Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą (/Temat-Moja-historia-z-G2A-COM-czyli-jak-zostalem-sprzedawca-151934)

Strony: 1 2 3 4


Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - Atharion - 30-10-2017 17:46

Witam, właśnie trafiłeś do mojego tematu ?

Odpowiem wam w nim na pytanie: Jak zarabiam w Internecie oraz po krótce omówię jak wyglądała moja ścieżka „kariery”.

Na początek trochę historii:
Zastanawialiście się kiedyś jak można pomóc swojemu budżetowi mając wyłącznie:

Chęci, podstawową umiejętność szperania w Internecie, czas i gotówkę
[wystarczy kilka stówek aby zacząć lecz jeśli masz więcej możesz to zrobić z większym impetem].

Najpierw trochę o mnie: [możecie to pominąć]

Nazywam się Patryk mam dwadzieścia kilka lat i jestem studentem na Politechnice.
Od prawie 10 lat zarabiam na grach video, kiedyś było to poprzez granie w nie a teraz handlując nimi.
Co pozwala mi dorobić do mojego „skromnego studenckiego budżetu”.

Historia 1.
Cytat:Kilka lat temu zacząłem swoją przygodę w zarabianiu pieniędzy grając.
Najpierw było to sprzedawanie waluty (kamieni duchowych) w grze Metin 2 na serwerze Feniks, grałem nałogowo po szkole aż do późnej nocy grałem tylko w tą grę nie robiąc nic innego. Byłem jednym z topowych graczy [konto oraz przedmioty sprzedałem kończąc grę]
Jak to wyglądało?
Na Allegro lub na teamspekach gildyjnych ogłaszałem się ze sprzedażą owych przedmiotów.
[Anonimowi podstawionymi postaciami, o procederze wiedzieli tylko moi najbliżsi znajomi]
Ludzie zamawiali konkretną liczbę tych przedmiotów które im sprzedawałem.
Czas/Zarobek a Ryzyko
Jako, że to były przedmioty które miałem tylko szansę zdobyć czas aby zrealizować zamówienie był zmienny ale średnio było to 4 za dzień lub kilka gry. Grałem około 8h dziennie robiąc tylko jedną rzecz (zacząłem po nocach śnić o tym)
Ryzyko było spore: moje konto mogło zostać zablokowane [postać która była potrzeba aby móc w ten sposób zarabiać wymagała ogromnych nakładów czasu], mogłem zostać oszukany.
Co oczywiście miało miejsce kilka razy gdy przekazałem zamówienie a osoba postanowiła mi nie zapłacić bądź co gorsze dokonać charge backa przy pomocy PayPala. [niesmak do PayPala został mi do dziś]

Historia 2.
Cytat:Kolejnym krokiem na mojej karierze była kolejna gra tym razem było to League of Legends w które od ponad roku już nie gram.
Proceder obecnie nie jest już tak powszechni, polegał on na graniu gier rankingowych na cudzych kontach tak aby zapewnić im odpowiednie wyniki.
Czas/Zarobek a Ryzyko
Tym razem postanowiłem zaoszczędzić sobie nerwów i aplikować do strony [przykładowa strona: https://elo-boost.net/] , na której to gracze głównie z niemiec kupowali boosta dla swoich kont płacili oni około 20€ za rozegranie 10 gier z czego ja otrzymywałem na początku 10€ a później 15€. 10 gier x 15-35minut (najlepiej było z innym boosterem się zgadać i grać razem co zapewniało dosłownie niszczenie słabszych graczy)
Ryzyko aby otrzymać zapłatę musiałem wygrać 8 z 10 gier za gorsze wyniki traciłem część kasy.
W tamtych czasach ryzyko bycia zbanowanym było mniejsze niż obecnie i zablokowanie konta nie wiązało się dalsza możliwości zarabiania. Dziś słyszymy o skandalach gdy okazuje się, że Chiński zawodowy gracz został zawieszony w oficjalnych rozgrywkach bo postanowił dorobić. Problem nastąpił gdy zaczęto banować klientów który zaczęli się domagać zwrotu pieniędzy i informować o tym, ze to koniec boostowania.

