Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej (/Temat-Sprzedaz-zlota-i-innych-pokrewnych-rzeczy-w-grze-komputerowej-153895)

Strony: 1 2


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - rachman - 15-01-2018 23:13

Cytat:Jeśli chodzi o ten podarunek to ja kupuje oryginalne klucze z ich sklepu i ten klucz może wykorzystać ktokolwiek chce. Więc jeśli chodzi o czy ludzie będa mogli zostać zbanowani czy coś z tych rzeczy to odpada. Nie ma takiej możliwości.
Mi chodziło raczej czy nie mają zapisu w regulaminie o zakazie odsprzedaży tego. Czasami takie coś jest zawarte w regulaminie. Myślę że lepiej się upewnić po prostu Smile

Cytat:tylko zastanawiam się bo handel typowo walutą w grze jest nielegalny i można zostać zbanowanym za takie coś
Nie tyle nielegalny co raczej może być (nie musi) zakazany przez serwis. Wtedy staje się to nielegalne - łamanie praw majątkowych czy jakoś tak... Sprzedaż wirtualnych dóbr jest jak najbardziej legalna poza nielicznymi pewnie wyjątkami Wink Przedmiot to przedmiot, waluta to trochę inna sprawa. Tu jest trochę kołomyja prawna.

Cytat:czy US zwracają na takie coś uwagę ?
Nie znam prawa które zakazuje sprzedaż wirtualnych "rzeczy" np. abonament, z walutą może być inaczej tu kołomyja trwa - są różne interpretacje. Serwis za to jeśli ma zapis w regulaminie zakazujący tego może uciąć Ci źródełko i zostaniesz z niczym, może też dochodzić odszkodowań itd. ale wątpliwe. Fiskus nie sprawdza raczej czy coś jest legalne czy nie - od tego są inne służby, ich interesuje kasa kasa kasa Cool

Cytat:Sprzedaje jednorazowo, co z tego że 100 osobom? Wyprzedaje całą walutę, po prostu w kawałkach. Nie robi tego w sposób ciągły i zorganizowany. Grał w gierke, ma dużo waluty, wystawił wszystko na allegro, żeby się pozbyć. Gdyby grał w grę po to by zarobić to wtedy byłaby potrzebna działalność.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie masz pojęcia o przepisach - zerknij w ustawę potem takie teorie wymyślaj facepalm
Jak wyprodukuję w 1 dzień 100 figurek nie dla zarobku ale potem je sprzedam każdą komu innemu to też powiesz że to 1 razowa sprzedaż? Xpokerface


Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Tcep - 16-01-2018 00:04

Dlatego zazwyczaj wiele osób w aukcji dopisuje, że sprzedaje czas poświęcony na zdobycie jakiejś rzeczy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - twardy - 16-01-2018 00:17

(16-01-2018 00:04)Tcep napisał(a):  Dlatego zazwyczaj wiele osób w aukcji dopisuje, że sprzedaje czas poświęcony na zdobycie jakiejś rzeczy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

I co to niby zmienia? Jak siedzisz w pracy to tez sprzedajesz swoj czas.

Ktos kiedys 20 czy iles lat temu napisal tak w aukcji xD a ludzie to nadal wklepuja bezmyslnie w opis.


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Xanter98 - 16-01-2018 01:07

On nie wyprodukował tego w 1 dzień. Nie udowodniłbyś, że nie było to dla zarobku. On sobie grał w grę, pewnie długo, teraz przestaje grać to chce wyprzedać wszystko co ma. Nie rozumiem gdzie tu działalność zorganizowana i ciągła... Straszysz tak, jakby mieli mu zaraz do domu przyjść i komputer sprawdzać, jeszcze to odszkodowanie od WoWa...


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - thomasward - 16-01-2018 01:12

|"pewna gra" Powiedz mi lepiej na czym nabijałeś golda Tongue


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Assasinoo - 16-01-2018 02:39

Nie wiem o jakiej grze mówisz, ale spróbuj odezwać się do MMO4U, GG 47439766. Firma, skupująca golda z różnych gier, stawki nie są takie złe, biorąc pod uwagę 8% prowizji allegro i ewentualny problem z brakiem DG.


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - rachman - 16-01-2018 14:36

Cytat:Straszysz tak, jakby mieli mu zaraz do domu przyjść i komputer sprawdzać
Gdzie i czym go straszę? Pytał czy do tego trzeba dg to mu wyjaśniam, nie wymyślaj tu teorii spiskowych. W net i na forach prawnych jest pełno takich tematów. Się nie wykłócaj tylko sobie sprawdź ustawę.

To dział prawo i podatki - poradę uzyskał taką jak mówi prawo a czy będzie zgodnie z prawem postępował to tylko wyłącznie jego broszka. Wiedze ma jednak uzyskać możliwie wiarygodną a nie podszytą jakimiś przepychankami nie popartymi żadnym faktem.

Gdzieś ma fiskus czy robił to dla zarobku - bo sprzedaje to DLA ZAROBKU.

Cytat:On nie wyprodukował tego w 1 dzień
Tym gorzej to wygląda...


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - teo12 - 16-01-2018 20:54

Oki dzięki za rozjasnienie sprawy. Widząc tyle aukcji na allegro i jak wiele osób ma pod taki handel DG - czyli musi to jakoś przechodzić -poproszę o interpretację mojego urzędu. Jak narazie dam sobie spokój. Poczekam do marca na "zapowiadane zmiany " tzn brak DG do 1000 zl czy też 6 msc bez ZUSu . Jeśli te zmiany wejda to dopiero wtedy założę DG bo nie chce miec żadnych problemów za parę lat a kase moge miec z tego naprawdę niezła . Dzięki wszystkim za pomoc i unikając dalszych bezsensownych kłótni proszę o zamknięcie tematu.

Jeszcze raz dzięki za rzeczowa pomoc i porady,
Pozdrawiam serdecznie Smile


Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Majka - 17-01-2018 14:20

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.