Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nauka proramowania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Nauka proramowania (/Temat-Nauka-proramowania-149121)

Strony: 1 2 3


RE: Nauka proramowania - themate0 - 17-07-2017 13:26

jak cie interesuje tworzenie stron internetowych to polecam zagłębić się w: css, html, javacript, php, ( java, c#, c++ itp. dla rozbudowanych systemów tj. banki itp.)
jak interesuje cie tworzenie aplikacji na androida: java
jak interesuje cie tworzenie aplikacji na iphone: swift
do wszystkich powyżej: sql

jak chcesz pisac jakies deskopowe aplikacji jakies gry, boty czy coś to: c++ lub c#

a tak po za tym to każdy język na swoje zastosowanie i prędzej czy później z doświadczenia sam to poznasz, praktycznie we wszystkim można wszystko napisać ale się nie opłaca


zacytuje ci tutaj jakie jezyki programowania zostały użyte przy znanej wszystkim grze league of legends

Cytat:C++ (the core game is written in this)
Lua (core game)
C# (game tools)
ActionScript (game hud and pvp.net)
Java (platform servers)
Erlang (platform servers)
Php/sql (web team / platform)


a zapomniałbym, jak nie potrafisz jezyka angielskiego, to wraz z programowaniem ucz się angielskiego bo inaczej zginiesz w tym zawodzie Tongue


RE: Nauka proramowania - bombri0005 - 17-07-2017 14:50

A jaki jezyk programowania pozwoli mi najszybciej znalezc prace?


RE: Nauka proramowania - twardy - 17-07-2017 15:06

Masz bardzo dziwne podejscie. Pewnie sie naczytales na wykopie czy gdzies o #programista15k Lol
Ze tak sobie usiadziesz, zrobisz jeden online kurs, drugi... i zaraz Cie do pracy przyjma? Lol


RE: Nauka proramowania - dawids7627 - 17-07-2017 15:06

Też mam zamiar wsiąść się w końcu za programowanie bo odkładam to już od roku Wink

(17-07-2017 15:06)twardy napisał(a):  Masz bardzo dziwne podejscie. Pewnie sie naczytales na wykopie czy gdzies o #programista15k Lol
Ze tak sobie usiadziesz, zrobisz jeden online kurs, drugi... i zaraz Cie do pracy przyjma? Lol
Wczoraj u zwierza ktoś takiego donejta wysłał


RE: Nauka proramowania - bombri0005 - 17-07-2017 15:35

Rozgryzles mnie Smile Mi nie chodzi az do konca o pieniadze a o sama umiejętność programowania. A co do tych kursów ponad 80 procent po coders lab dostaje prace, takze raczej by sie udalo ?


RE: Nauka proramowania - maniek250 - 17-07-2017 16:07

Jak to jest szeptanka coders lab xD


RE: Nauka proramowania - greex - 17-07-2017 16:16

Ja zaczynam od października studia na infie na PWr, ale zacząłem programować już teraz, żeby na studiach w miarę ogarniać więc może się wypowiem Wink

Osobiście działam póki co z przytoczonym już przez kogoś kursem C++ od Mirosława Zelenta na YouTube. Gość dokładnie i fajnie tłumaczy, nie ma problemu ze zrozumieniem. Czasem patrzę też na stronkę http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1 by lepiej zrozumieć dany temat Wink Jak już przerobisz trochę kursu to możesz kombinować z zadaniami z tej strony: http://pl.spoj.com/problems/latwe/

Dużo o tym czytałem, i sporo osób uczy się programowanie samemu w domu. Studiują np. Mechatronikę, ale cisną programowanie w domu, bo jednak jak naprawdę będziesz dobrym programistą to praca cię sama znajdzie. Lepiej jednak jak masz możliwość te studia skończyć, jednak papierek to papierek, chociaż podejrzewam, że dobry programista jak nie skończy studiów, ale w CV podlinkuje kilka swoich apek np. w sklepie play, to pracodawca na pewno pomyśli o jego zatrudnieniu Big Grin


RE: Nauka proramowania - themate0 - 17-07-2017 16:27

kursy mirosława zelenta czy tam inne darmowe z jakiś polskich stronek możesz porównać do nauki języka obcego z książek do podstawówki

no i przestrzegam przed kursami za 15 tys zł które "zrobią" z ciebie programistę 3 miesiące


RE: Nauka proramowania - greex - 17-07-2017 16:30

@up

Oczywiście, ale to jest podstawa, którą trzeba opanować, aby przejść do bardziej zaawansowanych rzeczy.


RE: Nauka proramowania - themate0 - 17-07-2017 16:36

(17-07-2017 16:30)greex napisał(a):  @up

Oczywiście, ale to jest podstawa, którą trzeba opanować, aby przejść do bardziej zaawansowanych rzeczy.

przez takie podstawy każdy programista w mniejszym lub większym stopniu przechodził, tylko że chodzi mi o to, że po takich podstawach nie ma co myśleć o pracy i zarabianiu niewiadomo ilu pieniędzy