Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro - sprzedaz - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Allegro - sprzedaz (/Temat-Allegro-sprzedaz-149730)

Strony: 1 2


Allegro - sprzedaz - BuySellProfit - 04-08-2017 19:18

Czy jezeli od czasu do czasu sprzedam walute z gry mmo lub postac to musze sie z tego rozliczac? Przykladowo sprzedam 30 szt w miesiac, jezeli tak to jak najlepiej?


RE: Allegro - sprzedaz - twardy - 04-08-2017 19:27

Poszukaj jakiegos zagranicznego serwisu typu playerauctions.com i bierz kase np na skrilla.
Robiac takie cos na allegro bez DG... no ja bym tego nie robil.


RE: Allegro - sprzedaz - BuySellProfit - 04-08-2017 19:54

(04-08-2017 19:27)twardy napisał(a):  Poszukaj jakiegos zagranicznego serwisu typu playerauctions.com i bierz kase np na skrilla.
Robiac takie cos na allegro bez DG... no ja bym tego nie robil.

Problem w tym, ze to gra skierowana pod Polske, a pelno jest takich aukcji.


RE: Allegro - sprzedaz - paweuq - 05-08-2017 17:57

Pie*dol to, wystawiaj i się nawet nie zastanawiaj.


RE: Allegro - sprzedaz - panpolicjant - 09-08-2017 00:11

Ja od 2 lat się nie rozliczam i nic się nie dzieje, może dlatego że konto na słupa Smile


RE: Allegro - sprzedaz - Itachi198 - 09-08-2017 20:44

Dokładnie jak panowie wyżej, nie dajmy się zwariować
ew. zawsze możesz sprzedawać przez jeden miesiąc, w drugi może biznes przejąć twój kuzyn, potem kolega.. mam nadzieję że rozumiesz Wink

Ciągłość sprzedaży bez DG to zło XD


RE: Allegro - sprzedaz - sheko12 - 09-08-2017 21:02

Wałek jest dobry, gdy korzystasz właśnie ze Skrilla/PayPala, gdy będziesz otrzymywal regularne przelewy na konto bankowe, US może się tym zainteresować, przelewy, które nie są częste np ze Skrill >> na bank, niczym Ci nie grożą.

Troszkę za często, jak na 30 sztuk, w zależności też od kwot jaką chcesz pobierać.

@UP - US nie jest głupi, mojej koleżanki mama jest sędzią i mówi, iż czasami ma sprawy ludzi z 10 lat wstecz, którzy uzyskiwali dochody tu i tu, ale nie rozliczali się, US to wykrył i ludzie mieli ciepło na tych rozprawach.
To nie jest tak do końca, sprawy w perspektywie czasu się nawracają, lepiej być od samego początku czystym jak łza, 30 sprzedaży to nie jest mało, to tak, gdybyś założył swój własny sklep internetowy i dokonywał sprzedaży bez firmy.

"Konto na słupa" kasa na coś idzie, dane przelewe/rejestr wszystko jest zapisane w archiwach, nic nie umknie.

Aczkolwiek nie wiem, czy prowizje sprzedaży allegro to też nie jakaś forma podatku? Big Grin


RE: Allegro - sprzedaz - Assasinoo - 09-08-2017 21:19

(09-08-2017 21:02)sheko12 napisał(a):  Wałek jest dobry, gdy korzystasz właśnie ze Skrilla/PayPala
(...)
Aczkolwiek nie wiem, czy prowizje sprzedaży allegro to też nie jakaś forma podatku? Big Grin

Z tego co wiem US może mieć dostęp do PP tak jak do konta bankowego, PP ma placówkę w Polsce.

Na pewno prowizja allegro nie ma nic wspólnego z podatkami, tzn. podatki i tak musisz płacić..


RE: Allegro - sprzedaz - rachman - 09-08-2017 21:52

Skończcie te przechwałki i kozactwo - to dział PRAWO. Jak ktoś pyta to się odpowiada zgodnie ze stanem prawnym. Kozactwo to w innych działach facepalm

Rozliczać się musisz zawsze. Choćbyś zarobił zeta to wykazać w zeznaniu masz obowiązek (są nieliczne wyjątki ale to jak na umowę pracujesz itd.). NIe słuchaj cwaniaków bo w razie czego Ty bekniesz nie oni. Sprawa czy Cię namierzą czy nie to zupełnie inna i długa bajka zależna od wielu czynników. Ryzyko jest - zawsze - jak chodzi o podatki itp. - mniejsze lub większe ale zawsze jest. Twoja broszka czy będziesz postępować zgodnie z przepisami czy nie - grunt byś wiedział jak powinno być prawnie bo od tego jest ten dział.

Sprzedaż 30 przedmiotów może być odebrana jako sprzedaż ciągła i zorganizowana - mało który urząd tak tego nie zakwalifikuje. Nie liczą się kwoty zarobku (ba, możesz nawet wychodzić na minus wg ustawy a nic to nie zmienia) tylko ciągłość i zorganizowanie które w różnych urzędach różnie interpretują ale tu 30 szt. to jak najbardziej może być uznana za ciągłość.
Urzędy zazwyczaj przy małych kwotach nie atakują od razu tylko po latach - wtedy jest sens bo i kwota się uzbiera, odsetki są sensowne, szacunkowe koszty braku działalności są spore a więc zaczyna to być podstawne by upomnieć się o haracz Wink


RE: Allegro - sprzedaz - miprat - 12-10-2017 02:20

Jeżeli zarobisz poniżej ~ 3500 (dokładnej kwoty nie pamiętam) przez rok, to jest to kwota wolna od podatku i nie musisz od tego zarobku nic odprowadzać.