Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. (/Temat-Alliexpress-sprzedaz-w-Polsce-151232)

Strony: 1 2


Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - koorteo - 02-10-2017 09:25

Witam,
jak prawnie wygląda w Polsce sprzedaż rzeczy sprowadzanych z Chin?
Czy ktoś z forumowiczów bawił się/ zarabia z takiej sprzedaży?
Co mnie interesuje np. zegarki na Alliexpress są w cenach od 0.1$-1$ za sztukę, w Polsce takie zegarki chodzą po 10-30zł. Czy zwykła sprzedaż na allegro jest opłacalna i czy trzeba mieć założoną firmę/działalność? Czy lepiej sprzedawać na portalach typu olx?
Pomoże ktoś rozwiać wątpliwości?


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - ggusiaja - 02-10-2017 09:26

Nie pomogę bo nie orientuje się w ty temacie.


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - Roser17 - 02-10-2017 09:48

Jak ktoś się weźmie na poważnie to da rade zarobić ale trzeba mieć dg na allegro sprzedaz więcej

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - prelude - 02-10-2017 10:44

Pamiętaj też o kwestii reklamacji :] ich ilość w przypadku "szitów" jest dość poważna i musisz na ich obsługę zarobić.


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - Krakersik - 02-10-2017 10:47

Konkurencja na Allegro - GIGANTYCZNA. Coś tam sprzedać możesz. Kilkadziesiąt/kilkaset sztuk odpada. Tylko firma, inaczej zaraz Cię podpier..na. US pewno nic na to ale wystarczy że Allegro Cię zablokuje i po zabawie Wink


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - Komandos - 02-10-2017 11:38

podobno juz target w pełni wykorzystany juz dawno z chin to zamawiali a teraz jest poprostu lepiej dostepne bo kupujesz an stronce, musiałbys tirmai wozicabys ie oplacało takze nsiza jest ciezka i malodochodowa


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - Miedziany - 02-10-2017 11:57

zuhsm tak działał ale coś ucichł w ostatnich czasach, działalnośc gospodarczą musisz mieć, ale konkurencja duża, chociaż jakbyś miał aukcje allegro i dużo np na grupach na fejsie promował to myślę że coś by wpadło Big Grin teraz przed świętai tym bardziej Big Grin


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - wsx25 - 02-10-2017 23:21

Podepnę się pod temat,
mogę sprzedawać poprzez DG ale jak to wygląda pod względem opłacalności i prawnej?

Jeśli jakaś rzecz kosztuje przykładowo 3 dolary i kupując wieksze ilości(30-50sztuk), muszę się jakoś rozliczyć w Polsce?

Załóżmy, że chce kupić i sprzedać przykładowo myszki komputerowe. Na aliexpres koszt 30 sztuk to 390zł, sprzedając na allegro 30 sztuk dochód będzie 600zł. Więc 210zł to czysty zysk czy jeszcze muszę coś odprowadzić do US?

Planowałem po prostu sprowadzać kilka rzeczy które mają popyt w polsce, np. jeśli dana rzecz kosztuje 100zł to na aliexpres koszt tego wyniesie 50-70%.


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - twardy - 02-10-2017 23:31

http://zarabiam.com/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym temacie.


RE: Alliexpress, sprzedaż w Polsce. - wsx25 - 02-10-2017 23:56

dzięki, czeka mnie 50-cio stronnicowa lektura Wink