Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Windykacja sms - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Windykacja sms (/Temat-Windykacja-sms-153138)

Strony: 1 2


Windykacja sms - yoshimura96 - 15-12-2017 22:15

Witam

Otrzymałem takiego sms'a i nie wiem jak mam to potraktować nikomu nie jestem nic winny nie mam pojęcia czy mam to olać czy się bać ? Może ktoś dostał kiedyś podobny sms ?

[Obrazek: 15979261425069342234.png]


RE: Windykacja sms - patttson - 15-12-2017 22:22

Wystarczy wpisac w google nazwe tej calej kancelarii, tymbardziej, jesli nie masz nic na sumieniu Wink Oszuści.


RE: Windykacja sms - twardy - 15-12-2017 22:29

No i przede wszystkim nie pisac i nie dzwonic. Dalbys im tylko znak, ze zyjesz i moga Cie dalej meczyc.


RE: Windykacja sms - precell - 15-12-2017 23:01

Takich sms nawet nie czytam, odrazu kasuję.


RE: Windykacja sms - rachman - 16-12-2017 00:13

Zapamiętaj że wyłącznie przesyłki polecone, za potwierdzeniem odbioru i tożsame są taką formą kontaktu zdalnego na którą warto (też nie zawsze) reagować. Inne jak sms, zwykły list itd. to śmiecie które możesz olać. Każdy kontakt windykatora ma na celu rozpoczęcie rozmowy o długu - jak zaczniesz rozmowę o nim to go "uznasz" nawet jak jest przedawniony (!) i już nie odpuszczą.


RE: Windykacja sms - Xanter98 - 16-12-2017 01:13

Nie powinni się przypadkiem zwracać do Ciebie imieniem i nazwiskiem? Sprawdzałeś te numery, czy na pewno należą do agencji windykacyjnej? Wink


RE: Windykacja sms - yoshimura96 - 16-12-2017 11:46

Napisałem e-maila do nich z jakiej paki mają mój nr. tel oraz o co chodzi. Dostałem wiadomość czy kojarzę osobę : Mariusz Sebastian Zgódka albo kogokolwiek o nazwisku Zgódka. Tylko, że nwm kto to jest kompletnie Lol Co to za osoba, może wy kojarzycie ? Big Grin Dodam, że kilka dni temu kupiłem starter w kiosku i zarejstrowałem nr. na swoje dane bo stary nr. telefon wpadł mi do zlewu z wodą i karta coś nie łączyła więc kupiłem i zarejstrowałem nowy numer. I po kilku dniach takiego smsa otrzymałem więc raczej to pomyłka jakas tak mi sie wydaje.


RE: Windykacja sms - twardy - 16-12-2017 12:17

Sa 2 mozliwosci. Kupiles numer, ktory trafil do obiegu wtornego czyli ktos kiedys inny mial ten numer i narobil dlugow. JEst tez druga mozliwosc. Fimy windykacyjne maja czasami w zwyczaju meczyc nie tylko dluznika ale w skrajnych przypadkach znajomych, kogos z rodziny albo sasiadow. Moze to taki strzal w ciemno Big Grin


RE: Windykacja sms - yoshimura96 - 16-12-2017 12:24

@up
Raczej ta pierwsza możliwość jak piszesz.
Otrzymałem maila, że jeżeli nie znam tej osoby to przepraszają i dezaktywują ten nr telefonu z systemu. Ale nie obchodzi ich to, że noc mam prawie nie przespaną bo myślałem, że jakieś długi mam. Tym bardziej byłem przerażony bo we wakacje nad morzem jak byłem zgubiłem dowód osobisty i myślałem już, że jakieś długi mi ktoś narobił na moje dane. Poczytałem troche opinii na temat tej kancelarii to nie pierwsza sytuacja z taką pomyłką, wpiszą byle jaki nr. i wysyłają smsy o pilny kontakt z firmą windykacyjną.


RE: Windykacja sms - Ropsont - 16-12-2017 19:20

(16-12-2017 12:24)yoshimura96 napisał(a):  @up
Raczej ta pierwsza możliwość jak piszesz.
Otrzymałem maila, że jeżeli nie znam tej osoby to przepraszają i dezaktywują ten nr telefonu z systemu. Ale nie obchodzi ich to, że noc mam prawie nie przespaną bo myślałem, że jakieś długi mam. Tym bardziej byłem przerażony bo we wakacje nad morzem jak byłem zgubiłem dowód osobisty i myślałem już, że jakieś długi mi ktoś narobił na moje dane. Poczytałem troche opinii na temat tej kancelarii to nie pierwsza sytuacja z taką pomyłką, wpiszą byle jaki nr. i wysyłają smsy o pilny kontakt z firmą windykacyjną.

Nie masz się czego bać nawet w przypadku powrotu podobnej takiej sytuacji w przyszłości. Ja dostaję mnóstwo emaili tego typu (Większość trafia do spamu). Po takich wiadomościach od razu widać, że to fake. Na przyszłość dla Ciebie i wszystkich, którzy to czytają: Rzeczywisty dług się ma dopiero wtedy gdy dostanie się pisemne wezwanie do zapłaty listem poleconym. Chociaż i to nie jest jeszcze "egzekucja". Firmy windykacyjne często sprzedają długi do innych itp. i trwa to tyle czasu, że do komornika zgłaszają się po około roku. A przez rok można raczej spokojnie wykombinować jak spłacić zadłużenie Smile No chyba, że jest to kwota ponad pięciocyfrowa albo ktoś jest totalnym nieudacznikiem. Wtedy dopiero należy się bać.