Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
IP - sieci LTE - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: IP - sieci LTE (/Temat-IP-sieci-LTE-154299)

Strony: 1 2


IP - sieci LTE - Infkomp - 29-01-2018 22:46

Czesc chłopaki i dziewczyny od jakiegoś czasu męczy mnie pewna rzecz i pomyślałem , że może tutaj będę mógł to napisać.
Mianowicie chodzi mi to czy ktoś z Was posiada może internet w Play lub Orange? Chodzi mi o internet LTE.
Jeśli posiada może mógłby podać nam tutaj początek swojego IP czyli np. u mnie dla orange będzie to 37.47.XX.XX dla Play 94.254.XX.XX
Czy Wy w innych miejscach Polski macie takie same przedrostki ? Zastanawia mnie to , ponieważ głosuję w grze przeglądarkowej i zastanawiam się czy inni mają te same IP co ja.
Mieszkam na Mazurach może ktoś z Was da radę się wypowiedzieć wystarczy wejść na jakąś stronę do sprawdzania IP i wkleić tutaj przedrostek swojego IP.


IP - sieci LTE - DzejkobPL - 30-01-2018 00:54

94.254.xxx.xxx - PLAY LTE

U mnie zmieniają się tylko ostatnie w oktety. Testowane na różnych kartach. Smile


RE: IP - sieci LTE - Captain - 30-01-2018 01:32

U mnie zaczyna się na 164 więc inaczej niż u was, też Play LTE.


RE: IP - sieci LTE - dazy19 - 30-01-2018 09:46

37.47 orange LTE


RE: IP - sieci LTE - Infkomp - 30-01-2018 19:54

Captainj a nie masz przypadkiem kupionego w abonamencie play ?
Bo wtedy masz swoj ip nie wspoldzielony.
Jak mozesz odpisz.

Dazy jaka jest Twoja lokalizacja ?


RE: IP - sieci LTE - unluckyunit - 30-01-2018 21:47

(30-01-2018 19:54)Infkomp napisał(a):  Captainj a nie masz przypadkiem kupionego w abonamencie play ?
Bo wtedy masz swoj ip nie wspoldzielony.

Nie wiem czy dobrzę Cię zrozumiałem, ale jeśli sugerujesz, że w abonamencie IP jest stałe to na pewno tak nie jest.

U mnie dla Play jest 37.190.*.* (Wrocław). Kiedyś czytałem, że pula przypisana jest do masztu. Jutro zapytam człowieka w pracy, który zajmuje się testowaniem sieci komórkowych jak to dokładnie działa, więc będziemy mieć informacje z pierwszej ręki.


RE: IP - sieci LTE - Infkomp - 31-01-2018 15:42

I co tam sie dowiedziales
Mozliwe ze w abonamencie masz inna pule IP posiadasz abonament czy na karte ?


RE: IP - sieci LTE - PremAccHack - 31-01-2018 16:24

W Orange lte mam zmienne IP. Ale nie wszędzie tak jest, 5.184.xxx.xxx


RE: IP - sieci LTE - unluckyunit - 31-01-2018 21:54

Najistotniejsze punkty, które zrozumiałem z jego wypowiedzi:

- zarządzanie IP nie jest jakimś ogólnoprzyjętym standardem, ZALEŻY od sieci
- nowe IP jest przydzielane w momencie np. przy wyciagniecia karty sim, timeout, restartu telefonu
- stratenie połaczenia nie jest przesłanką do uzyskania nowego IP,
- nadawanie dynamicznego IP z punktu widzenia operatorow jest czymś korzystnym, ma to związek chociażby z bezpieczeństwem sieci
- kazał zapoznać się z architektura EPC Core
- sieć komórkowa jest siecią prywatną a co za tym idzie wewnętrzna adresacja jest sprawą sieci
- w UK niektóre sieci maja tylko dwa gateway'e na 40 milionow uzytkownikow w tym jeden stanowi backup


RE: IP - sieci LTE - Infkomp - 31-01-2018 22:44

(31-01-2018 16:24)PremAccHack napisał(a):  W Orange lte mam zmienne IP. Ale nie wszędzie tak jest, 5.184.xxx.xxx


To IP z Orange na kartę ?
Gdzie mieszkasz?

(31-01-2018 21:54)unluckyunit napisał(a):  To IP z Orange na kartę ?
Gdzie mieszkasz?

Najistotniejsze punkty, które zrozumiałem z jego wypowiedzi:

- zarządzanie IP nie jest jakimś ogólnoprzyjętym standardem, ZALEŻY od sieci
- nowe IP jest przydzielane w momencie np. przy wyciagniecia karty sim, timeout, restartu telefonu
- stratenie połaczenia nie jest przesłanką do uzyskania nowego IP,
- nadawanie dynamicznego IP z punktu widzenia operatorow jest czymś korzystnym, ma to związek chociażby z bezpieczeństwem sieci
- kazał zapoznać się z architektura EPC Core
- sieć komórkowa jest siecią prywatną a co za tym idzie wewnętrzna adresacja jest sprawą sieci
- w UK niektóre sieci maja tylko dwa gateway'e na 40 milionow uzytkownikow w tym jeden stanowi backup

Tak chcialem po prostu zobaczyc jak to wyglada wpraktyce.
Dzieki za info.


Jesli ktos ma IP Play/Orange na kartę niech wrzuca początek IP będziemy wiedzieli lepiej.