A teraz przejdźmy do sedna sprawy
Cytat:Mój obecny sposób na zarabianie czyli sprzedawanie kluczy do gier głównie na G2A.COM. Nie sprzedaję dostępu do konta z jedna gra na allegro. Nadal znajdują się Janusze biznesu którzy przy nowych produkcjach wystawiają dostęp do kont, jednak użytkownicy Internetu znaleźli swoja odpowiedz i zaczęli wykupywać konta i usuwać na nich gry. A także samemu Steamowi się to nie podoba gdyż jest to niezgodny z ich regulaminem proceder.
Niestety będąc studentem nie mam tyle czasu aby spędzić cały dzień na graniu aby zarabiać tak jak dawniej. Oraz jestem o wiele bardziej świadomy tego, że są to nie do końca legalne metody zarobku.
Równanie w którym znalazła się kasa, czas, bezpieczeństwo, perspektywa na przyszłość przekreśliło wszystkie wymienione wyżej metody.
Tym sposobem wystarczy obserwować odpowiednie strony kupować tanio sprzedawać drogo ?
Jak dowiedziałem się o G2A?
Graczem jestem od kiedy tylko pamięta, Byłem na sporej liczbie eventów: ECC, IEM, Pyrkon, PGA, Gamesom i wiele innych. Od lat oglądam (już dawno zapomniane) Own3d.tv i Twitch.tv. o G2A dowiedziałem się przy pomocy kilku streamerów. A także przez drużyny esportowe [obecnie Virtus.Pro i Na’Vi kiedyś Cloud 9, Gamers2, Team Liquid].
Na jednym z eventów miałem okazję dorwać jednego z pracowników z supportu (firma wysyła swoich pracowników na eventy zamiast wynajmować hostessy)
Zadane mu pytania i usłyszane odpowiedzi przekonały mnie, ze warto spróbować

Od ponad 2 lat sprzedaje na G2A a także na kilku innych serwisach m.in. Kinguinie, choć tam jest mniej ludzi i sprzedaż jest sporo wolniejsza [mogę za to na nim sprzedać gry kupione z G2A Deal].
Na chwile obecna moje konto wygląda tak:
[Obrazek: 2Rb8p29.png]

Przy początkowej inwestycji w wysokości 500 zł.
Skąd biorę informację [spis linków niżej]: o tym, że gdzieś jest super promocja na grę biorę ze stron + for internetowe i przykład jak tą wiedzę wykorzystać:

Assassin’s Creed Origins za 180zł + 20zł na kolejne zakupy
[Obrazek: 5RkjMB1.png]

A na G2A:
[Obrazek: zcHBr0K.png]

Czyli potencjalnie zysk 20zł [należy sprawdzić języki oraz region na pudelku].

Jak zacząć:

Zaufane źródła: Nie kupuje ze stron których nie znam pojawienie się na tych stronach ofert samo w sobie zapewnia bezpieczeństwo. Nowe strony należy samemu przetestować lub wykorzystać
https://www.trustpilot.com/ http://www.resellerratings.com/

Jak sprzedaję:
Porównywarki cenowe sprawdzam jak cena na popularnych stronach się zmieniła po wyprzedaży jeśli wpłynęła ona stanowczo wole odczekać aby zmaksymalizować mój zysk.
https://steamspy.com/, https://www.ceneo.pl/, http://www.allkeyshop.com/blog/ i https://steamdb.info/
Te strony powinny pozwolić na upewnienie się co do cen.

Strony z których korzystam + (gdzie kupuję):
Gdzie jeszcze kupuje:
http://www.biedronka.pl/pl/gry i ew. inne supermarkety (wystarczy dokładnie sprawdzić wersje i regionalizację - spisuję tylko klucz, a pudełko i płytkę wyrzucam)
https://www.cdaction.pl/ - kupuję pismo gdy gry są w postaci kodów na Steama/uplaya (na okładce nie ma informacji, trzeba patrzeć w zawartość pisma)
Oraz wszelki maści inne markety.

