Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia (/Temat-Wynajecie-noclegu-osoba-niepelnoletnia-152969)

Strony: 1 2


Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - patttson - 10-12-2017 13:34

Jak wygląda obecnie kwestia wynajęcia hotelu przez osobę niepełnoletnią? Będzie to 1 nocleg, w końcówce stycznia/początku lutego. Pewnie to nic nie zmienia, ale będą to osoby 16 i 17 lat. Wiem, że mam ograniczoną zdolnośc do czynności prawnych, tylko jak się w tym kwalifikuje wynajęcie noclegu? Zakładając, że płatność będzie z góry, hotel może pozwolić na zakwaterowanie? Może zależy to jedynie od polityki hotelu?

Jeśli nie mogę sam wynająć, możliwe jest, aby rodzic wcześniej zadzwonił i się dogadał z hotelem? Ewentualnie, aby zabookować pokój na kogoś pełnoletniego, tylko podczas zakwaterowania w hotelu raczej trzeba okazać dokument, który pokój zabookował.


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Pawlak093 - 10-12-2017 17:18

Tak masz prawo, jednak zależy od hotelu i od ich wewnętrznego regulaminu. Zadzwoń do hotelu i zapytaj, najprościej.


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Adriano42 - 10-12-2017 17:33

Jest możliwość, wszystko zależy od hotelu i jego regulaminu. Kiedyś sam mając 17 lat, chciałem także zarezerwować pokój na jedną noc więc zadzwoniłem i spytałem o wszystko - pani na pytanie o to czy byłaby możliwość wynajęcia pokoju, jeśli nie mam 18 lat odpowiedziała coś w stylu "jakoś się dogadamy, niema problemu". Także - dzwoń i pytaj.


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - patttson - 10-12-2017 17:39

Czyli w skrócie zależy od polityki hotelu? W takim razie podzwonię na dniach i popytam, ewentualnie jak z tą zgodą czy tam rezerwacją przez osobę niepełnoletnią, dzięki Wink


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Gremquen - 10-12-2017 18:36

jeśli dysponujesz kontem bankowym i kartą, to bardzo dobrą opcja jest airbnb.

sam z kolegą tak rezerwujemy noclegi w Krk i wychodzi dużo tabiej bo max 60-100zl (oczywiscie da sie wiecej, ale szukajac chociaz tydzien wczesniej na pewno znajdziesz w tej cenie i to w centrum)za noc za osobę, a masz całe mieszkanie na własność, często jakieś fajne, nowoczesne.
czasem się zdarza że widzisz się z właścicielem, który przekazuje klucze, a czasem po rezerwacji i opłaceniu dostajesz kod i zazwyczaj w pobliżu drzwi jest skrytka z kluczami.
właśnie tak spędziłem dzisiejszą noc i szczerze polecam zamiast hotelu Smile


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - patttson - 10-12-2017 18:43

Ciekawa opcja, napisze do Ciebie zaraz na GG Wink


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Infiltrator - 10-12-2017 21:51

Nigdy nie miałem problemu z noclegiem, a do 18stki jeszcze trochę mi brakuje Big Grin


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - patttson - 10-12-2017 21:55

W takim razie jak wyglądało twoje rezerwowanie noclegu? Jestem ciekaw, a oprócz tego liczę, że nie nabijasz postów Wink


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Tidus - 10-12-2017 22:25

Nigdy nie mialem problemu, a zdarzalo sie kilka razy przed 18 cos wynajmowac


RE: Wynajęcie noclegu - osoba niepełnoletnia - Infiltrator - 13-12-2017 10:03

(10-12-2017 21:55)patttson napisał(a):  W takim razie jak wyglądało twoje rezerwowanie noclegu?

Dzwoniłem do hotelu z pytaniem czy nie będzie problemu gdy będę chciał się zakwaterować będąc niepełnoletnim, a jak recepcjonistka dopytywała się o rodziców to po prostu dawałem ojca do telefonu.

Chociaż ze względu na moje zainteresowania (podróże, survival, buschcraft) o wiele częściej miałem okazję do spędzenia nocy nieco bardziej "na dziko". W ostatnie wakacje z kolegą postanowiliśmy trochę pojeździć po Polsce stopem, śpiąc jedynie w terenie. Tak więc mam za sobą kilka nocy spędzonych w lesie pod tarpem. Dwa razy spaliśmy nawet na plaży w Gdańsku.

Trochę odbiegłem od tematu Tongue ale chodzi mi o to, że będąc niepełnoletnim można zrobić naprawdę wiele rzeczy, szczególnie na własną rękę Big Grin

(10-12-2017 21:55)patttson napisał(a):  Jestem ciekaw, a oprócz tego liczę, że nie nabijasz postów Wink

Rzeczywiście w ostatnim czasie dużo więcej piszę na forum, ale staram się być jak najbardziej pomocny Big Grin

Mam nadzieję, że moja wypowiedź była pomocna Smile
Pozdrawiam Big Grin