Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. (/Temat-Ulga-ZUS-dla-poczatkujacych-przedsiebiorcow-154348)

Strony: 1 2


Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - legolass97 - 31-01-2018 19:04

Witam.
Wiadomo może oficjalnie czy od końca marca 2018 wchodzi ulga dla początkujących przedsiębiorców tzn. 6 miesięcy bez składek ZUS? Z tego co przeczytałem to czeka to jeszcze na akceptacje. Czy termin 31 marca wejścia tego prawa może się przeciągnąć?
W jakim urzędzie najlepiej się dowiedzieć aby informacja była wiarygodna?


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - adamcio99922 - 31-01-2018 19:50

Znając życie to wejdzie od 2019...


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - legolass97 - 31-01-2018 19:57

No właśnie jestem na etapie gdzie zebrałem kapitał, po długim odkładaniu na później i przeciąganiu mówię: DOŚĆ! Zaczynam z tym co mam i doskonalę. A tutaj takie coś. Big Grin
Chcę zająć się importem co niestety AIP odrzucił więc albo zacznę już z własną DG albo zacznę od Polskich hurtowni w AIP z minimalną marżą aby sprawdzić pomysł i poczekam na wejście ustawy.


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - twardy - 01-02-2018 10:44

https://zus.pox.pl/zus/polroczne-zwolnienie-z-zus-uchwalone-przez-sejm.htm

Wychodzi na to, ze 31 marca wejdzie.


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - Hexagon. - 01-02-2018 11:01

Oficjalnie od 31 marca Wink
http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/skladki/767309,Ulga-na-start-od-31-marca-2018-r-pierwsze-6-miesiecy-dzialalnosci-bez-skladek-ZUS.html

Sam chyba założę jakąś działalność pod koniec maja.
Minus taki, że do mojego typu działalności wymagana jest kasa fiskalna :/


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - nasgaroth - 10-02-2018 12:51

Nie wie nikt może jak 6 miesięczna ulga na start ma się do dotacji z mup? Jednym z jej wymogów jest własnie płacenie zusu przez rok, jestem ciekaw w jaki sposób będzie się to zazębiać a ani pracownik mupu ani nikt z ceidg nie był w stanie mi odpowiedzieć.


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - rachman - 11-02-2018 15:31

Cytat:Jednym z jej wymogów jest własnie płacenie zusu przez rok
Jak zauważyłeś "płacenie" więc raczej nie zaliczą okresu zwolnienia z płacenia. W każdym razie byłoby to "zbyt" przyjazne obywatelowi Wink no ale poczekaj do wejścia w życie ustawy i dopiero pytaj. Teraz nikt Ci nie musi udzielać odp. ale potem jak zadasz pytanie na piśmie muszą pisemnie się ustosunkować czy wiedzą czy nie muszą wtedy coś ustalić.


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - nasgaroth - 12-02-2018 12:03

(11-02-2018 15:31)rachman napisał(a):  
Cytat:Jednym z jej wymogów jest własnie płacenie zusu przez rok
Jak zauważyłeś "płacenie" więc raczej nie zaliczą okresu zwolnienia z płacenia. W każdym razie byłoby to "zbyt" przyjazne obywatelowi Wink no ale poczekaj do wejścia w życie ustawy i dopiero pytaj. Teraz nikt Ci nie musi udzielać odp. ale potem jak zadasz pytanie na piśmie muszą pisemnie się ustosunkować czy wiedzą czy nie muszą wtedy coś ustalić.

Z tego co się dzisiaj dowiedziałem, to mój urząd pracy wystosował pismo do ministerstwa z prośbą o ustosunkowanie się do tej sprawy, ma być wiadomo na dniach. Dla mnie to jest chore, że wchodzi ustawa, która nie doprecyzowuje takich kwestii, w urzędzie też babeczka była nieco zniesmaczona tym faktem ale no cóż...

Bumpnę temat jeśli dowiem się czegoś nowego.


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - MZar - 25-04-2018 20:03

Mi się obiło o uszy, że to zwolnienie ma polegać na tej zasadzie, że jak nie płacimy składek zdrowotnych to nie jesteśmy ubezpieczeni. W skrócie nic nie płacisz to nie masz ubezpieczenie. Czy to w ogóle możliwe?


RE: Ulga ZUS dla początkujących przedsiębiorców. - rachman - 25-04-2018 20:36

Cytat:Czy to w ogóle możliwe?
Co Cię tak dziwi? Nie płacisz składek = nie masz ubezpieczenia. Póki co zasada że każdy obywatel tego kraju ma prawo do opieki medycznej to teoria. Na każdym kroku kruczki lub wymogi. Sam nie mam ubezpieczenia od wielu lat.