Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Domeny i hostingi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Domeny i hostingi (/Temat-Domeny-i-hostingi-153839)



Domeny i hostingi - Mariuszeek - 12-01-2018 16:01

Witam. Gdzie najtaniej znajdę domeny .com, z możliwością przeniesienia do innego hostingu? Czytałem, że czasami trzeba wysyłać pisma pocztą, aby przenieść itp. Tongue Gdzie więc znajdę, tanie domeny, jaki hosting polecacie? Minthost, webd jest okej? Czy domena i hosting wykupiona u jednego dostawcy, za około 90 zł na rok to dobra cena?
Czy stronę jednoniszową jest dużo łatwiej wybić niż taką na której jest chociaż kilka "artykułów"? Czy jeśli zakładam stronkę na przykład pod "Clash of clans hack" Tongue, to nazwa domeny ma duże znaczenie dla seo? Z góry dzięki za odpowiedz, mogę zarejestrować się z refów, w zamian za pomoc Tongue Pozdrawiam


RE: Domeny i hostingi - Admin - 12-01-2018 16:50

Pisma trzeba najpewniej tylko w home.pl czy nazwa.pl gdzie kroją klienta dwukrotnie, gdzie indziej (np premium.pl, ovh.pl czy dropped) otrzymasz od razu kod auth info ktory umożliwia Ci przeniesienie domeny.

Koszt przedłużenie domeny zależy od jej rozszerzenia więc twoje pytanie nie jest właściwe.

Cena którą podałeś też jest pytaniem zadanym niewłaściwie, gdyż wszystko zależy od zapotrzebowań, znajdziesz znacznie taniej i znajdziesz znacznie drożej... w zależności jaki transfer i ile powierzchni na dysku w ciągu roku zużywasz.

Przenoszę do odpowiedniego działu.


RE: Domeny i hostingi - pspsga - 12-01-2018 16:57

Witam!
Osobiście polecam zakupić domenę .com na NameCheap(około 10$) lub NameSilo(około 6.5$). Z tego co wiem , to na NameSilo domena .com jest obecnie chyba najtańsza Smile Natomiast z hostingów osobiście mogę polecić hosting Hekko. Mają tam ofertę podobną do Minthosta , lecz jeszcze nigdy nie słyszałem złej opinii o Hekko , a o Minthoscie już niestety tak.

Nazwa domeny może mieć znaczenie (natomiast końcówki nie mają znaczeń np. nie ma różnicy między .com czy .xyz). Tak jak przed chwilą wspomniałem warto zrobić nazwę strony w miarę związaną z niszą np. jeśli pragniemy mieć stronę o kosmetykach , to lepiej nie dawać domeny typu budownictwohobby.com , bo to prawdopodobnie ma jakiś wpływ na SEO , ale co ważniejsze wpływa negatywnie na stronę z wizerunku naszego "klienta".

Natomiast jeśli chodzi o temat stron jedno i wielo niszowych. Ja i wiele osób z którymi rozmawiałem uważają , że jednoniszówkę jest jednak łatwiej wybić aniżeli wieloniszówkę. Jeśli jest to Twoja pierwsza strona , która chcesz pozycjonować , to zalecił bym Ci właśnie jednoniszówkę , ponieważ na niej łatwiej się tą całą stronę ogarnąć.

Czy Twoja nisza ma być związana z hackami czy raczej jakieś ambitniejsze masz plany (affilacja itp...) ? Bo jeśli to zwykłe hacki , to polecał bym nie przepłacać na domenie (różnica między .xyz , a .com może wynosić nawet 5$) , a jednak za te dodatkowe 5$ , które zaoszczędzimy możemy zakupić choćby dobry tekst na naszą witrynę Smile Jeśli natomiast masz w planach jakieś ambitniejsze play (affilacja itp...) to nie było tematu Big Grin


RE: Domeny i hostingi - a00 - 12-01-2018 17:57

Z polskich sprzedawców domen polecam neteasy, nie ma problemu z przeniesieniem domeny


RE: Domeny i hostingi - Mańkowski - 07-11-2019 14:45

Może linuxpl.com


RE: Domeny i hostingi - VendeN - 31-05-2020 18:03

godaddy.com chyba ma najtańsze domeny .com