Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja w domek letniskowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja w domek letniskowy (/Temat-Inwestycja-w-domek-letniskowy-149990)

Strony: 1 2


Inwestycja w domek letniskowy - SKOR514 - 13-08-2017 17:00

Siemka! Mam ostatnio sporą rozkminę. Marzy mi się budowa domku letniskowego pod wynajem. Mam dwadzieścia lat i powoli patrzę trochę bardziej ambitnie w przyszłość i chciałbym, żeby ona była dobra, a nie "jakaś". Ale do rzeczy, chciałbym Was zapytać, czy taki domek jest opłacalny? Wiem, że szybko się nie zwróci, bo jak nazwa wskazuje jest on wynajmowany raczej latem. No dobrze, ale żeby nie było, że jestem userem, który młotka nie potrafi trzymać, mieszka w miejscu, gdzie ostatnio jak widział kogoś obcego to był to nowy listonosz na wsi i nie orientuje się w kosztach. Sprawa prezentuje się tak:
Mieszkam na południu małopolski jakieś 500m nad takim oto bajorkiem
[Obrazek: klimkowka.jpg]
Ludzi latem wpada sporo, typek niedaleko od mojego domu zbudował domek letniskowy i w sumie po roku ma już postawiony drugi, a moim zdaniem ma dużo mniej atrakcyjne miejscówki, niż te które ja planuje ogarnąć, do tego promocja kończy mu się na fp na fejsie, którego jakoś nie promuje, także myślę, że ludzie by się chętni znaleźli.
Dobra, to tak- co mam?
Mam na oku dwie działki, jedna jak dobrze pójdzie, to zostanie mi przepisana, więc będę miał kilka/kilkanaście arów tylko za koszty przepisu. Co do umiejętności budowy, to jakieś mam, może niezbyt duże, ale mój tato za to równie mocno chyba co ja złapał bakcyla na ten pomysł i chętnie pomoże. Sam pracuje ponad 20-scia lat w budowlance i serio potrafi cuda. Ostatnio zbudowaliśmy sporą altankę z drewutnią + wędzarnią i grillem w jednym- zamknęliśmy się w 7 tyś złotych (nie licząc naszej pracy oczywiście) i powiem szczerze, że wyszła mega.

Dobra, bo długo wyszło, to proste pytanie
Warto próbować? W razie czego domek mi zostanie, ewentualnie myślałem, by spróbować go kiedyś korzystnie sprzedać, ale to za dużo rozkmina.
Więc- czy mając ciekawe miejsce na taki domek, umiejętności i jakąś pule pieniędzy, to byście próbowali? Wydaje mi się to spoko pomysł, ale chciałbym zapytać kogoś, kto miał może kontakt z takim wynajmem i może powie ile kosztuje budowa/ po ile stoją takie domki 60-70m2 i czy ogółem warto w to inwestować.
Pozdro! Big Grin


RE: Inwestycja w domek letniskowy - lechoo - 13-08-2017 22:11

Buduj, urządzaj i daj znać - sam przyjadę, chociażby powędkować.


RE: Inwestycja w domek letniskowy - Tejek - 13-08-2017 23:03

Znajomy siedzi w podobnej branży bo też wynajem, ale mieszkań studentom. Żeby to miało sens warto domek urządzić porządnie(tak, żeby nie był ruiną), ale też skromnie, żeby nie było szkody jak coś się zniszczy bo wiadomo, że różni ludzie wynajmują. Najlepiej urządzać domek dobrze się prezentującymi, ale nie drogimi meblami z ikei, albo podobnego sklepu. Wówczas jeśli jakiś mebel, krzesło czy cokolwiek się zniszczy to można tanio od razu kupić nowy i po problemie. Nie polecam malowanie ścian etc. w jakieś wzory bo ściany się brudzą, a odmalowanie tego to też koszty jakieś. Najlepiej jednym, przyjemnym dla oka kolorem białym, albo żółtym przelecieć całe wnętrze. To źle nie wygląda, a po sezonie też po kosztach można od razu odmalować jakby jakieś plamy były. Jak jest możliwość to sens jest na pewno i tu nawet nie chodzi o to czy się zwróci czy nie zwróci bo to w przypadku wynajmu cel daleko, daleko terminowy. Dodatkowy dochód z wynajmu zawsze pomoże jakby chwilowo inne środki zarobku zawiodły no i jest to świetne zabezpieczenie finansowe na przyszłość w postaci nieruchomości. Czyli czegoś co w odróżnieniu od walut, czy nawet kryptowalut nie straci nagle swojej wartości.


RE: Inwestycja w domek letniskowy - janbers - 14-08-2017 09:27

Jeśli ktos zainteresowany to dostarczam domy letniskowe na życzenie. Buduję je w gotowych elementach do bezposredniego montarzu na działce. Wielkości dowolne a ceny już od 9 tys zł.


RE: Inwestycja w domek letniskowy - Wegen - 14-08-2017 11:34

Polecam dobudować saune, koszt nie jest jakiś ogromny a ludzi będziesz miał tyle że nie będzie wolnych miejsc na następne dwa miesiące. Jak jest sauna to ludzie 365 dni w roku są chętni przyjechać.


RE: Inwestycja w domek letniskowy - SKOR514 - 14-08-2017 11:59

@Wegen
Ooo to jest świetna propozycja, uwzględnię ją jak będę niedługo liczył koszta takiej inwestycji. Big Grin


RE: Inwestycja w domek letniskowy - hosezbsk - 14-08-2017 12:02

Coś pięknego <3 Sam chciałbym kiedyś posiadać taki domek letniskowy,inwestycja jak najbardziej przepiekna Smile


RE: Inwestycja w domek letniskowy - fusek - 14-08-2017 17:05

wchodz w to. ja kiedys tez w cos podobnego wejde. zbieram kapital;d


RE: Inwestycja w domek letniskowy - SKOR514 - 14-08-2017 17:59

@[fusek]
No ja też liczę mieć na koniec przyszłej wiosny/lata 15-20tyś na początek zabawy, także również dopiero je gromadzę, ale jak z tego powodu, że, jeśli będę działał tylko weekendami, bo praca itp. to powinno na drewno i inne podstawowe materiały na początek starczyć, a resztę się będzie powoli dokupywało. Najważniejsze to zacząć Big Grin


RE: Inwestycja w domek letniskowy - lever - 06-09-2017 18:31

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, a jak nie wypali to zawsze możesz sprzedać, albo zostawić dla siebie. Moim zdaniem ten pomysł może wypalić!