Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy ktoś kupował na ioffer.com? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Czy ktoś kupował na ioffer.com? (/Temat-Czy-ktos-kupowal-na-ioffer-com-148269)



Czy ktoś kupował na ioffer.com? - Bagniak - 14-06-2017 22:41

Tak jak w temacie, czy ktoś kupowal coś na ioffer.com? Zainteresowały mnie niskie ceny (wiadomo, ze w większości to podróbki) i chciałbym się dowiedzieć czy celnicy mogą się o to przypieprzyć i czy trzeba będzie zabulić. Zastanawiałem się nad dropshippingiem z tej strony. Czy przesyłki często nie dochodzą? Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie tych informacji Smile


RE: Czy ktoś kupował na ioffer.com? - rayden - 14-06-2017 23:42

@[Bagniak] Oczywiście, że celnicy mogą się przyczepić. Mogą doliczyć VAT z deklaracji, ale też mogą wysłać Ci list z prośbą o screen z aukcji, potwierdzenie przelewu i pesel. Oczywiście mogą też puścić bez niczego, ale ostatnimi czasy coraz częściej paczki wpadają w ręce celników i naliczany jest VAT.

Słyszałem też, że mogą się przyczepić co do oryginalności sprowadzanego towaru. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale możesz być obciążony kosztami zniszczenia towaru, jeśli okaże się on podróbką.


RE: Czy ktoś kupował na ioffer.com? - damianus627 - 15-06-2017 01:38

Jeśli podróbki to:
Cytat:Art. 305. Nielegalne używanie znaku towarowego
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.



RE: Czy ktoś kupował na ioffer.com? - Kamilsonn - 15-06-2017 11:30

tak wszystko dochodzi bez problemu sprzedaż , też bez problemu o ile jest to jakieś allegro itp. mówicie ,że kupiliście to od osoby prywatnej i nie ma dowodu zapłaty.


RE: Czy ktoś kupował na ioffer.com? - Bagniak - 15-06-2017 12:29

Kamilsonn, a kupowales już tam?