Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pozycjonowanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Pozycjonowanie (/Temat-Pozycjonowanie-151666)



Pozycjonowanie - Skarpeta1991 - 19-10-2017 14:07

Witam mam Pytanko jaką firme polecacie żeby wypozycjonowała forum internetowe ?
Z jakimi kosztami to może być związane ?
Czy samemu się da wypozycjonować Forum?
Dziękuje za odpowiedz


RE: Pozycjonowanie - Xanter98 - 19-10-2017 17:00

Wydaje mi się, że ważniejsza jest ilość aktywnych użytkowników i to, że forum "żyję", niż pozycja w google. W dodatku samego forum raczej nikt nie pozycjonuje, bo czy wyszukiwałeś kiedyś w google "forum o zarabianiu"? Ludzie raczej szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czyli w tym przypadku "jak zarobić", a tutaj content zapewniają Ci aktywni użytkownicy albo sam musisz zająć się pisaniem postów. Forum co najwyżej mógłbyś reklamować, ważna też jest na pewno optymalizacja, żeby wszystko było przejrzyste i płynnie chodziło.

Inna sprawa, czy w ogóle warto inwestować w firmy pozycjonujące. Może jakbyś miał coś zaufanego, to tak, ale raczej nie zleciłbym niczego byle jakiej firmie. SEO jest trochę inne niż reszta usług, i tutaj bardzo łatwo sprzedać słabą usługę, bo większość się po prostu na tym nie zna.


RE: Pozycjonowanie - ggusiaja - 19-10-2017 17:33

Myślę, że przedmówca trafił w sedno sprawyBig Grin


RE: Pozycjonowanie - rachman - 20-10-2017 00:06

Do wypowiedzi wyżej mogę tylko dodać ze forum lepiej reklamować np. banerami na stronach tematycznych/forach/blogach lub marketingiem szeptanym. Chyba że to forum jest serio monotematyczne to byłby sens bawić się w SEO...


RE: Pozycjonowanie - Nikola Tesla - 20-10-2017 00:16

Dla przykładu: zarabiam.com 30% ruchu ma z wyszukiwarek, a Wy piszecie, że nie ma sensu bawić się w SEO Lol
Takich teorii dawno nie słyszałem Smile


RE: Pozycjonowanie - Xanter98 - 20-10-2017 00:47

(20-10-2017 00:16)Nikola Tesla napisał(a):  Dla przykładu: zarabiam.com 30% ruchu ma z wyszukiwarek, a Wy piszecie, że nie ma sensu bawić się w SEO Lol
Takich teorii dawno nie słyszałem Smile

Tak, sam znalazłem to forum z wyszukiwarki. Chciałem się dowiedzieć czegoś o konkretnej metodzie zarobku i znalazłem temat użytkownika, który pytał o to samo. Można pisać i pozycjonować swoje artykuły, ale wtedy to zaczyna być blog, a nie forum. Wiadomo jakieś podstawowe działania w kierunku SEO na dłuższą metę się opłacą, ale tutaj kolega pytał o firmę pozycjonerską, która mu wypozycjonuje forum. Dużo lepiej na pewno zadziała reklama wśród osób o podobnych zainteresowaniach co tematyka forum, bo te osoby bardzo szybko same będą chciały tworzyć content i dyskusję.


RE: Pozycjonowanie - rachman - 20-10-2017 01:20

Cytat:Takich teorii dawno nie słyszałem
Nie porównuj ZC z forum o którym NIC nie wiemy i jest prawdopodobnie świeżynką. Poza tym ZC istnieje dość długo i samo się pnie. Nie sprawdzałem czy jest tu działanie SEŁO Wink To że ruch jest z wyszukiwarek w tym przypadku to nie jest ani równoznaczne z tym ze tak u niej będzie ani z tym że to dzięki działaniom zewnętrznej firmy pozycjonerskiej taki wynik Wink
Jak znajdzie dobrą firmę może się bawić ale koszta będą sporawe. Nie ma co gdybać bo nie wiadomo jaka branża, czy monotematyczne - co ułatwiło by pozycjonowanie, czy to zarobkowe forum czy hobbystyczne - gdzie koszty są niemile widziane i lepiej samemu działać...


RE: Pozycjonowanie - Klin - 20-10-2017 06:47

Da się samemu wypozycjonować jeśli masz wiedzę, umiejętności i środki.

Jaka tematyka forum?