Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshipping - wasze opinie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Dropshipping - wasze opinie (/Temat-Dropshipping-wasze-opinie-147370)

Strony: 1 2 3


RE: Dropshipping - wasze opinie - cineek26 - 06-06-2017 11:59

(16-05-2017 09:13)Klin napisał(a):  @[sheko12]

Czemu sprzedawać na PL?

Zakładasz sklep internetowy, shopify albo woocomerce (ten drugi bardziej rozbudowany) i normalnie piszesz ile trwa dostawa itp. Instalujesz wtyczki do importu produktow z ali (np oberlo), ustawiasz sobie marże i lecisz z promowaniem fb ads, adwords i inne

Twoja grupa docelowa to zagranica zapewne. Stąd moje pytanie: prowadzisz sklep wielojęzyczny czy tylko język angielski?


RE: Dropshipping - wasze opinie - Bagniak - 09-06-2017 21:12

A jak jest z VATem i cłem? I czy przesyłki czesto nie dochodzą do klientów?


RE: Dropshipping - wasze opinie - cineek26 - 09-06-2017 23:57

(09-06-2017 21:12)Bagniak napisał(a):  A jak jest z VATem i cłem? I czy przesyłki czesto nie dochodzą do klientów?

Jeśli chodzi o łapanie przesyłek, jest to dość częste. Wtedy do opłacenia cło i rzadziej vat. Czasem się zdarza, że paczki się zawieszają czy też gubią, wtedy zwykle się zwraca pieniądze, a to czy osoba od której zamówiłeś towar, zwróci je Tobie, to już loteria.
Rzecz jasna, można nie pomagać przy opłaceniu vatu czy cła i nie zwracać pieniędzy za zgubiony towar, ale wiadomo jak to się odbija później na opinii Smile


RE: Dropshipping - wasze opinie - Bagniak - 10-06-2017 16:16

Przypomniała mi się ostatnia kwestia, co zrobic żeby chinczyk nie wysyłał fakturki w pudełku, bo ziomek jak odbierze przesyłkę to zobaczy niższą kwotę niż zapłacił.


RE: Dropshipping - wasze opinie - zbyszeq - 10-06-2017 16:33

Jeżeli chcecie sobie wliczyć w koszta towar który wysyłacie do klienta dla fiskusa wystarczy potwierdzenie w formie screena/wydruku z konta aliexpress + potwierdzenie na koncie wpłaty. Wiem, bo księgowa dowiadywała się dla mnie i fiskus potwierdził, że nie będzie z tym problemu.


RE: Dropshipping - wasze opinie - cineek26 - 11-06-2017 05:50

(10-06-2017 16:16)Bagniak napisał(a):  Przypomniała mi się ostatnia kwestia, co zrobic żeby chinczyk nie wysyłał fakturki w pudełku, bo ziomek jak odbierze przesyłkę to zobaczy niższą kwotę niż zapłacił.

Mało prawdopodobne żeby chińczyk dał fakturę Smile


RE: Dropshipping - wasze opinie - przemek903 - 28-07-2017 20:11

Podbijając temat. Co sądzicie o sprzedaży rzeczy na eBay'u, które jako dostawcę wybierzemy np. Walmart/Amazon? Tak by przesyłka do klienta nie szła miesiąc, tylko kilka dni. Czy ktoś z Was stosuje taki rodzaj dropshippingu i mógłby się podzielić czy to ma sens, wykonywane z Polski?


RE: Dropshipping - wasze opinie - Kamjl - 29-07-2017 15:45

jakie polacecie polskie hurtownie oferujące model w rozliczeniu dropshipping?


RE: Dropshipping - wasze opinie - Szezi - 31-07-2021 18:51

dobry biznes Smile


RE: Dropshipping - wasze opinie - Nubit - 07-12-2021 10:36

Zajmuję się doradztwem dla butików ( także on-line) oraz marek modowych. Często trafiają do mnie klientki, które działają w dropshippingu. Z moich spostrzeżeń wynika:
- duży nakład pracy ( marketing, media, reklama, pozycjonowanie, seo)
- duże wydatki na reklamę samego sklepu, jak i seo - ponieważ jest ogromna konkurencja i trudno wypromować produkt ( który nie jest spersonalizowany poprzez markę własną )
- od strony konsumenta - brak personalnego kontaktu i np.spersonalizowanej przesyłki - dziś klient mocno sobie ceni tą usługę ( np. karta z podziękowaniem za zakupy - firma obca tego nie zrobi, bo im na tym nie zależy)
-nie masz wglądu w proces wysyłki, opieki nad klientem..
- reklamujesz i pracujesz dla oobcejfirmy - patrząc na moje klientki i doświadczenia- czesto mówią: zamiast reklamować kogoś, mogłam otworzyć swój butik on-line i towarować się sama.. pracując na swoją markę