Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pytanie o stare fork - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: Pytanie o stare fork (/Temat-Pytanie-o-stare-fork-152074)



Pytanie o stare fork - sebau - 05-11-2017 13:15

Mam szybkie pytanie.Jestem średnio zorientowany w btc ale juz troche bitcoinów mi sie przez portfel przelalo.
Do rzeczy:
W portfelu multibit trzymalem troche bitcoinow - tak 1,5 roku ale sie w koncu zepsul i musialem przeniesc sie do elektrum i w zwiazku z tymmam pytanie - jak to jest jak przychodzi fork. Niedawno dopiero sie o tym mechanizmie dowiedzialem.
Jest to jakies rozdzielenie walut czy majac srodki na portfelu moge otrzymac tą drugą walute? Czy to dziala tylko na gieldach?
Jesli to mozliwe na portfelu to czy nadal moge otrzymac waluty ze starych forkow? takich np z przed roku? Wtedy mialem sporo na koncie Big Grin


RE: Pytanie o stare fork - sebau - 06-11-2017 13:10

nikt nic nie wie na ten temat?Czy pytanie zle zadane? Smile


RE: Pytanie o stare fork - Suranel - 07-11-2017 21:17

Myślę, że chyba źle sprecyzowałeś swoje pytanie. Nie używam Electrum więc nie powiem Ci jak to tam wygląda. Podam Ci przykład jak wyglądał fork na portfelu Ledger i na giełdzie Bitbay. Jeśli w dniu forka a dokładniej w momencie jego wydzielenia (czyt. w odpowiednim bloku na blockchain) posiadałeś BTC na portfelu (w tym wypadku mówię o Ledger bądź Bitbay) to dostawałeś taką samą ilość zforkowanej waluty. Jak np był fork Bitcoina na Bitcoin Cash to na Bitbay wyświetliło Ci nowy portfel BCC/BCH (rożnie go oznaczają, ale bitcoin cash). Ledger też dawał Ci możliwość zarządzania nowo wydzieloną walutą. Sam fork to nic innego jak skopiowanie istniejącego blockchain i od odpowiedniego bloku oddzielenie go. Jeśli więc portfel electrum dawał Ci możliwość pełnego zarzadzania swoimi walutami (wydaje mi się że tak chyba jest) to zostały Ci przydzielone nowe sforkowane waluty. Pytaniem jest natomiast czy electrum automatycznie stworzył Ci nowy portfel (adres dla nowej kryptowaluty) w który Ci je wrzucił. Czy też musiałeś to w jakiś sposób zrobić sam - a jeśli tego nie zrobiłeś a musiałeś to mogłeś teoretycznie "handlować dwoma walutami". Tj wysyłałeś BTC w którym "były też BCC/BCH" ale portfel odbiorcy odbierał tylko BTC. Na to pytanie jednak Ci nie odpowiem gdyż moja wiedza mi na to nie pozwala Sad