Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co dalej ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Co dalej ? (/Temat-Co-dalej-152824)

Strony: 1 2 3


Co dalej ? - Rest - 04-12-2017 19:43

Witajcie
Otóż mam taki mały problem
Skończyłem LO,zdałem mature. I nie wiem co dalej ? miałem iść na studia ale przełożyłem na następny rok. Co byście na moim miejscu zrobili? Szukać pracy ? Ale co i gdzie ? Czekam na wasze komentarze, każda wypowiedz wynagradzam ,,+''


RE: Co dalej ? - Zasiu - 04-12-2017 19:58

Decyzja należy do Ciebie Smile Przede wszystkim nie napisałeś co Cię interesuje i co chciałbyś w życiu robić Smile Jeśli masz siedzieć w domu to lepiej iść do pracy i coś zarabiać .


RE: Co dalej ? - sheko12 - 04-12-2017 20:01

Czemu przełożyłeś studia?

Idź do pracy, usamodzielnij się, posmakuj samodzielności, pracuj, zarabiaj, eksperymentuj, doświadczaj, po prostu próbuj nowych rzeczy?

Jesteś kolesiem który nie wie czego chce, tak jak większosć ludzi, nie dowiesz sie, jak nie zaczniesz eksperymentować i bawić sie w doktora Wink

Serio. Nie słuchaj się rad, typu, wyjedź za granicę, idź na siłkę (hehe)

Ja tak zrobiłem, przeprowadziłem się, usamodzielniłem poszedłem do pracy, wcale nie żałuje, uczę się życia, a prawdziwą szkołą i wyznacznikiem celów nie są studia, tylko realia.


RE: Co dalej ? - Rest - 04-12-2017 20:22

@Sheko12 - Bardzo fajna odpowiedz ! Podoba mi się twoje myślenie. Daje + !


RE: Co dalej ? - Bartolek - 06-12-2017 08:13

Podbijam, jeżeli masz możliwość usamodzielnienia się, to jak najbardziej. Są osoby, które po szkole średniej idą na kierunki, które nie sprawiały im trudności w Liceum czy Technikum. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo jeśli np. zawsze byłeś dobry z przedmiotów ścisłych, a w ogóle nie interesuje Cię kariera matematyczna/fizyczna czy coś związanego ze zdrowiem, to prędzej czy później pożałujesz tych studiów Big Grin Sam mam wielu znajomych, którzy po prostu poszli na studia, bo zmusili ich do tego rodzice czy społeczeństwo. Najważniejsze, żebyś nie stał w miejscu i dalej się rozwijał Smile


RE: Co dalej ? - wrzochal11 - 06-12-2017 12:05

Wiele mądrych zdań już tutaj padło. Ja tylko dodam od siebie, co ja zaobserwowałem. Otóż to, że wiele młodych ludzi idzie na studia dlatego, ponieważ nie mają kompletnie pomysłu na siebie i na swoje życie. Drugim takich powszechnym powodem jest chęć wyrwania się z rodzinnego domu.. tak zwyczajnie.

Co ja radzę? Nie ma jednej sprawdzonej drogi. Zastanów się w pierwszej kolejności czego Ty chcesz od swojego życia, a jak się chce coś w nim zmienić to potrzebne jest zawsze zdobycie nowych umiejętności. Bo życie to ma być ciągła nauka, ciągły rozwój. Realna wiedza czy realne umiejętności są kluczem do poprawy życia.. a te wcale nie muszą być zdobywane w asyście oficjalnego szkolnictwa. Tak naprawdę nie ma to znaczenia.


RE: Co dalej ? - twardy - 06-12-2017 12:09






RE: Co dalej ? - ggusiaja - 06-12-2017 14:04

Myślę, że powinieneś ten rok wykorzystać maksymalnie jak się daSmile Trochę szaleństwa, trochę obowiązków. Spróbuj pracować i mieszkać z rodzicami, odkładaj sobie pieniądze, może uda się uzbierać na fajny samochód albo na jakiś wyjazdSmile Szczerze mówiąc nie żałuje, że poszłam na studia, to była moja decyzja, przez ten czas uczyłam się, pracowałam dorywczo, bawiłam się, poznawałam ludzi. Studia teraz to trochę przedłużenie młodości, ale można powoli w tym czasie się usamodzielniać, przecież nikt Ci tego nie zabroni. Pracuj i ucz sięSmile


RE: Co dalej ? - damian1313 - 06-12-2017 16:14

Rób co chcesz. Po wszystkim na pewno będą rzeczy, których będziesz żałować, a pewne z których będziesz zadowolony/dumny. Na szczęście nie ma przepisów w postaci dobrych decyzji...bo takich nie ma, tak samo jak nie ma złych Smile


RE: Co dalej ? - Rest - 06-12-2017 23:51

Dzięki Panowie za wpisy. Bardzo sa życiowe i na pewno z nich skorzystam.