Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej (/Temat-Sprzedaz-zlota-i-innych-pokrewnych-rzeczy-w-grze-komputerowej-153895)

Strony: 1 2


Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - teo12 - 14-01-2018 18:37

Witam.

Przeszukałem forum wzdłuż i w szerz ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
To może zacznę od wyjaśnienia całej sytuacji.

Gram od paru lat w grę komputerową. Jest to gra abonamentowa czyli żeby grać trzeba kupować czas gry za realną gotówkę. Firma która jest właśnicielem tej gry ostatnimi czasy dała możliwość wymiany waluty zdobywanej w grze - gold - na pieniądze ( w ramach ich platformy) za które mozeby kupować ten że abonament. Z tego wychodzi że gracze którzy umieją dobrze zarabiać walutę w grze - mogą wymieniać ją na czas gry - przez co mają możliwość gry za darmo. Platforma ta daje także możliwość "podarowania" komuś tego czasu gry. I tu jest moje pytanie.

Posiadam bardzo dużo waluty w tej grze starczyłoby mi na zakup około stu 30 dniowych abonamentów ( wartość takiego jednego abonamentu to ok 50 zł czyli łacznie mógłbym zarobić ok 5000 zł). Jako że platforma umożliwia podarowanie komuś tego czasu gry zastanawiam się nad jego "jednorazową" sprzedażą. No właśnie i tu pojawia się problem ... Byłaby to jednorazowa sprzedaż ale aż 100 sztuk abonamentu za który osiągnąłbym przychód ok 5000 zł . Od razu mówię że jest to bardzo chodliwy temat i jego sprzedaż (całości) zajęłaby mi około 3-4 tygodni. Czy mogę to bez problemowo zrobić i na koniec roku rozliczyć się z tego jako dodatkowy dochód ? Czy sprzedaż 100 sztuk US podepnie już jako sprzedaż ciągłą i będą wymagać ode mnie posiadania działalności gospodarczej ?


I drugie pytanie jeśli chciałbym się zająć takim interesem na większą skalę to czy mógłbym założyć bezproblemowo działalność gospodarczą ? Od razu mówię że nie ponoszę tu żadnych kosztów własnych. Jedyne co to poświęcam swój czas na zdobycie waluty w grze którą wymieniam na płatny abonament.

Jeśli coś jest nie jasne, mogę doprecyzować.
Pozdrawiam


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - PremAccHack - 14-01-2018 18:50

Tylko jeśli masz dg możesz sprzedać większą ilość. Ew możesz z kimś kto ma dg się dogadać i za jakiś tam procent zysków sprzedać. Sprzedając bez dg narażasz się na skargę do skarbówki. A często w przypadku takich aukcji to występuje. Konkurencja kabluje na tych co nie mają założonej firmy.


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Xanter98 - 14-01-2018 18:59

Czemu? Działalność prowadzi się w sposób ciągły i zorganizowany. On jednorazowo wyprzedaje walutę z gry, której nie zbierał w celach zarobkowych. Jedyna różnica jest taka, że wyprzedaje w małych częściach... Nie bałbym się o US, wydaje mi się, że ludzie przesadzają z tą działalnością.


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - rachman - 14-01-2018 21:30

Cytat:umożliwia podarowanie komuś tego czasu gry
Spr czy sprzedaż jest dozwolona - sprzedaż to nie podarowanie. Czy się nie przysadzą?

DG powinna być. Jeśli masz wątpliwości spytaj o interpretację własnego urzędu skarbowego może masz fuksa i jest bardziej tolerancyjny niż oficjalne stanowisko KIP Wink

Cytat:On jednorazowo wyprzedaje walutę z gry
Sprzedaje 100 sztuk 100 różnym osobom, weź przestań jakie jednorazowo... facepalm

Cytat:wydaje mi się, że ludzie przesadzają z tą działalnością
Dokładnie. Wydaje Ci się.


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - teo12 - 14-01-2018 23:09

(14-01-2018 21:30)rachman napisał(a):  
Cytat:umożliwia podarowanie komuś tego czasu gry
Spr czy sprzedaż jest dozwolona - sprzedaż to nie podarowanie. Czy się nie przysadzą?

DG powinna być. Jeśli masz wątpliwości spytaj o interpretację własnego urzędu skarbowego może masz fuksa i jest bardziej tolerancyjny niż oficjalne stanowisko KIP Wink

Cytat:On jednorazowo wyprzedaje walutę z gry
Sprzedaje 100 sztuk 100 różnym osobom, weź przestań jakie jednorazowo... facepalm

Cytat:wydaje mi się, że ludzie przesadzają z tą działalnością
Dokładnie. Wydaje Ci się.

Jeśli chodzi o ten podarunek to ja kupuje oryginalne klucze z ich sklepu i ten klucz może wykorzystać ktokolwiek chce. Więc jeśli chodzi o czy ludzie będa mogli zostać zbanowani czy coś z tych rzeczy to odpada. Nie ma takiej możliwości.

A w przypadku jeśli chciałbym założyć DG pod rodzaj takiej usługi to czy będą dociekać do tego w jaki sposób zdobywam te klucze którymi handluje ?

Bo ogólnie zastanawiam się czy też czasem nie opłacał by mi się handel także walutą w tej grze a nie tylko abonamentem. Sprzedających walute w grze na Allegro są w sumie setki niektórzy z nich mają nawet DG , tylko zastanawiam się bo handel typowo walutą w grze jest nielegalny i można zostać zbanowanym za takie coś ( oczywiście jeśli się ktoś zna są sposoby żeby takie coś zminimaliować) i czy US zwracają na takie coś uwagę ? Że jest prowadzony handel walutą w grze w której twórcy tego zabraniają i jest łamany regulamin. W sumie tacy sprzedający istnieją i mają już kilku letnie działalności i nie wiem czy to jest tak że oni nie interesują się tym co sprzedajemy czy jak to działa wgl ... Dużo znaków zapytania. Mam nadzieje że ktos mi pomoże Smile

Pozdrawiam


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - Xanter98 - 14-01-2018 23:49

Sprzedaje jednorazowo, co z tego że 100 osobom? Wyprzedaje całą walutę, po prostu w kawałkach. Nie robi tego w sposób ciągły i zorganizowany. Grał w gierke, ma dużo waluty, wystawił wszystko na allegro, żeby się pozbyć. Gdyby grał w grę po to by zarobić to wtedy byłaby potrzebna działalność.

Na Twoim miejscu wystawiłbym to i sprzedał bez zastanowienia.


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - karoltevez92 - 15-01-2018 07:54

to na jakim serwerze w Wowa nabiłeś tyle golda ?Jerk


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - prelude - 15-01-2018 11:51

ah...jak "błysnął", że wie....facepalm


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - twardy - 15-01-2018 11:56

Zawsze mozesz sprzedawac na granicznych stronach i brac kase na jakis portfel platniczy z karta Wink


RE: Sprzedaż złota i innych pokrewnych rzeczy w grze komputerowej - karoltevez92 - 15-01-2018 12:04

(15-01-2018 11:51)prelude napisał(a):  ah...jak "błysnął", że wie....facepalm

ah szkoda gadaćUndecided