Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy (/Temat-Od-zera-do-10-000-zl-mc-Dziennik-pracy-148565)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - grayman - 26-06-2017 11:30

Who am I?
Proste pytanie, prosta odpowiedź. Jestem 32 letnim szaraczkiem, który planuje coś w sobie zmienić i pokazać wam, że jest to możliwe. Aktualnie pracuję na etacie jako administrator systemów informatycznych, ale chcę to zmienić. Z natury jestem myślicielem/teoretykiem - znaczy to tylko tyle, że nauka przychodzi mi bardzo szybko, myśli i nowe pomysły po prostu rozsadzają mi głowę, wszystko dokładnie analizuje i przemyślę każda sprawę 10 razy zanim coś zrobię, o ile zrobię. No niestety do zajebistości daleka droga. Wielką trudność sprawia mi moc sprawcza. Żeby cokolwiek zrobić muszę stoczyć batalie z samym sobą, od jej wyniku zależy, czy coś robię, czy nie.

What i'm doing here?
Dzienniczek zakładam z przyczyn głównie egoistycznych, najważniejsze z nich to nauka samodyscypliny oraz konsekwentnego działania i planowania. Na początek na przykładzie zarabiania w necie, później zobaczymy. Zależy mi również na poznaniu ludzi, którzy chętnie się swoja wiedza podziela.
Mimo iż, konto założyłem w 2014 roku, doświadczenia z zarabianiem online nie mam praktycznie żadnego. Mam zakupionych kilka poradników dot. zarabiania w internecie od @mysca, które w niedalekiej przyszłości chcę wykorzystać.

Od czego zacznę, na czym chcę zarabiać?
Tego jeszcze nie wiem. Generalnie chcę spróbować wszystkiego (oczywiście w ramach obowiązującego prawa lub na jego pograniczu). No może prawie wszystkiego, nie chcę żadnych Hyipów, ani Revsharów. Jestem otwarty na wasze sugestie.

Nieco bardziej przyziemne cele/osiągnięcia do realizacji( będą podlegać modyfikacji ):
Cele finansowe - czyli to co tygryski lubią najbardziej:
- 10 000zł / mc - czyli dnióweczki rzędu 100-150$. Nie musi być to szybko, ale docelowo będę chciał to osiągnąć.

Pozostałe cele:
- obronić pracę inżynierską,
- przebiec 10km bez przystanków,

Zapraszam do kontaktu i współpracy, chętnie z kimś pogadam o monetyzacji czasu i zarabiania w internecie.

Dzień 0
Plan na dziś, poczytać i wybrać coś dla siebie, ustalić kolejność sposobów na których będę skupiał uwagę. Plus jak zdarzę ogarnąć rzeczy jakich się będę musiał nauczyć.


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - Roluś - 26-06-2017 16:59

Z własnego doświadczenia polecam ustalenie sobie trochę mniejszego celu bo jeśli jesteś faktycznie zielony w zarabianiu przez internet to 10 tysięcy jest dość dużą i wygórowaną stawką...
Powodzenia !


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - grayman - 27-06-2017 07:34

(26-06-2017 16:59)Roluś napisał(a):  Z własnego doświadczenia polecam ustalenie sobie trochę mniejszego celu bo jeśli jesteś faktycznie zielony w zarabianiu przez internet to 10 tysięcy jest dość dużą i wygórowaną stawką...
Powodzenia !

Dzięki za posta,
raczej jestem zielony. 4-5 lat temu miałem bloga o fake hackach w przerwie pomiędzy zmianą pracy. Nie pamiętam jak mi szło, ale chyba nie za dobrze ;P Później miałem kasę z etatu i zarzuciłem zarabianie w necie. Więc praktyki jako takiej nie mam, natomiast, czasem zaglądałem i czytałem fora ZC, MC, BHW.

Co do samego celu, 10k/mc, nie wydaje mi się wygórowany (jak to ktoś powiedział "żeby sięgnąć nieba trzeba mierzyć w gwiazdy") szczególnie, że nie jest to cel główny, bardziej zależy mi na wyrobieniu sobie nawyku systematycznego planowania i działania. Kasa przyjdzie z czasem.


Podsumowując wczorajszy dzień, chciałem powiedzieć, że wiedzy na forach o zarabianiu w necie jest całkiem sporo, więcej niż na kilkugodzinna czytankę. Starałem się czytać po trochu o wszystkim i odpowiedzieć sobie na pytania: Czym się dany sposób charakteryzuje? ile można na nim zarobić? Ile czasu i kasy będę musiał poświecić, na uruchomienie, a ile na utrzymanie? Czy chcę w to wchodzić(czy nie kłuci sie z moimi wewnętrznymi przekonaniami)? Czy potrzebna mi jest firma? Ile z czynności da się zautomatyzować/oddelegować?


