Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
17-latek na kryptowalutach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: 17-latek na kryptowalutach (/Temat-17-latek-na-kryptowalutach-151189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: 17-latek na kryptowalutach - ~eL - 05-12-2017 16:56

@Rollem a myślałeś już jak to rozliczyć tak aby fiskusowi za wiele nie wpadło ? Osobiście jeszcze się nie rozliczałem ale z tego co czytam to wydaje mi się że 32% pożre Ci US.


RE: 17-latek na kryptowalutach - PaidMoney - 05-12-2017 19:24

Binance zbiera coraz większe uznanie, możliwe że w przeciągu roku binance wygryzie bittrexa


RE: 17-latek na kryptowalutach - Rollem - 05-12-2017 19:42

(05-12-2017 16:56)~eL napisał(a):  @Rollem a myślałeś już jak to rozliczyć tak aby fiskusowi za wiele nie wpadło ? Osobiście jeszcze się nie rozliczałem ale z tego co czytam to wydaje mi się że 32% pożre Ci US.
19%, bo liniowo. Do rozliczenia mam jeszcze trochę czasu, a wiadomo, przepisy mogą się zmienić, więc gdzieś na przełomie stycznia/lutego zamierzam załatwić sprawę z doradcą podatkowym. Podatek od obrotu nie opłaca mi się mimo niskiej stawki, musiałbym osiągać horrendalnie wysokie średnie zyski, rozliczyć muszę się w Polsce bo tu mieszkam ponad 185 dni w tym roku. W przyszłym roku zamierzam już zrobić to lepiej, m. in. dlatego, że będą to prawdopodobnie znacznie większe kwoty.
(05-12-2017 19:24)PaidMoney napisał(a):  Binance zbiera coraz większe uznanie, możliwe że w przeciągu roku binance wygryzie bittrexa
Niewykluczone, binance jest niezawodny, b. tani, wygodny, a o bittrexie co jakiś czas są negatywne informacje.


RE: 17-latek na kryptowalutach - Pallado - 05-12-2017 23:39

Jak liniowo, masz działalność? Podatek od krypto dla osób fizycznych to progi 18% i 32% ( powyżej 85+ tys.).


RE: 17-latek na kryptowalutach - szxy - 06-12-2017 09:05

Ładnie dzisiaj alty w nocy poleciały, kurde jak to jest BTC ostro w górę alty w dół, BTC ostro w dół alty też w dół ehh


RE: 17-latek na kryptowalutach - xNoName - 06-12-2017 11:58

poleciały w dół bo musiały skorekcić, nie mogą iść tylko w górę, a że ostatnio były niesamowite wzrosty niektórych z nich po 60-90% w ciągu kilku h to i muszą odbić w dół i często w takich dołkach powinno robić się zakupy, oczywiście tych najciekawszych projektów. Warto trzymać rękę na pulsie na niektórych z nich i obserwowac, ale często nie procentowo, a po prostu na wartość, bo to że w ciągu 24h coś spadło o 40% to może oznaczać że i tak nie ma tragedii bo 24h temu w tym momencie był wysoki szczyt i nowe ath.


RE: 17-latek na kryptowalutach - mgll - 06-12-2017 14:05

(05-12-2017 23:39)Pallado napisał(a):  Jak liniowo, masz działalność? Podatek od krypto dla osób fizycznych to progi 18% i 32% ( powyżej 85+ tys.).

To jest podatek na krypto? Czy może źle zrozumiałem i dopiero po sprzedaży kryptowaluty płacisz?


RE: 17-latek na kryptowalutach - Maros - 06-12-2017 14:50

Z tego co kojarzę bitbay oferuje zrobienie sobie karty płatniczej, którą można płacić, więc ten podatek można nawet ominąć.


RE: 17-latek na kryptowalutach - TelegramGrzegorz - 06-12-2017 14:55

Jego mama ma DG i to ona się rozliczy dlatego liniowo, bynajmniej tak zrozumiałem ze wcześniejszych wpisów Smile


RE: 17-latek na kryptowalutach - Rollem - 06-12-2017 15:02

(05-12-2017 23:39)Pallado napisał(a):  Jak liniowo, masz działalność? Podatek od krypto dla osób fizycznych to progi 18% i 32% ( powyżej 85+ tys.).
Nie mam 18-tki. Plan początkowo był taki żeby rozliczać się pit-m jako załącznik do PIT-u matki, bo nie zakładałem przekroczenia 85 tysięcy zysku. Gdy okazało się, że jednak przekroczę pomyślałem o tym, żeby wciąż zrobić to tak samo, i po prostu niewielka część zysku wpadnie w próg 32%, duża różnica by nie była - dopiero dość niedawno okazało się, że mocno przekroczę próg 85 tysięcy złotych zysku, więc zarobki prawdopodobnie zostaną zakwalifikowane jako praca mojej matki jako osoby fizycznej prowadzącej DG, a ja nie będę się rozliczał z niczego* i po prostu będzie 19% liniowy podatek - to najprawdopodobniejsza wersja, chyba że doradca wymyśli coś sensowniejszego. Największym moim szczęściem jest to, że urząd skarbowy zgodził się interpretować zysk jako różnicę między wpłatami a wypłatami na konta, nie wymagając dokumentacji każdej transakcji, nie wymagając szczegółowych danych, dat transakcji - nic, tylko potwierdzenia wpłat i wypłat.

(06-12-2017 09:05)szxy napisał(a):  Ładnie dzisiaj alty w nocy poleciały, kurde jak to jest BTC ostro w górę alty w dół, BTC ostro w dół alty też w dół ehh
Wcale nie idą w dół, dużo poszło w górę, a większość ma skoki w dół i górę, ale ogólnie stoi lub powoli rośnie. BTC zresztą dzisiaj 20% w górę.
(06-12-2017 11:58)xNoName napisał(a):  poleciały w dół bo musiały skorekcić, nie mogą iść tylko w górę, a że ostatnio były niesamowite wzrosty niektórych z nich po 60-90% w ciągu kilku h to i muszą odbić w dół i często w takich dołkach powinno robić się zakupy, oczywiście tych najciekawszych projektów. Warto trzymać rękę na pulsie na niektórych z nich i obserwowac, ale często nie procentowo, a po prostu na wartość, bo to że w ciągu 24h coś spadło o 40% to może oznaczać że i tak nie ma tragedii bo 24h temu w tym momencie był wysoki szczyt i nowe ath.
Dokładniej. Najlepiej jest regularnie śledzić wykresy interesujących nas kryptowalut i znać ich wartość sprzed paru godzin czy z ostatniego dnia żeby odnosić się do ceny, a nie różnic w skokach kursów.

(06-12-2017 14:05)mgll napisał(a):  
(05-12-2017 23:39)Pallado napisał(a):  Jak liniowo, masz działalność? Podatek od krypto dla osób fizycznych to progi 18% i 32% ( powyżej 85+ tys.).

To jest podatek na krypto? Czy może źle zrozumiałem i dopiero po sprzedaży kryptowaluty płacisz?
Płacisz raz do roku podatek dochodowy jako osoba fizyczna, i tyle. Reszta zależy od interpretacji urzędnika - wielu (raczej znaczna większość) uważa, że zysk jest wypracowany już przy sprzedaży coin'ów, a nie po wypłacie środków z giełdy.



*Nie licząc pracy wakacyjnej.