Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
OGADS - rozliczenie podatku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: OGADS - rozliczenie podatku (/Temat-OGADS-rozliczenie-podatku-149603)



OGADS - rozliczenie podatku - Bartezx1997 - 30-07-2017 17:41

Witam, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na ten temat na forum, jak również poza.
Może ktoś jest zorientowany - jak w temacie: Jak rozliczać podatek z zagranicznych sieci, np. OGADS?
Czy można zastosować w tym przypadku ryczałt 8,5 jako dzierżawę powierzchni reklamowej?


RE: OGADS - rozliczenie podatku - DobryChlopak - 19-01-2018 12:44

Podpinam sie pod temat jak sie rozliczyc z OgAds? Jestem pelnoletni ucze sie. Jeszcze nie wyplacalem pieniedzy kwota roczna na pewno przekroczy 3092zl. Jezeli tutaj nie uzyskam odpowiedzi to pojde do ksiegowej tyle ze co ja jej powiem ze zarabiam w internecie na CPI ona w ogole to zrozumie? Czy musze zarejestrowac DG? Ma ktos jeszcze taki problem jak ja? Zapraszam do konwersacji


RE: OGADS - rozliczenie podatku - fusek - 19-01-2018 13:18

(30-07-2017 17:41)Bartezx1997 napisał(a):  Witam, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na ten temat na forum, jak również poza.
Może ktoś jest zorientowany - jak w temacie: Jak rozliczać podatek z zagranicznych sieci, np. OGADS?
Czy można zastosować w tym przypadku ryczałt 8,5 jako dzierżawę powierzchni reklamowej?

A masz na to rachunek? Pewnie nie.
Więc raczej nie możesz
Chociaż możesz spróbować wystawić im rachunek i wysłać - czy zaakceptują Wink


RE: OGADS - rozliczenie podatku - rachman - 19-01-2018 16:41

Cytat:ze co ja jej powiem ze zarabiam w internecie na CPI ona w ogole to zrozumie
Jak tak powiesz to zrozumie cię tylko ten kto zarabia na CPI albo zna dany serwis. Żeby zakwalifikować jakąś formę zarobku trzeba coś o niej wiedzieć. Myślenie że rzuci się w dziale podatki hasło cpi albo ogads i każdy powinien wiedzieć o co kaman jest dość naiwne...

Opisać co to za serwis, jak działasz, na jakiej podstawie (co mówi regulamin/umowa), itd. to może ktoś mający wiedzę na temat rozliczań odpisze coś konkretniejszego lub nakieruje...

Jeśli działasz w sposób ciągły i zorganizowany to działalność wymagana. Ostateczna interpretacja należy do Twojego urzędu skarbowego. Nie mojego, nie kolegi - konkretnie Twojego. Przy spełnieniu takowych warunków nawet najem powierzchni może być różnie interpretowany jeśli nie ma umowy - regulaminu który wskazuje że to najem. Jednym słowem za mało danych by gdybać nawet.