Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaz uslug na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaz uslug na allegro (/Temat-Sprzedaz-uslug-na-allegro-151000)

Strony: 1 2


Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 21-09-2017 22:20

Witam. Jaka dzialalnosc najlepiej zalozyc i jakie mniej wiecej beda koszta, jesli planuje:

Sprzedawac na allegro teksty, precle, posty, marketing szeptany?
Powiedzmy, ze miesiecznie zarabialbym 1000zl, z czego place 50zl prowizji allegro. Jaka musze miec dzialalnosc i ile wynosza koszta prowadzenia tej dzialalnosci?


RE: Sprzedaz uslug na allegro - Klik - 21-09-2017 22:45

Najtaniej to chyba założyć spółkę i zatrudnić samego siebie na umowę o dzieło. Wada tego rozwiązania jest taka, że kapitał spółki to min. 5000zł, do tego musisz mieć wspólnika. Zostaje jeszcze problem podwójnego opodatkowania.

Najprościej mieć "zwykłą" działalność gospodarczą, jeśli pracujesz w domu, to Twoim głównym kosztem jest "mały" ZUS, który od przyszłego roku wyniesie nieco ponad 500zł miesięcznie.


RE: Sprzedaz uslug na allegro - prelude - 22-09-2017 00:08

nie zakładaj żadnej działalności póki nie będziesz tego naprawdę pewny
zacznij od fakturowania swoich usług w https://useme.eu/pl/


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 22-09-2017 08:21

Nie chce zakladac firmy, ale niestety trzeba, aby nie miec problemow z US. A nie wiem, czy firma ma sens jakbym mial kolo kafla miesiecznie, chyba nie


RE: Sprzedaz uslug na allegro - prelude - 22-09-2017 08:23

zapoznaj się ze stroną, którą Ci podałem..... i nie musisz zakładać żadnej firmy bo tam freelancerzy wystawiają faktury (coś ala inkubator).


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 22-09-2017 09:26

(22-09-2017 08:23)prelude napisał(a):  zapoznaj się ze stroną, którą Ci podałem..... i nie musisz zakładać żadnej firmy bo tam freelancerzy wystawiają faktury (coś ala inkubator).
Czy to aby na pewno legalne bedzie? Musialbym kogos zapytac, moze babki z Podstaw Przedsiebiorczosci w szkole, bo szkoda mi kasy na jakis prawnikow. Chyba ze ktos tu sie jeszcze wypowie


RE: Sprzedaz uslug na allegro - surfer0700 - 22-09-2017 10:10

Dla 1000 złotych miesięcznie nie ma sensu zakładać firmy, w grę wchodzą jedynie jakieś inkubatory lub rozwiązanie zasugerowane przez @[prelude].


RE: Sprzedaz uslug na allegro - prelude - 22-09-2017 10:14

dewe...po tym jak czytam Twoje wypowiedzi... zaczynam się obawiać czy w ogóle jesteś gotowy do jakiejkolwiek aktywności biznesowej...

z useme korzysta 4 freelancerów, z którymi współpracuje od wielu miesięcy, zapoznałeś się z tą stroną coś więcej prócz wejścia na stronę?

Dałem Ci bardzo proste rozwiązanie, przekonywać Cie przecież nie będę Smile


RE: Sprzedaz uslug na allegro - dewe - 22-09-2017 11:38

(22-09-2017 10:10)surfer0700 napisał(a):  Dla 1000 złotych miesięcznie nie ma sensu zakładać firmy, w grę wchodzą jedynie jakieś inkubatory lub rozwiązanie zasugerowane przez @[prelude].
Twoim poradnikiem sie sugerowalem dot. Pisania tekstow. Procz tego oferowalbym tworzenie responsywnych stron www i moze by sie to jakos krecilo.

(22-09-2017 10:14)prelude napisał(a):  dewe...po tym jak czytam Twoje wypowiedzi... zaczynam się obawiać czy w ogóle jesteś gotowy do jakiejkolwiek aktywności biznesowej...

z useme korzysta 4 freelancerów, z którymi współpracuje od wielu miesięcy, zapoznałeś się z tą stroną coś więcej prócz wejścia na stronę?

Dałem Ci bardzo proste rozwiązanie, przekonywać Cie przecież nie będę Smile
Rozoumiem, po prostu czytalem opinie o tym serwisie i mam watpliwosci, czy to wystarcza. Nie chce klopotow, ale serwis wyglada obiecujaco. Prowizje male nie sa, jesli doliczy sie prowizje od allegro to juz troche bedzie, ale i tak fajne rozwiazanie. Moglbym uderzyc na PW z kilkoma pytaniami?


RE: Sprzedaz uslug na allegro - prelude - 22-09-2017 11:48

nie znam tego serwisu od środka więc nie pomogę, ja tylko przyjmuję faktury od osób, które wykonują dla mnie usługi :]

Rynek, w który chcesz wejść jest bardzo nasycony i ciężko się przebić ZWŁASZCZA na allegro, więc sugeruję:
- zastanów się nad innymi miejscami, gdzie mógłbyś się reklamować
- przejrzyj oferty z oferii (zwłaszcza te, gdzie ludzie z dużą ilością zleceń szukają podwykonawców - oczywiście stawki mogą być niskie, ale szlifujesz fach, uczysz się nowych rzeczy i zawsze coś wpadnie)
- poszukaj jakiegoś niszowego zastosowania Twoich umiejętności (przykładowo na tym i konkurencyjnym forum widoczne jest zainteresowanie tanimi landami pod hacki i inne programy)
- znajdź temat "zastępczy" tzn. taki, który nie pochłaniałby dużo czasu i byłby masowy, ale nie zajmujący dużo czasu
- obserwuj konkurencję
- przygotuj stronę z portfolio bo tak najszybciej przekonasz potencjalnego Klienta (to branża, w której nie liczy się cv a dokonania i prezentacja wiedzy i umiejętności praktycznej)

To tyle z mojej stronySmile wracam do pracy Wink