Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaz uslug na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaz uslug na allegro (/Temat-Sprzedaz-uslug-na-allegro-151000)

Strony: 1 2


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 22-09-2017 11:57

(22-09-2017 11:48)prelude napisał(a):  nie znam tego serwisu od środka więc nie pomogę, ja tylko przyjmuję faktury od osób, które wykonują dla mnie usługi :]

Rynek, w który chcesz wejść jest bardzo nasycony i ciężko się przebić ZWŁASZCZA na allegro, więc sugeruję:
- zastanów się nad innymi miejscami, gdzie mógłbyś się reklamować
- przejrzyj oferty z oferii (zwłaszcza te, gdzie ludzie z dużą ilością zleceń szukają podwykonawców - oczywiście stawki mogą być niskie, ale szlifujesz fach, uczysz się nowych rzeczy i zawsze coś wpadnie)
- poszukaj jakiegoś niszowego zastosowania Twoich umiejętności (przykładowo na tym i konkurencyjnym forum widoczne jest zainteresowanie tanimi landami pod hacki i inne programy)
- znajdź temat "zastępczy" tzn. taki, który nie pochłaniałby dużo czasu i byłby masowy, ale nie zajmujący dużo czasu
- obserwuj konkurencję
- przygotuj stronę z portfolio bo tak najszybciej przekonasz potencjalnego Klienta (to branża, w której nie liczy się cv a dokonania i prezentacja wiedzy i umiejętności praktycznej)

To tyle z mojej stronySmile wracam do pracy Wink
Dzieki za pomoc i milej pracy.

Jestem zielony w e-biznesie,dlatego niezbyt rozumiem jak to konkretnie dziala. Tzn. Wiem, ze w tym serwisie podatki placa za wykonawcow i nie musze sie tym martwic, ale pisza tez cos o PIT11, ze trzeba sie rozliczac i teraz nie wiem, czy musze ponownie placic, czy jak to jest. Sprobuje sie skontaktowac z wlascicielami serwisu.


RE: Sprzedaz uslug na allegro - rachman - 22-09-2017 16:14

Nie mam czasu przyglądać się wspomnianemu serwisowi ale na 99% podpisujesz umowę o dzieło/zlecenie i od tego dostajesz PIT-11 a oni na siebie wystawiają faktury - użyczają jak inkubatory swojej osobowości prawnej. Mając PIT-11 rozliczasz się jak zatrudniony na koniec roku podatkowego i tyle Wink


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 22-09-2017 16:29

(22-09-2017 16:14)rachman napisał(a):  Nie mam czasu przyglądać się wspomnianemu serwisowi ale na 99% podpisujesz umowę o dzieło/zlecenie i od tego dostajesz PIT-11 a oni na siebie wystawiają faktury - użyczają jak inkubatory swojej osobowości prawnej. Mając PIT-11 rozliczasz się jak zatrudniony na koniec roku podatkowego i tyle Wink
Oni przy wystawianiu faktury online dla klienta pobierana prowizje dla siebie i jakis tam % zaliczki pitu. Wiec skoro biora te pieniadze za pit (przy 200zl biora tak kolo 30zl pitu) to procz tego musze jeszcze sie rozliczyc za pit11?

[Obrazek: Screenshot_20170922-172755.png]
Tak to wyglada


RE: Sprzedaz uslug na allegro - rachman - 22-09-2017 16:55

Rozliczyć to się musisz z dochodu a nie z PIT. Rozliczenie roczne z fiskusem nie oznacza że masz coś płacić - skoro oni odprowadzają zaliczki na podatek i je płacą to wystawiają Ci pit-11. Dzięki temu nie musisz sam płacić podatku. Musisz natomiast wykazać w rozliczeniu rocznym sam fakt że osiągnąłeś dochód - uzupełniasz to na podstawie tego pitu.
Po roku podatkowym masz tzw. spowiedź Wink Spowiadasz się ile zarobiłeś fiskusowi łot co Wink


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 22-09-2017 17:24

(22-09-2017 16:55)rachman napisał(a):  Rozliczyć to się musisz z dochodu a nie z PIT. Rozliczenie roczne z fiskusem nie oznacza że masz coś płacić - skoro oni odprowadzają zaliczki na podatek i je płacą to wystawiają Ci pit-11. Dzięki temu nie musisz sam płacić podatku. Musisz natomiast wykazać w rozliczeniu rocznym sam fakt że osiągnąłeś dochód - uzupełniasz to na podstawie tego pitu.
Po roku podatkowym masz tzw. spowiedź Wink Spowiadasz się ile zarobiłeś fiskusowi łot co Wink
Czyli wystawiam fakture klientowi i niczym wiecej sie nie przejmuje tak na prawde, pozniej w PIT-11 uzupelniam ile zarobilem (dochod, czyli to ile mam na reke) i wysylam im to, a procz tego juz nic nie place itp?


RE: Sprzedaz uslug na allegro - rachman - 24-09-2017 18:37

PIT-11 to dostajesz od pracodawcy (czyli tego serwisu z którym masz umowę podpisaną) a nie że w niego wpisujesz. Po roku podatkowym robisz rozliczenie roczne - dane z PIT-11 przepisujesz w PIT-37 lub 36 i inne jak masz dochody wykazujesz w odpowiednie rubryki lub dodając do tych. To składasz online, osobiście lub pocztą do swojego urzędu skarbowego.


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 24-09-2017 19:00

(24-09-2017 18:37)rachman napisał(a):  PIT-11 to dostajesz od pracodawcy (czyli tego serwisu z którym masz umowę podpisaną) a nie że w niego wpisujesz. Po roku podatkowym robisz rozliczenie roczne - dane z PIT-11 przepisujesz w PIT-37 lub 36 i inne jak masz dochody wykazujesz w odpowiednie rubryki lub dodając do tych. To składasz online, osobiście lub pocztą do swojego urzędu skarbowego.
O taka odpowiedz mi chodzilo, poniewaz bylem niedoinformowany. Dzieki


RE: Sprzedaz uslug na allegro - SCM - 20-11-2018 10:34

do 1000 zł dochodu bez działalności