Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak stworzyć listę mailingową? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Jak stworzyć listę mailingową? (/Temat-Jak-stworzyc-liste-mailingowa-148174)



Jak stworzyć listę mailingową? - AimBoster - 10-06-2017 22:22

Chciałbym, aby przed każdym wejściem na daną stronę wyskakiwała bariera, która przepuści użytkownika, tylko wtedy kiedy poda email.
Gdy uzbieram pokaźną grupę email'ów w swojej liście chciałbym ją wykorzystać, mianowicie wysyłać do wszystkich konkretną wiadomość w regularnych odstępach czasu.


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - Gremquen - 10-06-2017 22:36

Będziesz potrzebować kodu właśnie na e-mail submit, który zmusza do wpisania adresu jeśli chce się dostać na stronę.

Znalazłem takie coś na szybko:
https://gravitywiz.com/submit-gravity-form-access-content/

Wymaga wypełnienia formularza przed wejściem na stronę. Tam w demo jest jakieś pole wyboru, ale ciekawi mnie czy dałoby się to przerobić na konieczność wpisania adresu email. Wtedy zapisujesz je do bazy albo pliku, eksportujesz i wrzucasz do któregokolwiek narzędzia do wysyłania mailingu - sporo takich w sieci Wink


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - rachman - 10-06-2017 23:19

W sieci znajdziesz wzory. Możesz też samemu:

1. wyświetlasz warstwę ponad stroną z formularzem do wpisania adresu email i infem / regulaminem
2. sprawdzasz poprawność emaila w javascript : puszczasz dalej albo stopujesz jeśli błędny
3. sprawdzasz ponownie w php poprawność i zapisujesz do bazy / pliku jeśli poprawny
4. chowasz warstwę z formularzem


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - AimBoster - 11-06-2017 00:16

(10-06-2017 22:36)Gremquen napisał(a):  Będziesz potrzebować kodu właśnie na e-mail submit, który zmusza do wpisania adresu jeśli chce się dostać na stronę.

Znalazłem takie coś na szybko:
https://gravitywiz.com/submit-gravity-form-access-content/

Wymaga wypełnienia formularza przed wejściem na stronę. Tam w demo jest jakieś pole wyboru, ale ciekawi mnie czy dałoby się to przerobić na konieczność wpisania adresu email. Wtedy zapisujesz je do bazy albo pliku, eksportujesz i wrzucasz do któregokolwiek narzędzia do wysyłania mailingu - sporo takich w sieci Wink

(10-06-2017 23:19)rachman napisał(a):  W sieci znajdziesz wzory. Możesz też samemu:

1. wyświetlasz warstwę ponad stroną z formularzem do wpisania adresu email i infem / regulaminem
2. sprawdzasz poprawność emaila w javascript : puszczasz dalej albo stopujesz jeśli błędny
3. sprawdzasz ponownie w php poprawność i zapisujesz do bazy / pliku jeśli poprawny
4. chowasz warstwę z formularzem

Dzięki za odpowiedzi, ale zapomniałem dodać, że nie jest moja strona, więc nie mam dostępu do kodu. Pisząc ten temat bardziej miałem na myśli jakąś stronę / program


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - rachman - 11-06-2017 00:53

Pfff.... a skrypty JavaScript możesz chociaż dodawać do tej strony? Wtedy można by wywalać formularz w JS, wysyłać mail na inny własny serwer i tam zapisywać. Ostatecznie tą stronę w iframe pakować ale to już przeginka by była...

Nie ma co gdybać trzeba wiedzieć na czym ta strona stoi, co możesz itd.


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - maniek250 - 11-06-2017 02:06

Możesz zrobić coś na kształt skracacza (taki z email submit), użytkownik wchodzi na twoją stronę a po podaniu emaila zostaje przekierowany na adres docelowy. Łatwe i szybkie do ogarnięcia Wink


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - Gremquen - 11-06-2017 04:20

(11-06-2017 02:06)maniek250 napisał(a):  Możesz zrobić coś na kształt skracacza (taki z email submit), użytkownik wchodzi na twoją stronę a po podaniu emaila zostaje przekierowany na adres docelowy. Łatwe i szybkie do ogarnięcia Wink
Niby tak, ale tylko przy bezpośrednim reklamowaniu strony Smile
Wejścia z google już nie pykną Smile

Do autora.
Nie mając zielonego pojęcia i dostępu do kodu tobie raczej chodzi o samą zasadę jakby to miało działać ?
Musisz mieć skrypt, który wstawisz na tamtej stronie więc dostęp wypadałoby mieć. Metod jest wiele i od ciebie zależy, która wybierzesz.
Do tego tak jak pisałem, jedno z wielu narzędzi z sieci do wysyłania mailingu (ale już musisz mieć te maile zapisane przez skrypt )


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - Hyuek - 15-06-2017 22:42

Poszukaj Squeeze page layoutów, plus jak zbudujesz liste (do tego tez musisz takowy squeeze page gdzieś promować...) to szukasz mailera - np mailchimp, ale sa też inne alternatywy pewnie


RE: Jak stworzyć listę mailingową? - Hoolig4n - 24-03-2018 23:15

Jeśli to Wordpress to dawaj na PW, podrzucę fajną wtyczkę Smile