Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja w srebro / złoto - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja w srebro / złoto (/Temat-Inwestycja-w-srebro-zloto-148373)

Strony: 1 2


Inwestycja w srebro / złoto - drought - 19-06-2017 11:46

Cześć.
Nie mogę znaleźć na forum żadnego wątku w temacie inwestycji w złoto oraz srebro. Otóż chciałbym zacząć powoli w miarę możliwości (a te są niestety małe) zacząć inwestować w kruszec. Na początek srebro o nie wielkich nominałach. Może ktoś na forum działa w tym temacie i podpowie co nie co? Pierwsze zasadnicze pytanie jakie mam to monety czy sztabki? Sądzę że nie jedna osoba tutaj chciała by zacząć tego typu inwestycje ale nie wie jak zacząć. [/u]


RE: Inwestycja w srebro / złoto - Itachi198 - 19-06-2017 11:52

Opcja --> szukaj
Poszukaj na konkurencyjnych forach
minuta szukania


RE: Inwestycja w srebro / złoto - drought - 19-06-2017 12:02

Jeśli chodzi o inne fora ok. Ale chciałem też się dowiedzieć coś od ludzi którzy są tutaj. W końcu po coś jest dział "Inwestowanie-Dyskusje". To jest tak samo inwestycja więc liczyłem że ktoś się wypowie bez hejtów i odsyłanie "do konkurencji".


RE: Inwestycja w srebro / złoto - Itachi198 - 19-06-2017 12:59

Nie hejtuję, lecz po co zakładać temat skoro wystarczy wpisać w szukajce krótką frazę
http://zarabiam.com/search.php?action=results&sid=48bf3ee1240ee028ae04c498c5190b5a&sortby=lastpost&order=desc

poszukać, poczytać, sama korzyść dla ciebie


RE: Inwestycja w srebro / złoto - drought - 19-06-2017 13:21

Tak tyle że wspominałem o srebrze którego w tych wątkach nie ma. Szukajka nie znajduje nic co ze srebrem więc wnioskuję że nie ma takiego tematu.


RE: Inwestycja w srebro / złoto - Captain - 19-06-2017 15:15

Kiedyś czytałem, że lepiej monety bo oprócz wartości kruszcu mają też dodatkowo wartość numizmatyczną. Ale ja osobiście bym chyba jednak preferował sztabki.

Generalnie inwestycja prosta - kupujesz ile się da i chowasz w piwnicy, sejfie, skarpetkach czy gdzie tam będą bezpieczne.
Wartość złota (srebra może też) na pewno kiedyś wzrośnie, może nawet bardzo dużo, więc zysk będzie. A jeżeli dojdzie do jakiegoś kryzysu (wojna itp) gdzie papierkowe pieniądze będą niewiele warte to złoto czy ewentualnie srebro (ale lepiej inwestować w złoto jest więcej warte i pewniejsze chyba) może uratować Ci życie bo ono zawsze będzie dużo warte i kupisz za nie jedzenie czy potrzebne rzeczy nawet w czasach gdy taczka papierowych pieniędzy będzie nic nie warta.


RE: Inwestycja w srebro / złoto - drought - 19-06-2017 16:03

A może ktoś ma sprawdzone mennice które oferują dobrą cenę przy zakupie?


RE: Inwestycja w srebro / złoto - Resick - 20-06-2017 10:24

metalelokacyjne.pl
Ja tam kupowałem srebrne monety.Cena lepsza niż w każdej polskiej mennicy.


RE: Inwestycja w srebro / złoto - bloger - 22-06-2017 09:53

Moim zdaniem monety. Srebrne jednouncjowe (chyba najlepsza opcja) kosztują około 90 zł. Nie warto natomiast bawić się w monety kolekcjonerskie, bo się na tym nie znasz, tylko wybieraj bulionówki (takie, które są wytwarzane masowo). Nie mają one wartości numizmatycznej, ale trzymają bezpiecznie wartość srebra/złota. Popularne srebrne to np. liść kanadyjski, wiedeńscy filharmonicy czy amerykański orzeł.

W większych miastach najprościej kupić w punktach typu Mennica Wrocławska / Grupa Goldenmark. Ceny może odrobinę wyższe, ale nie płacisz wówczas za wysyłkę.

Pamiętaj tylko, że w przeciwieństwie do złota przy sprzedaży srebra płacisz podatek (chyba 23%). Jeżeli więc chcesz na tym zarobić, to mając takie monety kurs srebra musiałby wzrosnąć o tyle, żeby pokryć stratę związaną z podatkiem. Zalety monet bulionowych to przede wszystkim bezproblemowa sprzedaż w razie problemy w punktach typu wspomniana mennica, jubiler, lombardy itp. Jest jeszcze fajna opcja, że jak przewozisz dużą kasę przez granicę i musisz zadeklarować wartość, to przy srebrnych monetach możesz zadeklarować taką, jaka wychodzi z nabitego na nich nominału. Przykładowo, moneta srebrny liść klonowy warta około 90 zł ma nominał 5$ i taką kwotę można wówczas podać. No i jeżeli ma to być bezpieczne lokowanie kapitału to płać gotówką.

W razie pytań o monety śmiało pisz. :-)


RE: Inwestycja w srebro / złoto - smoku1996 - 22-06-2017 10:03

Wejdź i poczytaj http://independenttrader.pl jak dla mnie jedna z lepszych stron o inwestycjach