Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Tech.inf vs liceum o prof. inf. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Tech.inf vs liceum o prof. inf. (/Temat-Tech-inf-vs-liceum-o-prof-inf-149971)

Strony: 1 2


Tech.inf vs liceum o prof. inf. - PaulRcootiC - 12-08-2017 18:04

Tak jak w temacie, technikum IT czy liceum o profilu IT?
Czy po technikum konieczne studia aby dobra prace znalezc?


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - Ando - 12-08-2017 21:40

Zawsze lepiej technikum. Patrząc z perspektywy czasu żałuję że zrobiłem LO zamiast technika.

1. Łatwiej na studiach.
2. Masz już zawód w razie gdyby coś nie wyszło.
3. Dodatkowa praca w trakcie studiów to idealna sprawa jeśli zależy Ci na CV (a prędzej czy później bedzie ci na nim zależało).

Piszę tak jak to było w moim przypadku (elektrotechnika) ale myślę że to się tyczy każdej specjalności/kierunku. Smile


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - flown - 13-08-2017 22:08

Osoby, które skończyły LO o profilu inf. bedą Ci polecać technikum, a osoby po technikum będą Ci polecać liceum - klasyk. Trawa zawsze zieleńsza u sąsiada.

IMO sprawa wygląda tak, że jak chcesz składać kompy albo montować internet to idz do technikum, a jak chcesz coś bardziej konkretnego w branży to idź do LO, a potem na studia. Przy tej drugiej opcji nie wyniesiesz z liceum nic konkretnego, bo na studiach i tak przerobisz w 3 miesiące to co w liceum miałeś przez 3 lata (4 lata?). Zależy też co masz na myśli mówiąc 'dobra praca'.

Przede wszystkim RÓB COŚ SAMEMU PO SZKOLE - niezależnie czy technikum czy liceum. Wtedy opcjonalne jest pominięcie studiów, bo jak masz jakiegoś skilla to złapiesz prace w IT nawet bez wykształcenia.

(12-08-2017 21:40)Ando napisał(a):  1. Łatwiej na studiach.
Nope. Ludzie po technikach mieli u mnie bardzo duży problem z matematycznymi przedmiotami. Zamiast większej ilości matmy mieli Pascala i nic konkretnego w nim nie robili... Na laboratoriach z sieci komputerowych rodzili sobie może troche lepiej, nic poza tym.

No a tak poza tym - temat był sto razy, następnym razem użyj opcji szukaj. Zamykam.


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - wrzochal11 - 13-08-2017 22:41

Szczerze? Nie ma to żadnego znaczenia.

Tak jak przedmówca wspomniał. Rób coś samemu po szkole. To nie "papierki" dają nam umiejętności, tylko nasze realne rozwijanie się w danej dziedzinie. Dzisiaj już na szczęście doczekaliśmy takich czasów, że oficjalne szkolnictwo jako jedyne nie ma licencji na nauczanie.


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - imadlo - 15-08-2017 11:43

Lepsze technikum bo po technikum masz już zawód technik informatyk a po liceum nie masz zawodu, masz tylko średnie. Dodatkowo na pewno w technikum informatycznym nauczysz się więcej niż w liceum.


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - pikusix1 - 15-08-2017 11:57

"Dobra praca" - wielu takich było, szło specjalnie na IT, bo dobra praca = dobra pensja, ale coś nie wypaliło Lol Tak jak chłopacy wyżej - czy technik czy sama matura wiele Ci nie da, musisz mieć jakieś tam umiejętności, to co lubisz robić najbardziej - pisanie stron, programów, skryptów, składanie komputerów, budowa sieci komputerowej i wiele, wiele innych. Technikum informatyczne da Ci większe pole manewru po IT, będziesz wiedział mniej więcej co z czym się je, ale bez własnej nauki nic nie zdziałasz. Przy okazji ucz się angielskiego, będziesz ogarniać język to i dostaniesz pracę, nawet niekoniecznie w IT.


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - libe69 - 20-08-2017 10:38

Sektor IT to przede wszystkim własna ciężka praca, rozwijanie swoich umiejętności, szkoła ma być tylko dodatkiem. Pamiętaj też, że TECHNIKUM trwa 4 lata z reguły, natomiast liceum 3. Smile


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - grajek8989 - 20-08-2017 19:09

Z Doświadczenia mogę powiedzieć że: Zawodówka>Technikum>Liceum


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - Takahari - 28-10-2017 15:10

Cytat:Zamiast większej ilości matmy mieli Pascala i nic konkretnego w nim nie robili...

Jestem po technikum 7 lat i dalej przerabiany jest Pascal... Nie no...beka
Świat idzie do przodu bezustannie a tu dalej prym wiedzie Pascal xD beka


RE: Tech.inf vs liceum o prof. inf. - Tidus - 29-10-2017 11:28

To też zależy od poziomu szkół. U mnie w mieście zwykle do technikum inf idą Ci co nie dostali się na matfiz do liceów