Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Notariusz przez internet. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Notariusz przez internet. (/Temat-Notariusz-przez-internet-151597)



Notariusz przez internet. - azzaz - 16-10-2017 18:08

Witam orientuje się ktoś czy da radę i w jaki sposób załatwiać umowy z ludźmi przez internet tak, żeby je jeszcze notariusz klepnął?

Mam pewien projekt i pomysł na kolrjny biznes, z którym ruszę jak zarobię trochę więcej jakoś za miesiąc, lub dwa chcę z tym ruszyć, ale koniecznie chcę przy tym umowy z klientami załatwiać przez notariusza. Wie ktoś czy jest taka możliwość jeśli np. klient jest z drugiego końca Polski?


RE: Notariusz przez internet. - btcsaul - 16-10-2017 18:48

wg.mojej wiedzy w PL nie da się


RE: Notariusz przez internet. - rachman - 17-10-2017 20:07

Notariusz przez internet? WTF
Notariusze odczytują dokument przy uczestnictwie w spotkaniu obu stron i dopiero jest on podpisywany - ciężko to dzięki temu potem podważyć w sądach (zarówno fakt podpisania jak i zawarte w umowach warunki). Bez tego byłby burdel a pieczątki od notariuszy nie miałyby wielkiej wartości.
Nie słyszałem o jakichś wyjątkach od takiego schematu działań ale jak znajdziesz taką możliwość to dawaj znać koniecznie. To byłby niezły numer.


RE: Notariusz przez internet. - azzaz - 18-10-2017 04:04

Jak na razie jedyne na co wpadłem to zatrudnienie osoby np. na umowę zlecenie, która dostałaby ode mnie pełnomocnictwo i zajmowała się jeżdżeniem po klientach. Opłacalne to by było tylko na dużą skalę, więc na początek chyba będę zmuszony ograniczyć się do miejscowości, w której mieszkam. Plus chociaż taki, że to jedno z większych miast w Polsce, więc jakiś zasięg będzie przynajmniej.


RE: Notariusz przez internet. - rachman - 18-10-2017 10:29

Nie koniecznie musisz w swoim mieście - notariusze nie mają rejonizacji - jak gdzieś byś planował wyjazd to możesz zaplanować sobie wcześniej wizytę w mieście wyjazdu i tam podpisać u notariusza papiery. Do okolicznych miejscowości też możesz podskoczyć od czasu do czasu jeśli to się opłaci Wink
Koniecznie musi to być notarialnie potwierdzane?


RE: Notariusz przez internet. - pepsi87 - 22-12-2018 18:57

Takie usługi są tylko osobiście. Sądów też nie ma online


RE: Notariusz przez internet. - azzaz - 22-12-2018 19:07

Wink Tak zwane e-sądy(EPU) w sprawach mniejszej wagi/cywilnej można składać wnioski do nich.