Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pożyczka osobie prywatnej na umowę i weksel - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pożyczka osobie prywatnej na umowę i weksel (/Temat-Pozyczka-osobie-prywatnej-na-umowe-i-weksel-150176)



Pożyczka osobie prywatnej na umowę i weksel - obieq - 21-08-2017 08:56

Witam,
Czy mogę stosunkowo bezpiecznie pożyczyć pieniądze osobie prywatnej zabezpieczając się umową pożyczki, wekslem inblanco i deklaracją wekslową ?

Czy jako osoba prywatna dotyczy mnie też ograniczenie do maksymalnych odsetek ustawowych ?
Chciałbym pożyczyć np. 5k a dostać 6k po 2mc. (to jest propozycja pożyczkobiorcy nie moja).
Wiadomo, że później rozliczam to 1k wg. 19% stawki w bodajże PIT-38.


RE: Pożyczka osobie prywatnej na umowę i weksel - rachman - 21-08-2017 12:11

Jak coś komuś pożyczasz NIGDY nie masz gwarancji że to odzyskasz. Możesz się zabezpieczyć umową by potem móc łatwiej egzekwować ewentualne długi. Łatwiej wygrasz w sądzie i komornika szybciej wyślesz z klauzulą wykonalności ale czy odzyska dług tego nikt nie wie. Kwota nie duża więc raczej tak ale nie oczekuj gwarancji w sprawach tego typu.


RE: Pożyczka osobie prywatnej na umowę i weksel - obieq - 21-08-2017 12:32

Kwota jest prawie 3x taka, osoba wysłała mi umowę o pracę 8k/mc, wyciągi z konta i prowadzi działalność, ma dobre zamiary itp
Zakładając zły scenariusz będzie z czego ściągać (bo o to głównie chodzi), bardziej chodzi mi o formę prawną, żeby się gdzieś nie wykiwać samemu na tym.