Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit (/Temat-Instalacja-drugiego-systemu-WIN7-64-bit-152042)



Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - radek0389 - 03-11-2017 20:02

Witajcie, chciałbym skorzystać z programów, które działają na windzie w wersji 64 bit. Stąd wpadłem na pomysł żeby obok mojego systemu win7 x32, zainstalować właśnie tą wspomnianą wcześniej x64. System mam ściągnięty, wrzucony na bootowalny pendrive, jednak przy próbie instalacji pojawia się problem.
Na potrzeby tego systemu wydzieliłem nową partycję "Z" 30 GB (sformatowana na NTFS), przy próbie instalacji mam taki komunikat:
"nie można zainstalować systemu windows na dysku 0 i partycji 4"

Usunąłem tą partycję, i próbuję w instalatorze wykorzystać ta nieprzydzieloną powierzchnię, jednak teraz wyświetla się:
"Nie można zainstalować systemu windows w tym obszarze dysku twardego. Partycja zawiera jeden lub więcej woluminów dynamicznych, które nie są obsługiwane podczas instalacji."

Teraz doszedłem do kroku, że dysk musi być podstawowy a nie dynamiczny. Jednak jak zrobić aby na konkretnej partycji zainstalować system bez ruszania reszty? Na innych partycjach mam po pierwsze podstawowy system jak i różne ważne pliki. Chcę tylko bazować na tych wydzielonych 30 GB.

Jakim softem działać aby udało się zainstalować system?Smile


RE: Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - Hopekk94 - 03-11-2017 20:45

Walnij sobie virtual box i bd smigac. Ja na win 8 mam xp w virtualu dodatkowo


RE: Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - radek0389 - 03-11-2017 20:50

Chciałem w virtual box uruchomić, to mi się sterownik od karty sieciowej posypał (blue screen) dlatego chcę normalnie system postawićSmile.


RE: Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - Raven - 03-11-2017 21:44

Możesz sprawdź jeszcze inny program do wirtualizacji, np. VMware Workstation Player lub trialowy VMware Workstation Pro.


RE: Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - radek0389 - 04-11-2017 10:35

Chciałbym jednak rozwiązać problem z instalacja systemu, niż iść w stronę wirtualizacji Smile.


RE: Instalacja drugiego systemu - WIN7 64 bit - radek0389 - 05-11-2017 10:34

Dobra, temat w zasadzie rozwiązany, więc podaje info co udało mi się ustalić dla potomnych Smile. A więc przy podzieleniu jednej partycji na dwie mniejsze z poziomu windowsa przekonwertowało mi dysk z podstawowego na dynamiczny, gdzie nie można zainstalować windy. A odwrócenie tego procesu stanowi zagrożenie związane z utrata danych. Tak więc win7 x64 postawie na drugim laptopie, gdzie mam mało ważne dane i tyle.

Można zamykać.