Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Słowny znak towarowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Słowny znak towarowy (/Temat-Slowny-znak-towarowy-152093)



Słowny znak towarowy - dazy19 - 06-11-2017 11:55

Witam,
Dziś dostałem list od firmy ( nazwa zmieniona ) : "AAA S.A" , której nazwa "AAA" jest zastrzeżona słownym znakiem towarowym w urzędzie patentowym, iż moja firma o pełnej nazwie ZAKŁAD HANDLOWO- USŁUGOWY "AAA" narusza ten znak towarowy i mam 7 dni na zaprzestanie używania go lub przejście na drogę sądową i ty pragnę zaznaczyć, że firm o tej samej nazwie "AAA" w Polsce jest więcej nie tylko moja. Co mogę z tym fantem zrobić ? jak ugryźć sprawę i czy to faktycznie łamie prawo ?


RE: Słowny znak towarowy - rachman - 06-11-2017 12:41

Za mało danych mimo wszystko. Rozumiem że dostałeś "wezwanie do zaprzestania naruszania znaku towarowego".
Ogólnie nie opłaca się naruszać zastrzeżone znaki towarowe. Poczytaj sobie np. tu masz parę informacji:
https://znakitowarowe-blog.pl/sprawdziles-dostepnosc-nazwy-firmy/
To że istnieje wiele firm to nic nie oznacza prócz tego że tamte osoby być może nie znają kwestii prawnych / ignorują je / nie zostali namierzeni przez właściciela znaku. Czasami bywa że takie wezwanie przychodzi od razu z kwotą odszkodowania więc ciesz się że na starcie nie masz kosztów i szybko działaj ale raczej nie po forach a u osób kompetentnych. Sprawa raczej dla radcy prawnego osobiście lub przez net (polecam ten serwis). Mało czasu więc uderzaj po konkrety ale podejrzewam że będziesz musiał zmienić nazwę skoro została zastrzeżona.