Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank (/Temat-problem-Platnosc-zblizeniowa-mBank-148325)



problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - Pablo1878 - 16-06-2017 22:12

Witam,

Ostatnio zmieniałem rachunek w mBanku i w związku z tym dostałem nową kartę. Pierwszą transakcję musiałem wykonać na PIN ale kolejne robiłem już standardowo zbliżeniowo i tutaj pojawił się problem. Od środy wykonałem 3 takie transakcje (netto, żabka i lidl) i do tej pory nie pobrało mi kasy z konta. Wcześniej kasa od razu znikła z konta a teraz nawet informacji nie ma na ten temat. Czyżbym balował za hajs banku? Big Grin


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - Matoro132 - 17-06-2017 00:04

Pieniądze znikną z konta po pewnym czasie Smile W pko mam dokładnie tak samo tzn kupuję coś powiedzmy w środę i nie dostaje blokady na tę kwotę na koncie i dopiero po pewnym czasie hajs znika z konta "omijając" blokadę. Sam byłem zaciekawiony tym zjawiskiem i znajomy, który pracuje w banku, powiedział mi, że jeśli nawet miałbyś 10zł na koncie i zrobił za tą kwotę zakupy, a pieniądze nie weszły w stan blokady i zrobisz kolejne zakupy za tą samą kwotę, która wtedy będzie zablokowana, to po pewnym czasie (zaksięgowaniu wpłat) stan twojego konta będzie na minusie. Nie ma tak kolorowo jakby to mogło się wydawać HuhHuh


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - WhiteNigga - 17-06-2017 00:27

Tak jak kolega wyżej, mam w pko i dopiero po czasie mi znikalo jak patrzyłem na ipko. Spokojnie, bank nie pozwoli byś balowa za ich hajs xd


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - Pablo1878 - 17-06-2017 00:30

(17-06-2017 00:27)WhiteNigga napisał(a):  Tak jak kolega wyżej, mam w pko i dopiero po czasie mi znikalo jak patrzyłem na ipko. Spokojnie, bank nie pozwoli byś balowa za ich hajs xd

Wczoraj mi podliczyli kasę z netto (środa). Trochę głupie bo muszę pilnować sobie stanu konta i to ile wydaje. Ciekawe czy transakcja przejdzie jak będę miał 0,00zł na koncie.


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - rachman - 17-06-2017 00:40

Rób transakcje z wykorzystaniem PINu wtedy chyba powinny być widoczne na bieżąco w zablokowanych. Transakcje zbliżeniowe są takie "dziwne" też to zauważyłem Wink


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - grzech1919 - 17-06-2017 06:43

Wszystko zalezy od ustawien w czytniku w sklepie, tzw transakcje offline, po kilku razach poprosi Cie z automatu o transakcje stykowa i zaktualizuje twoj bierznik na karcie.


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - tomekj3 - 17-06-2017 07:43

Mam w mBanku i przy transakcji zbliżeniowej od razu mi pobiera. Nieważne czy płacę kartą czy tel


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - Pablo1878 - 17-06-2017 09:22

(17-06-2017 07:43)tomekj3 napisał(a):  Mam w mBanku i przy transakcji zbliżeniowej od razu mi pobiera. Nieważne czy płacę kartą czy tel

Pobrali mi już za środę ale dopiero wczoraj. Przy starej karcie nie miałem tego problemu.


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - brak - 13-10-2017 21:14

przy płaceniu kartą na pin w aplikacji też pare godzin po transakcji widnieje u mnie kwota dostępna bez utraty środków za poprzednie zakupy


RE: problem - Płatność zbliżeniowa - mBank - Xanter98 - 13-10-2017 22:25

A mi zawsze odejmuje. Płacę zbliżeniowo bardzo często i najczęściej bez wpisywania PINU. Za to jak wejdę w statystyki to tam dzieje się magia, saldo po danej transakcji prawie zawsze się nie zgadza, a na wydatki w poprzednich miesiącach nie ma co patrzeć.