Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak rozliczyć się z Shopify ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jak rozliczyć się z Shopify ? (/Temat-Jak-rozliczyc-sie-z-Shopify-147975)



Jak rozliczyć się z Shopify ? - toudi - 03-06-2017 11:09

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę się rozliczyć z zysków pochodzących z Shopify ? Z tego co się orientowałem można tam podpiąć np. konto bankowe i wszystkie przychody wędrują na to konta z tego konta wysyłam pieniądze do pośrednika który obsługuje moich klientów.

Czy ktoś z Was zarabia na Shopify i mógłby mi polecić najlepsze rozwiązanie w tej sprawie ?


RE: Jak rozliczyć się z Shopify ? - WujRock - 03-06-2017 11:26

Przy stałej sprzedaży myślę, że wymagana będzie DG


RE: Jak rozliczyć się z Shopify ? - toudi - 03-06-2017 12:24

No też mi się wydaje, że przy większych obrotach się bez tego nie obejdzie, ale pytam czy w początkowej fazie jest możliwe np. podatek dochodowy bądź ryczałt ?


RE: Jak rozliczyć się z Shopify ? - NeedDolar - 03-06-2017 12:27

del


RE: Jak rozliczyć się z Shopify ? - rachman - 04-06-2017 01:43

Nie wiem co to za strona i jak działa ale patrząc na szybko to zakładasz swój sklep po prostu?
Skoro to sprzedaż to pod nic tego nie podepniesz raczej. DG to DG i tyle. Owszem niektóre urzędy rzadką sprzedaż oleją i nie wymagają rejestracji jej ale reguły tu nie ma i każdy po swojemu decyduje od kiedy zacznie wymagać DG. Dochody tak naprawdę nie mają znaczenia. DG nawet jak straty przynosi to działalnością jest - liczy się czy działasz w sposób ciągły i zorganizowany. Dla jednego urzędu sprzedaż 1 rzeczy nawet będzie już DG bo zakładasz sklep - czyli zamierzasz działać w sposób zorganizowany i ciągły. Inny urząd może to inaczej odebrać ale wg ustawy podlega to pod DG już na starcie, niestety. Wiesz sklep to obowiązki wobec klienta - ustawa ma gdzieś czy masz 1 na miesiąc czy stu - każdy klient musi mieć prawa ustawowe których nie może mieć jeśli nie zarejestrujesz działalności. Długo by gdybać czemu tak prawdopodobnie jest ustalone ale jest Undecided

edit: tu masz coś starego o podobnej sytuacji (allegro, ebay) http://bizrun.pl/finanse/allegro-ryczalt-prosty-biznes/