Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych (/Temat-Ryzyko-rejestracji-na-wielu-stronach-problem-z-rozpowszechnianiem-danych-151276)

Strony: 1 2


Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - 11natinka11 - 03-10-2017 14:30

Mam takie pytanie do innych i czy ktoś ma taki problem jak ja.
Jak pewnie nie ja jedna, często rejestrowałam się na wielu różnych stronach zarobkowych. Często na różnych zagranicznych, które też potem okazywały się scamami.
Od kilku miesięcy mam dziwne problemy.
Często ktoś się wbijał mi na różne konta (giełdy bitcoin, na których nic tak nie miałam, tylko ukradziono mi 0,1 mBTC na btcclick itp). Już ten problem w pewnym stopniu rozwiązałam bo wszędzie mam już inne hasła, pozapisywane na kartce i już nie mam tak problemu, chociaż juz też próbowano. Wcześniej miałam jedno hasło i email do wszystkiego i myślę że scamowe programy potem to wykorzystywało.
Następny mój problem to częste telefony z zagranicy, gdzie namawiają po angielsku na zakładanie gdzieś konta lub pobranie jakiegoś programu. Nawet nie pamiętam do jakich programów mógł być telefon podawany.
Następny problem to emaile weryfikacyjne stron do których się nie zapisywałam. Nie wspomną już o wielkim spamie na poczcie i emaili phisingowych, ale na to już jestem czujna.
Już mnie to martwi i irytuje.
Czy ktoś ma podobnie jak ja? Czy ktoś pamięta jakieś scamy, gdzie trzeba było podawać telefon?


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - MrSlasher - 03-10-2017 15:16

Mam podobny problem, dzwonią do mnie notorycznie z jakiejś brytyjskiej giełdy forex lub opcji binarnych. Co kilka dni dostaję powiadomienie o nieautoryzowanej próbie logowania na localbitcoins (stare konto i nieużywane przeze mnie ani razu). Zauważyłem to jakieś pół roku temu ale nie popadam w paranoje i w sumie zlewam na to. Podejrzane numery dodaję do czarnej listy a emaile ignoruje choć wiem, że powinienem pozmieniać hasła. A no i nigdy nie miałem problemów z kradzionymi kontami ani nic (wiem jak dbać o swój komputer)


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - rachman - 03-10-2017 16:15

Używa się dodatkowego numeru telefonu do niepewnych programów, tak samo maila, hasła zawsze inne. To podstawa. Możesz mieć takie samo hasło ale na końcu lepiej dodać choć 1 znak inny by było łatwiej zapamiętać a byle hackier miał problem ze złamaniem Wink


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - szo - 03-10-2017 21:33

Niekoniecznie muszą być to scamy. Do mnie przykładowo zaczęły się zagraniczne telefony po założeniu konta u zweryfikowanego brokera.


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - rachman - 03-10-2017 21:54

Wspomina o hackowaniu więc na bank scamy Wink Miałem tak parę razy.


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - 11natinka11 - 03-10-2017 22:25

Mówił przez telefon że ma numer od advertisement company jak spytałam ale nie powiedział jakiej. I jeszcze wiedział że mam na imię Natalia i tak się do mnie zwracał. Mnie to wszystko bardzo martwi. A w zyciu już na sporo programach się rejestrowałam i na wielu co długo nie podziałały. Nie wiem co na to wszystko poradzić.
Pewnie nie tylko ja na wielu programach się rejestruje i stąd ten temat czy inni mają podobnie jak ja. Widziałam filmik na youtube jak znany youtuber z tej branży mówił, że mu zginęło 1,5 BTC z bittrex i na facebook kobieta na grupie też pisała że jej gdzieś ukradli bitcoiny, więc nie tylko ja tak mam.


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - Captain - 03-10-2017 22:43

Nie wiem w czym masz problem. Rejestrowałaś się na tych pierdołach używając takiego samego hasła jak do innych stron to nie ma co się dziwić, że potem włamywali Ci się na portfel BTC gdzie miałaś to samo hasło i w inne miejsca.
Admini wielu stron widzą jakie masz hasło, dlatego niebezpiecznym jest rejestrowanie się na tych stronach z użyciem tego samego hasła którego używasz do portfeli i innych ważniejszych stron.
Powinnaś mieć przynajmniej kilka haseł używanych według stopnia ważności strony, inne do takich pierdółek-scamów, inne do procesorów płatniczych, jeszcze inne do konta bankowego itd.

A co do numeru telefonu to naprawdę nie wiem co myślałaś podając im swój prawdziwy, głowny numer tel - przecież oni własnie do tego tych numerów potrzebują. Aby potem dzwonić i zawracać głowę ofertami. To samo z adresem email.
Nie pozostaje Ci chyba nic innego jak zmienić teraz numer tel jeśli chcesz mieć od tego spokój. No chyba, ze jest jakiś sposób aby poblokować te wszystkie numery dzwoniące z ofertami.


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - mysc - 04-10-2017 01:12

Numery można poblokować.. ale dane kontaktowe są sprzedawane dalej :/ Niestety zgadzam się, że jedyną pewną opcją - jeśli aż tak Ci to przeszkadza i jest aż tak uciążliwe - jest zmiana numeru/maila.

Właściwie mam podobny problem, w prawdzie nie z giełdami - ale na "pokazy garnków" lub "darmowe badania" zapraszają mnie co tydzień (zawsze z innego numeru, bo od razu po odebraniu blokuję). Nie jest to jednak na tyle uciążliwe żebym zmieniał numer.

Niedawno rozmawiałem na ten temat ze znajomym, który powiedział że przestali do niego dzwonić gdy odbierając podawał się za kancelarię prawną Smile Widocznie wówczas wykreślili jego numer z bazy i nie odsprzedawali go dalej Smile Sposób wydaje się być wart uwagi, ale w Twoim przypadku - telefony z zagranicy - mogą się nim nie przejąć ;/


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - 11natinka11 - 04-10-2017 07:44

Nie chodzi w tym wszystkim o uciążliwość, a bardziej o moje wyobrażenie, że to może jakieś podejrzane typki i znają mój adres itp i np jacyś terroryści i do mnie przyjadą... ale to pewnie tylko moje takie wyobrażenie nad wyraz


RE: Ryzyko rejestracji na wielu stronach - problem z rozpowszechnianiem danych - rachman - 04-10-2017 16:16

Jeśli na stronach typu "mam duże cyce i je chętnie pokazuję" lub "mam kuuupę mamony" się nie rejestrowałaś to raczej nikt nie przyjdzie Wink