony na PW


RE: Google - filtr algorytmiczny - Muraszczyk - 27-02-2018 01:31

Jeśli stronę kompletnie wybiło z indexu, to dostałeś bana. Filtr to tylko przesunięcie strony w otchłań wyników (5+ stronę). Jeśli strony nie widać w "site:http://domena.xy" to znaczy że została wyindeksowana.

Może jest to zwykly google dance jeśli domena jest świeża.

Wrzuć mapę strony, podlinkuj lekko stronę główną, poczekaj.

Jeśli faktycznie nie żałowałeś słów kluczowych, to może być powód. Staraj się trzymać wytycznych chociażby Yoasta.


RE: Google - filtr algorytmiczny - Lukaskov96 - 27-02-2018 04:03

Problem rozwiązany?

Mam zastrzeżenia co do tagów i słów kluczowych. Korzystasz z jakiego pluginu SEO? All in one seo pack? Złe zoptymalizowanie wtyczki może wyrządzić sporo szkód, wiem z własnego doświadczenia.

Jeśli po wpisaniu site:mojastrona.pl wyświetla Ci się masa wyników z tagami w anchorze linku to znaczy, że błędnie skonfigurowałeś wtyczkę SEO.

Odnośnie słów kluczowych. Po co Ci słowa kluczowe? Zrezygnuj z tej opcji. Od tego odeszło się już wieku temu. A jeśli chodzi o tagi, to nadmiar tagów szkodzi witrynie. Przede wszystkim, Twórz stronę dla ludzi, a nie dla robota. U mnie na przykład jest różnie. Np. artykuł z ok. 6100 znakami i 6 tagami (które są ponadto w treści artykułu) albo ok. 2000 znaków i też 6 tagów. Miarą sukcesu jest odpowiedniej wielkości autorska treść, prawidłowo otagowana i podlinkowana.

Jeśli nadal masz problem to zoptymalizuj wtyczkę SEO, usuń nadmiar tagów, a słowa kluczowe usuń wszystkie, następnie wyindeksuj w search console w google linki z tagami i słowami kluczowymi. Pozostaw same linki odsyłające do wpisów, stron itd. Więcej info jak coś, to na PW.