Ile zarobiłem?:
Obrót ze sprzedaży kluczy + system afiliacyjny
[Obrazek: BICuLg6.png]
Pamiętajcie tylko, że obrót to nie mój zarobek ale daje wam to jakąś skale tego co do tej pory zarobiłem.
Dla tych którzy nie chcą sprzedawać polecam Goldmine ?:
Temat na tym forum założył już inny użytkownik i polecam jego temat.

[Obrazek: QSKFgOU.png]

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w sprzedaży kodów nie zwlekaj teraz jest idealna okazja.
Steam będzie miał swoją jesienna wyprzedaż w ślad za nim pójdą inni [gog, humble, bundle stars, gmg] a także Cyber Monday i Black Friday który powinien wprowadzić gry do marketów.
Dzięki tym datom możliwe jest dorwanie dobrych gier w atrakcyjnych cenach a następnie ich odsprzedanie z zyskiem ?.
24 listopada jest black Friday więc róźne strony powinny mieć promocje
Steam Halloween Sale jest od 26.10-1.11
Steam Autumn Sale 22.11-28.11
Steam Winter Sale 21.12-1.01


Jeśli dotarłeś do końca tego artykułu jesteś zainteresowany tym co tu przeczytałeś i chcesz mi zadać jakieś pytanie zrób to śmiało.
Będę zaglądał tu kilka razy dziennie wiec nie krępujcie się, a jeśli ktoś po przeczytaniu tego poradnika postanowi zacząć swoja karierę jako dilera gier pochwalcie się Big Grin

Jeśli w jakiś sposób chcesz mi podziękować wystarczy, kliknąć w poniższy link afiliacyjny:
REFLINK USUNIĘTY
Każdy może go założyć polecam to szczególnie tym którzy mają jakiś fanpage, swoją stronę internetową (wrzucić w coockie). Z każdego Twojego zakupu dostane mały %

Czekam na wszelkie pytania Smile

pozdrawiam.


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - DGHubert - 30-10-2017 18:04

Dobry poradnik. Sam zarabiam na g2a, gry czasem też sprzedaję ale głównie goldmine. Dobry sposób z tym deal, sprzedaż na kinguin, nie pomyślałem o tym. Leci plusik Wink


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - AlmostAbsent - 31-10-2017 07:16

Świetny poradnik, nawet początkujący mogą zacząć od razu.
Atharion odpisz PW jak możesz Smile


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - Atharion - 31-10-2017 17:18

odpisałem Smile czekam na więcej pytań


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - Jakub1994PL - 31-10-2017 22:37

@Atharion wszystko fajnie tylko ile trzeba czekac zeby pieniadze przeszly w "dostepne saldo" i pozniej ile jeszcze trzeba czekac na "wyplate" ? bo wydaje mi sie se w obu przypadkach to kwestie tygodni wiec nie mozna reinwestowac pieniedzy...


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - DGHubert - 31-10-2017 23:18

@[Jakub1994PL] Na przejście € na 'dostępne saldo' trzeba czekać 7 dni, a wypłaty najczęściej na następny dzień od zlecenia (dni robocze)


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - pekulski104 - 31-10-2017 23:54

Ps. Tak z ciekawosci Jaki miales nick na feniksie mt2? Smile


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - Atharion - 01-11-2017 16:40

Hmm nie chce nicka podawac bo konto sprzedane ale gralem w gildii Penetratorzy


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - Jakub1994PL - 01-11-2017 20:18

nie oplaca sie sprzedawac na g2a - duze prowizje + czas oczekiwania na wyplaty i przejscie an dostepne saldo trzeba by zainwestowac ogromne pieniadze zeby na tym dobrze wychodzic


RE: Moja historia z G2A.COM - czyli jak zostałem sprzedawcą - DGHubert - 01-11-2017 20:54

@[Jakub1994PL] nie musisz zaczynać z dużą ilością $$ wystarczy że zaczniesz chwile działać w goldmine (polecam poradnik z mojej sygnaturki), zarobisz tam parę groszy i choćby kupisz pakiet na g2adeal i sprzedasz te gry na kinguin - tak jak sugeruje Atharion
Zrobisz tak parę razy i już możesz kupować więcej gier i tym samym wiecej € będzie Ci wpadać do portfela Smile