Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Komentarze wyświetlane na wszystkich stronach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Komentarze wyświetlane na wszystkich stronach (/Temat-Komentarze-wyswietlane-na-wszystkich-stronach-151405)



Komentarze wyświetlane na wszystkich stronach - sprzetok - 08-10-2017 19:24

Witajcie w jaki sposób najmniej inwazyjny można by wdrożyc na stronie opartej o WP komentarze które wyświetlały by się losowo pod postem ?

Mam listę x komentarzy, po wejściu na stronę pokazują się 2-3 losowe pod postem.


RE: Komentarze wyświetlane na wszystkich stronach - Ascoran - 08-10-2017 19:28

skrypt php losujący np 5 komentarzy z bazy i wyświetlanie ich - nic skomplikowanego


RE: Komentarze wyświetlane na wszystkich stronach - piotrgk4 - 08-10-2017 20:23

Możesz stworzyć odpowiednią tabelę w bazie danych.
Nadasz każdemu komentarzowi id a potem po stronie strony będzie pobierać z bazy losowe id z zakresu którego podasz Smile


RE: Komentarze wyświetlane na wszystkich stronach - sprzetok - 08-10-2017 20:35

Hej korzystam z tego kodu :

add_shortcode( 'randomComment', 'randomComment_handler' );

function randomComment_handler($post_id) {
extract( shortcode_atts( array(
'post_id' => '0',
), $atts ) );
$out = "";
$comments = get_comments("post_id=$post_id&status=approve");
if ($comments) {
$ndx = mt_rand(0,sizeof($comments)) - 1;
$comment = $comments[$ndx];
$out = "<div class='randomComment'><div class='randomAuthor'>".$comment->comment_author."</div><div class='randomText'>".$comment->comment_content."</div></div>";
}
return $out;
}


wywołuje to poprzez [randomComment post_id="xxxx"] gdzie xxx to post na ktorym sa komentarze, wyswietla mi komentarze na innym poście losowe.

Jak zmusić to aby upchnac to do klasy komentarze u mnie "commentlist" ? narazie zwraca tylko tekst , jest to to czego szukam ale nie wygląda to ładnie.

Ps. nie jestem programista więc mogłem coś pomieszać.