Jeśli chodzi o działania, będę chciał skupiać się kolejno na:
1. PPI/PPA - na start wybrałem mało wymagającą metodę(tak mi sie przynajmniej zdaje) fake hacki, skupie się na tym w pierwszej kolejności dla podszkolenia się w budowaniu skutecznych stron www oraz promowaniu(tu ewidentnie bede musial sie podszkolic z SEO i SM),
2. Programy Partnerskie - jak ukończę pkt 1. i będę coś już ogarniał, uderzę w real content, to co mi przychodzi do głowy to promowanie produktów aktualnie popularnych, czyli odchudzanie, dieta, suplementy, G2A, później coś na zimę i prezenty na święta itd. Plan jest, żeby wybrać i działać w ok. 10 róznych PP,
3. Zarabianie na zbieraniu refów do gier
4. Adsense lub inne reklamy podpięte do zapleczówek. Czy to ma sens?
5. Własny sklep internetowy + dropshipping - to temat chyba na za jakieś 6-12 mc, jak ogarnę IM, będę wiedział co mogę komu zlecić, czego oczekiwać i jakich efektów się spodziewać


Co więcej, zauważyłem, że większość sposobów o których czytałem( co mnie bardzo cieszy ) polega w skrócie na:
1. dobranie niszy,
2. zbadaniu konkurencji,
3. dobraniu targetu,
4. stworzeniu contentu pod ten target, zachęcający do kupna, kliknięcia w link czy wykonania innej akcji,
5. promowanie i naganianie ruchu na stronę,


Dzień 1 - Plan na dziś,
  • kupno domeny i hostingu,
  • dalsza lektora, dziś skupię się głównie na PPA/PPI i fake hackach


Motto na dziś:
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość"



RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - danoneksss - 27-06-2017 08:07

Zapowiada się ciekawy dziennik Smile
Powodzenia!


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - fusek - 27-06-2017 08:36

84 czy 85rocznik? Witamy wapniaka na forum. Będę obserwować Wink


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - Noozer - 27-06-2017 12:27

Powodzenia Smile Jeśli będziesz miał jakieś problemy dot. seo to chętnie pomogę Smile


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - Wilk e-biznesu - 27-06-2017 13:08

Cytat:Proste pytanie, prosta odpowiedź. Jestem 32 letnim szaraczkiem, który planuje coś w sobie zmienić i pokazać wam, że jest to możliwe.

Bardziej pokazać sobie... My wiemy, że to jest możliwe Smile

Powodzenia!


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - grayman - 28-06-2017 08:02

(27-06-2017 08:07)danoneksss napisał(a):  Powodzenia!

(27-06-2017 13:08)Wilk e-biznesu napisał(a):  Powodzenia!
Dziękować.

(27-06-2017 08:36)fusek napisał(a):  84 czy 85rocznik? Witamy wapniaka na forum. Będę obserwować Wink
Rocznik 85. Pytasz bo jesteśmy rówieśnikami, czy tak sobie, wyśmiewczo? xD
Poza tym, kiedyś trza się wziąć za siebie i spróbować czegoś nowego.

(27-06-2017 12:27)Noozer napisał(a):  Powodzenia Smile Jeśli będziesz miał jakieś problemy dot. seo to chętnie pomogę Smile
Dzięki, na pewno zagadam. Prawdopodobnie jutro, jak ogarnę dzisiejsze tematy.


Wczorajszy plan zrealizowany, domena, hosting i wordpress już działają. Poradników PPA/PPI przeczytałem ok 25. Począwszy od tych „Kompleksowych”, „Wszystko w jednym miejscu”, po jakieś mniejsze dotyczące wyglądu, optymalizacji strony/postów, zwiększenie wiarygodności, konwersji, szukaniu topowych nisz etc. Część z tąd, część z MC, część z paczki jaką dostałem od jednego z użytkowników. Ogólnie dużo fajnej nowej wiedzy, ale im więcej metod i szczególików tym bardziej we łbie zaczyna mi się to wszystko mieszać. Mimo to dzięki wszystkim, którzy się tą wiedzą podzielili.

Z racji, że wszystko zaczyna mi się mieszać i nie wiem gdzie przysłowiową rękę włożyć, postanowiłem dla przyswojenia informacji, przeanalizować wszystkie te poradniki raz jeszcze. Tylko tym razem wszystko wynotować, zastanowić się nad kolejnością wykonywania i atakować każdy temat osobno.



Dzień 2 – Analiza poradników
  • Wstępne prace na blogu – wybór motywu, logo i instalacja wtyczek( w jakimś poradniku i u kogoś w dzienniku widziałem taką listę ) oraz dowiedzieć się co mi te konkretne wtyczki dadzą? co mogę osiągnąć dzięki nim? W czym mi pomogą?
  • Analiza poradników,

W dniach takie jak wczoraj, kiedy mam lekki kryzys i wątpliwości. Przypomina mi się cytat, który będzie moim dzisiejszym mottem.

Motto na dziś:
"Winda do sukcesu jest nieczynna, ale schody są zawsze otwarte." Zig Ziglar


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - Captain - 28-06-2017 09:06

Z natury myśliciel, teoretyk, ha, skąd ja to znam Big Grin

Powodzenia Wink


RE: Od zera do 10 000 zł/mc - Dziennik pracy - adamcio99922 - 28-06-2017 16:14

Nie bazuj na liście wtyczek u kogoś Smile

Szukaj własnych rozwiązań oraz potrzebnych Tobie rozszerzeń Jerk2