Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zaliczenie prowizji - jak to działa? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Programy Partnerskie oraz Programy Afiliacyjne (/Forum-Programy-Partnerskie-oraz-Programy-Afiliacyjne-354)
+--- Dział: Programy partnerskie, sieci afiliacyjne oraz systemy reklamowe (/Forum-Programy-partnerskie-sieci-afiliacyjne-oraz-systemy-reklamowe-92)
+--- Wątek: Zaliczenie prowizji - jak to działa? (/Temat-Zaliczenie-prowizji-jak-to-dziala-153567)



Zaliczenie prowizji - jak to działa? - Siadak - 03-01-2018 13:29

Jak wygląda sytuacja gdy np. promuje produkt XYZ z jakiegoś sklepu internetowego, osoba przejdzie z mojego bloga do sklepu, ale kupi inny produkt - czy jest to zaliczane do prowizji czy mogę odrzucić? Z jednej strony kupił inny produkt, no ale byłoby to nie fair względem np. promowania ogólnym bannerem sklepu co można zrobić - myślę że sobie odpowiedziałem na pytanie, ale chcę mieć pewność Tongue


RE: Zaliczenie prowizji - jak to działa? - Xanter98 - 03-01-2018 13:58

Zależy to od konkretnego programu partnerskiego.


RE: Zaliczenie prowizji - jak to działa? - polskitrader - 03-01-2018 19:39

Otrzymasz prowizję tak czy inaczej, ponieważ tak działają cookies. To, że zrobisz deeplinka a ktoś kupi coś innego to nie ma znaczenia. Jedyną przeszkodą jaką może być, to inna sprawa, otóż ten osobnik mógł wejść jeszcze w inną stronę lub serwis z linkiem afiliacyjnym tego samego sklepu i to ten ostatni otrzyma prowizję. To, że prowizja będzie widniała nie oznacza wcale, że będzie zaakceptowana na Twoje konto, bo wiele sklepów przyznaje prowizję wszystkim wydawcom, którzy byli na ścieżce do zakupu, ale w efekcie końcowym otrzymuje ten ostatni. Ale na szczęście coraz więcej reklamodawców dzieli prowizję na każdego wydawcę, który się przyczynił do zakupu ich produktu. To jest zależne jaką masz informację na temat prowizji i na jakiej zasadzie jest rozdzielana.
Także nie przejmuj się deeplinkami.


RE: Zaliczenie prowizji - jak to działa? - Siadak - 03-01-2018 21:17

(03-01-2018 19:39)polskitrader napisał(a):  Otrzymasz prowizję tak czy inaczej, ponieważ tak działają cookies. To, że zrobisz deeplinka a ktoś kupi coś innego to nie ma znaczenia. Jedyną przeszkodą jaką może być, to inna sprawa, otóż ten osobnik mógł wejść jeszcze w inną stronę lub serwis z linkiem afiliacyjnym tego samego sklepu i to ten ostatni otrzyma prowizję. To, że prowizja będzie widniała nie oznacza wcale, że będzie zaakceptowana na Twoje konto, bo wiele sklepów przyznaje prowizję wszystkim wydawcom, którzy byli na ścieżce do zakupu, ale w efekcie końcowym otrzymuje ten ostatni. Ale na szczęście coraz więcej reklamodawców dzieli prowizję na każdego wydawcę, który się przyczynił do zakupu ich produktu. To jest zależne jaką masz informację na temat prowizji i na jakiej zasadzie jest rozdzielana.
Także nie przejmuj się deeplinkami.

dzięki, tak jak myślałem.

No właśnie widzę, już mi parę prowizji wyleciało, mam ciekawe jak reszta. A byłem optymistycznie nastawiony Big Grin